אור בחדר המדרגות

לילה אחד חזרתי הביתה ב-04:00 לפנות בוקר, ורציתי לקשור את האופנוע שלי בחדר המדרגות. היה חשוך מאוד והתקשיתי למצוא את החור של המנעול. כבר התכוונתי להדליק את האור, אך הנה אני מרגיש אור מאיר מאחורי. לא אור של חדר מדרגות, אלא אור אחר...

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

תגיות:

לפני כעשר שנים רציתי לקנות אופנוע, והפנו אותי לאדם בשם דודו שמתעסק במכירת אופנועים. התקשרתי אליו ונפגשנו. ראיתי למולי בחור עם שיער ארוך קשור ב"קוקו", שלא נראה כאדם דתי כלל וכלל.

תוך כדי שיחה על אופנועים, שאלתי אותו איפה הוא גר, והוא אמר לי כי הוא גר בבניין של הרב אליהו זצ"ל. הוא סיפר לי כמה שהוא אוהב את הרב, ונראה כי פניי הביעו תמיהה מסוימת, כי הוא הוסיף ואמר: "אל תראה אותי ככה. אני מאוד אוהב ומכבד את הרב".

ביקשתי ממנו שיספר לי משהו על הרב. הוא הרהר מעט ואז אמר לי: אספר לך סיפור שסיפרתי לחברים שלי והם לא האמינו לי. אבל אולי אתה, כאדם דתי, תבין מה קרה שם.

לילה אחד חזרתי הביתה ב-04:00 לפנות בוקר, ורציתי לקשור את האופנוע שלי בחדר המדרגות. היה חשוך מאוד והתקשיתי למצוא את החור של המנעול. כבר התכוונתי להדליק את האור, אך הנה אני מרגיש אור מאיר מאחורי. לא אור של חדר מדרגות, אלא אור אחר.

הסתובבתי לאחור, והנה אני רואה את הרב יורד במדרגות לתפילה, כמו שהיה רגיל לעשות בכל בוקר בשעה מוקדמת, ואור מאיר מעליו ומאיר גם לי את חדר המדרגות ואת המנעול של האופנוע.

זה היה מחזה מדהים ביותר. שמעתי פעם על כך שיש אור על צדיקים. אבל לא תיארתי לי שבשכנות אלי יש כזה צדיק. במיוחד שהוא תמיד היה אומר לי שלום יפה ומאיר לי פנים, למרות שאינני נראה דתי במיוחד.

"ראיתי את זה במו עיניי, ואולי אתה תאמין לי", סיים בעיניים נוצצות.
(אייל כהן, מבשרת ציון)

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

לאחר פטירתו

טוב שמן טוב

זה היה פלא ממש, כי כעבור שעתיים הבחורה התעוררה וחזרה לחיים. השמועה על השמן הפלאי של הרב זצ"ל עשתה לה כנפיים, והגיעו אלי מקרים נוספים של אנשים שהשתתקו. לא לכולם זה הועיל, והאמת היא שאינני יודעת למי זה הועיל ולמי לא. בכל מקרה, שלושה מהאנשים סיפרו לי שזה הועיל להם.

לאחר פטירתו

גם ציפור מצאה בית

בערב יום כיפור לאחר פטירת הרב הלכתי לציון של הרב ואמרתי לו: כבודו אמר לי לקנות בית, אני מנסה שנתיים ולא מצליחה. אני מבקשת מהרב שיקיים את הבטחתו ואני אארגן קבוצה של בנות שתעשה משהו לעילוי נשמת הרב…

רפואה וחיים

פתאום קם אדם

רב הניח את ידו על ראש הילד ואמר: "ישלח דברו וירפאם". לאחר שלושה ימים הילד נעמד והתחיל ללכת. היה זה פלא גדול בעינינו!

תורה

הראש שלי והראש של חכם מרדכי שווים

פעם אחת בא אהרון אבוחצירא, כאשר היה שר בממשלה, ורעיון היה בידו להעלות את קברו של האביר יעקב אבוחצירא זצ"ל ממצרים לארץ ישראל, ובא לבבא סאלי זצ"ל לשואלו על רעיונו – מה ענה לו הבבא סאלי זיע"א?

ענווה

כי תראה רכב חברך

והנה מגיעים שני אנשים שעזרו לו לדחוף את המכונית, אחד מבוגר ואחד צעיר. כשיצא להודות להם על העזרה, ראה שבעצם מי שעזר לו לדחוף את רכבו היו הרב אליהו זצ"ל והעוזר שלו.

חפש סרטון, סיפור, או שיעור