איך עוצרים אוטובוס?

באמצע הדרך הגיע זמן תפילת מנחה, והבבא סאלי שישב מאחורי הנהג הקיש במקלו על הנהג ואמר לו: תעצור! אני צריך להתפלל מנחה. בסדר, השיב לו הבבא סאלי, וירד עם כל המזוודות מהאוטובוס...

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

הרב אליהו זצ"ל היה מקורב מאוד לבבא סאלי זיע"א הרב אליהו ז"ל למד מהבבא סאלי כוחה של תפילה. תמיד היה הרב ז"ל אומר כי מהבבא סאלי למדנו שצריך רק לברך ולא חלילה להוציא מילה רעה מהפה על שום יהודי.

הרב סיפר פעם על כוח התפילה של הבבא סאלי סיפור שהוא עצמו בדק את אמיתתו עם הבבא סאלי בעצמו. ומעשה שהיה כך היה. שכשעלה הבבא סאלי לארץ ישראל בפעם השנייה, הגיעה אונייתו לנמל חיפה. אחד משרי הממשלה שמוצאו ממרוקו בא עם רכבו להקביל את פניו ולקחת את אדמו"ר הבבא סאלי למחוז חפצו. כשהגיע הבבא סאלי לרכב של השר, הסתכל עליו, ראה מה שראה ושאל בלחש את אותו השר: האם הרכב הזה נוסע בשבת? אני לא יכול לנסוע ברכב שנוסע בשבת. פנה הבבא סאלי לתחנת האוטובוס ונסע לדרכו כאחד האדם.

באמצע הדרך הגיע זמן תפילת מנחה, והבבא סאלי שישב מאחורי הנהג הקיש במקלו על הנהג ואמר לו: תעצור! אני צריך להתפלל מנחה.

אמר הנהג לבבא סאלי: פה זה לא מרוקו, אם אתה יורד – אני ממשיך לנסוע!

בסדר, השיב לו הבבא סאלי, וירד עם כל המזוודות מהאוטובוס.

פנה הבבא סאלי לשדה והתפלל מנחה בכוונה רבה ובמתינות. כשסיים להתפלל, חזר לתחנה ושאל היכן האוטובוס לירושלים. אמרו לו: הנה כאן, האוטובוס תקוע ומחכה. עלה הבבא סאלי לאוטובוס הסתכל וראה שהוא מכיר את האנשים האלה מהאוטובוס. והנה הנהג פונה אליו ואומר לו אתה לא צריך לשלם. כבר שילמת קודם. זה האוטובוס שנסעת בו הוא לא הצליח לנסוע אחרי שירדת ממנו.

עכשיו תסע, אמר לו הבבא סאלי, והאוטובוס שלא הצליח להניע כל אותה שעה, פתאום התעורר לחיים.

סיפר הרב אליהו זצ"ל שכששאל את הבבא סאלי: האם סיפור זה נכון? ענה הבבא סאלי בענוותנותו: הסיפור נכון, אבל הנהג פשוט התבלבל ושכח איך מפעילים אוטובוס.
(מתוך חוברת "על הצדיקים ועל החסידים", הרב חיים בן שושן, בית-אל(

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

תורה

נשותינו – עטרת ראשנו

תמיד הרב היה מעודד את נשות ישראל ישראל ללמוד והתפתח ולהחכים – הכבוד הגדול שמרן העניק לנשות ישראל הצדקניות עד שכינה אותן "כתר לראשינו"!

רוח הקודש

תביעה לפשרה

חזרנו לאולם הדיונים, והשופטת חזרה על בקשתה בתוך האולם: תגיע לפשרה. התובע לא נענה, וכך היא המשיכה ולחצה עליו במשך שלושת-רבעי שעה. לבסוף הוא הבין שאם הוא לא ישמע בקול השופטת שכל כך לוחצת, היא עלולה לשפוט אותו לרעה בדיון, אם יתקיים, ולכן הסכים לפשרה…

זריזות

שופר לא בא ברגל…

תמיד ידענו – שאם הרב אומר לא לדאוג, אני לא דואג… מרן הרב קיים את הבטחתו – הרב תקע בשופר בעבור אמי ורק לאחר מכן, מלא שמחה, עזב והלך.

מורה לילדי ישראל

מחנך מאז ומעולם

עוד בהיותו כבן חמש עשרה שנים בלבד, היה הרב מקבץ נערים לבית הכנסת 'מוסאיוף' שבשכונת הבוכרים, כדי שלא יסתובבו בשעות הערב ברחובות בחוסר מעש.

טהרה

בכל יום שיבוא – ממש

אבל הוא לא היה מוכן בשום פנים ואופן להוציא מפיו פסק הלכה שיוצא מתוך הנחה שהמשיח לא יבוא עד תשעה באב, והוא יהיה יום אבל. מי אמר לך שתשעה באב לא יהיה יום של שמחה? שאני אפסוק פסק הלכה שיוצא מתוך הנחה שגם השנה יהיה תשעה באב? לא מוכן!

רוח הקודש

שניים אוחזין בטלית

הוא התרגש מאוד, לקח את הטלית שלו, ניגש לכבוד הרב ואמר לו: כבוד הרב, שלום קשר לי את הטלית הזאת. הרב לקח את הטלית ואמר: לא, שלום לא עשה את זה. אותו אדם התפלא, לקח את הטלית, הסתכל וראה שבטעות הוא לקח טלית אחרת…

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה