אור בחדר המדרגות

לילה אחד חזרתי הביתה ב-04:00 לפנות בוקר, ורציתי לקשור את האופנוע שלי בחדר המדרגות. היה חשוך מאוד והתקשיתי למצוא את החור של המנעול. כבר התכוונתי להדליק את האור, אך הנה אני מרגיש אור מאיר מאחורי. לא אור של חדר מדרגות, אלא אור אחר...

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

תגיות:

לפני כעשר שנים רציתי לקנות אופנוע, והפנו אותי לאדם בשם דודו שמתעסק במכירת אופנועים. התקשרתי אליו ונפגשנו. ראיתי למולי בחור עם שיער ארוך קשור ב"קוקו", שלא נראה כאדם דתי כלל וכלל.

תוך כדי שיחה על אופנועים, שאלתי אותו איפה הוא גר, והוא אמר לי כי הוא גר בבניין של הרב אליהו זצ"ל. הוא סיפר לי כמה שהוא אוהב את הרב, ונראה כי פניי הביעו תמיהה מסוימת, כי הוא הוסיף ואמר: "אל תראה אותי ככה. אני מאוד אוהב ומכבד את הרב".

ביקשתי ממנו שיספר לי משהו על הרב. הוא הרהר מעט ואז אמר לי: אספר לך סיפור שסיפרתי לחברים שלי והם לא האמינו לי. אבל אולי אתה, כאדם דתי, תבין מה קרה שם.

לילה אחד חזרתי הביתה ב-04:00 לפנות בוקר, ורציתי לקשור את האופנוע שלי בחדר המדרגות. היה חשוך מאוד והתקשיתי למצוא את החור של המנעול. כבר התכוונתי להדליק את האור, אך הנה אני מרגיש אור מאיר מאחורי. לא אור של חדר מדרגות, אלא אור אחר.

הסתובבתי לאחור, והנה אני רואה את הרב יורד במדרגות לתפילה, כמו שהיה רגיל לעשות בכל בוקר בשעה מוקדמת, ואור מאיר מעליו ומאיר גם לי את חדר המדרגות ואת המנעול של האופנוע.

זה היה מחזה מדהים ביותר. שמעתי פעם על כך שיש אור על צדיקים. אבל לא תיארתי לי שבשכנות אלי יש כזה צדיק. במיוחד שהוא תמיד היה אומר לי שלום יפה ומאיר לי פנים, למרות שאינני נראה דתי במיוחד.

"ראיתי את זה במו עיניי, ואולי אתה תאמין לי", סיים בעיניים נוצצות.
(אייל כהן, מבשרת ציון)

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

מורה לילדי ישראל

הלכות נזיפה וסוכריה

אחד מתושבי העיר צפת סיפר לבנו של הרב, הגאון רבי שמואל אליהו שליט"א, רבה הראשי של צפת עיר הקודש סיפור מיוחד

סיפורים מהעולם הבא

תיקון נשמות נפטרים

לפתע ראינו שהרב לא נמצא רק אתנו. הוא מתפלל על כלל ישראל שחיים פה עכשיו. הוא שם את לבו להתפלל גם על נשמות מדורות עברו שנמצאות בעולם העליון.

דרכי הלכה

להרגיש את ההלכה

חינך הרב את כל תלמידיו ושומעי לקחו, להיות דרוכים תמיד לשקול ולבדוק את כל צדדי ההלכה. הרב לא הסתפק בכך שלומדים הלכות, אלא תבע ואמר שצריכים לשאוף למצב ש"הגוף ירגיש מעצמו את ההלכה".

דרכי הלכה

הלכה בכל דבר

כל הליכותיו של הרב, מכוונות לאורה של הלכה והיה בוחן כל מאורע וכל התנהגות לפי התוצאה ההלכתית.

קדושה

מקדש עמו ישראל

כעבור שנה הוזמנו לחתונתו, ושוב התלבטתי האם לנסוע, מכיוון שהיינו צריכים לשהות אצל חמותי שנישאה לגוי נישואים שניים וחיה עמו כארבע-עשרה שנה. הרב אמר לנסוע ולא לדאוג, כי עוד מעט הם יתגרשו. לאחר כמה חודשים קיבלנו מכתב שבו הודיעה חמותי על כך שהתגרשה…

טהרה

בכל יום שיבוא – ממש

אבל הוא לא היה מוכן בשום פנים ואופן להוציא מפיו פסק הלכה שיוצא מתוך הנחה שהמשיח לא יבוא עד תשעה באב, והוא יהיה יום אבל. מי אמר לך שתשעה באב לא יהיה יום של שמחה? שאני אפסוק פסק הלכה שיוצא מתוך הנחה שגם השנה יהיה תשעה באב? לא מוכן!

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה