איך עוצרים אוטובוס?

באמצע הדרך הגיע זמן תפילת מנחה, והבבא סאלי שישב מאחורי הנהג הקיש במקלו על הנהג ואמר לו: תעצור! אני צריך להתפלל מנחה. בסדר, השיב לו הבבא סאלי, וירד עם כל המזוודות מהאוטובוס...

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

הרב אליהו זצ"ל היה מקורב מאוד לבבא סאלי זיע"א הרב אליהו ז"ל למד מהבבא סאלי כוחה של תפילה. תמיד היה הרב ז"ל אומר כי מהבבא סאלי למדנו שצריך רק לברך ולא חלילה להוציא מילה רעה מהפה על שום יהודי.

הרב סיפר פעם על כוח התפילה של הבבא סאלי סיפור שהוא עצמו בדק את אמיתתו עם הבבא סאלי בעצמו. ומעשה שהיה כך היה. שכשעלה הבבא סאלי לארץ ישראל בפעם השנייה, הגיעה אונייתו לנמל חיפה. אחד משרי הממשלה שמוצאו ממרוקו בא עם רכבו להקביל את פניו ולקחת את אדמו"ר הבבא סאלי למחוז חפצו. כשהגיע הבבא סאלי לרכב של השר, הסתכל עליו, ראה מה שראה ושאל בלחש את אותו השר: האם הרכב הזה נוסע בשבת? אני לא יכול לנסוע ברכב שנוסע בשבת. פנה הבבא סאלי לתחנת האוטובוס ונסע לדרכו כאחד האדם.

באמצע הדרך הגיע זמן תפילת מנחה, והבבא סאלי שישב מאחורי הנהג הקיש במקלו על הנהג ואמר לו: תעצור! אני צריך להתפלל מנחה.

אמר הנהג לבבא סאלי: פה זה לא מרוקו, אם אתה יורד – אני ממשיך לנסוע!

בסדר, השיב לו הבבא סאלי, וירד עם כל המזוודות מהאוטובוס.

פנה הבבא סאלי לשדה והתפלל מנחה בכוונה רבה ובמתינות. כשסיים להתפלל, חזר לתחנה ושאל היכן האוטובוס לירושלים. אמרו לו: הנה כאן, האוטובוס תקוע ומחכה. עלה הבבא סאלי לאוטובוס הסתכל וראה שהוא מכיר את האנשים האלה מהאוטובוס. והנה הנהג פונה אליו ואומר לו אתה לא צריך לשלם. כבר שילמת קודם. זה האוטובוס שנסעת בו הוא לא הצליח לנסוע אחרי שירדת ממנו.

עכשיו תסע, אמר לו הבבא סאלי, והאוטובוס שלא הצליח להניע כל אותה שעה, פתאום התעורר לחיים.

סיפר הרב אליהו זצ"ל שכששאל את הבבא סאלי: האם סיפור זה נכון? ענה הבבא סאלי בענוותנותו: הסיפור נכון, אבל הנהג פשוט התבלבל ושכח איך מפעילים אוטובוס.
(מתוך חוברת "על הצדיקים ועל החסידים", הרב חיים בן שושן, בית-אל(

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

ענווה

פוסק שאין לפסוק כמותו

עברו כמה ימים, הטלפון מצלצל בביתנו, ומעבר לקו: "מדבר מרדכי אליהו". מובן מאליו שלא העליתי על דעתי שמדובר בכבוד הרב. מאחר שציפיתי לשמוע מה בפיו של הדובר, הבין הרב שאינני קולטת שהוא זה המדבר אלי, ושוב אמר: "מרדכי אליהו מדבר". המתנתי שוב לבאות, ואז ציין רבנו: "הרב מנחם בורשטיין נמצא לידי". רק אז הבנתי שהרב אליהו הוא הדובר אלי ושאלתי אם אני מדברת עם כבוד הרב בכבודו ובעצמו…

בין אדם לחברו

ממתק למלכה

סיפור מרגש על ילדה שחשבה שלא נעים לעמוד בחברת הבנים כשאומרים "ימלוך" בשבת בבוקר, מצד שני גם על הממתק הטעים לא יכלה לוותר.. מי נחלץ לעזרתה?

יראת חטא

אל תסתמך על היתרים

הרב אמר שההיתר – היתר. אבל מי שהוא בעל נפש – נזהר מכל דבר שיש בו אפילו נדנוד של חילול שבת. כך הרב היה נזהר מכל נדנוד של איסור. אפילו קל שבקלים.

תורה

מבחן ראיה של הרב אליהו

הרב שם לי כמה חפצים מול העיניים ולא זיהיתי אותם. עד היום אני זוכר את המבחן ראיה שהרב עשה לי. הרב אמר לי: אם כן, יש לי בשבילך עצה. תכין את השיעור בעל-פה ותלמד אותם בלי משקפיים.

זריזות

האופי כן קובע

אם הרב יכול לצחוק ולנשום בעוצמה כזאת שקרעה את המסכה מעל פניו, נראה כי התפילות כבר עשו את שלהן והרב אינו נצרך עוד לטיפולינו…

דרכי הלכה

אתרוג 'מורכב' משני פסולים…

ומהיכן למד הרב את המומחיות הגדולה לארבעת המינים? – מאותו גאון וקדוש, רבי יעקב מוצפי זצוק"ל, ראב"ד העדה החרדית הספרדית בירושלים, שהיה שריד לדור דעה ונמנה על גדולי חכמי בבל וממנהיגי העדה עוד בבגדאד.

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה