איך עוצרים אוטובוס?

באמצע הדרך הגיע זמן תפילת מנחה, והבבא סאלי שישב מאחורי הנהג הקיש במקלו על הנהג ואמר לו: תעצור! אני צריך להתפלל מנחה. בסדר, השיב לו הבבא סאלי, וירד עם כל המזוודות מהאוטובוס...

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

הרב אליהו זצ"ל היה מקורב מאוד לבבא סאלי זיע"א הרב אליהו ז"ל למד מהבבא סאלי כוחה של תפילה. תמיד היה הרב ז"ל אומר כי מהבבא סאלי למדנו שצריך רק לברך ולא חלילה להוציא מילה רעה מהפה על שום יהודי.

הרב סיפר פעם על כוח התפילה של הבבא סאלי סיפור שהוא עצמו בדק את אמיתתו עם הבבא סאלי בעצמו. ומעשה שהיה כך היה. שכשעלה הבבא סאלי לארץ ישראל בפעם השנייה, הגיעה אונייתו לנמל חיפה. אחד משרי הממשלה שמוצאו ממרוקו בא עם רכבו להקביל את פניו ולקחת את אדמו"ר הבבא סאלי למחוז חפצו. כשהגיע הבבא סאלי לרכב של השר, הסתכל עליו, ראה מה שראה ושאל בלחש את אותו השר: האם הרכב הזה נוסע בשבת? אני לא יכול לנסוע ברכב שנוסע בשבת. פנה הבבא סאלי לתחנת האוטובוס ונסע לדרכו כאחד האדם.

באמצע הדרך הגיע זמן תפילת מנחה, והבבא סאלי שישב מאחורי הנהג הקיש במקלו על הנהג ואמר לו: תעצור! אני צריך להתפלל מנחה.

אמר הנהג לבבא סאלי: פה זה לא מרוקו, אם אתה יורד – אני ממשיך לנסוע!

בסדר, השיב לו הבבא סאלי, וירד עם כל המזוודות מהאוטובוס.

פנה הבבא סאלי לשדה והתפלל מנחה בכוונה רבה ובמתינות. כשסיים להתפלל, חזר לתחנה ושאל היכן האוטובוס לירושלים. אמרו לו: הנה כאן, האוטובוס תקוע ומחכה. עלה הבבא סאלי לאוטובוס הסתכל וראה שהוא מכיר את האנשים האלה מהאוטובוס. והנה הנהג פונה אליו ואומר לו אתה לא צריך לשלם. כבר שילמת קודם. זה האוטובוס שנסעת בו הוא לא הצליח לנסוע אחרי שירדת ממנו.

עכשיו תסע, אמר לו הבבא סאלי, והאוטובוס שלא הצליח להניע כל אותה שעה, פתאום התעורר לחיים.

סיפר הרב אליהו זצ"ל שכששאל את הבבא סאלי: האם סיפור זה נכון? ענה הבבא סאלי בענוותנותו: הסיפור נכון, אבל הנהג פשוט התבלבל ושכח איך מפעילים אוטובוס.
(מתוך חוברת "על הצדיקים ועל החסידים", הרב חיים בן שושן, בית-אל(

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

רוח הקודש

מקדים רפואה למכה

בבוקר יום שישי אחד באתי אליו כתמיד עם פתק לברכה. הרב קרא את הפתק, ולאחר מכן הרצינו פניו והוא קימטו בחוזקה ונטלו עמו. הדבר היה בעיני לפלא…

תורה

שותף בניהול העולם

פעם אחת הרב נכנס למקום שבו אנחנו עושים את ההרצאות. הוא הסתכל על האולם, שהיה למעשה מרתף, ואמר לנו: זה מקום קטן, אתם צריכים מקום גדול פי אלף מהמקום הזה!

נקיות

לא מקובל על הרב

ואז הרב אמר בהתרגשות תוך כדי סערות רגשות :"את הישיבה מנהלים ראש הישיבה והר"מים, ולא מקובלים מבחוץ. תעשו מה שנראה לכם שהוא טובת הישיבה!"

נקיות

השגחה פרטית

שוב הבנתי עד כמה הרב זהיר בענייני מאכלים, אבל גם לא פחות בעניינים של כבוד הבריות…

תורה

הגבהת הנעל לשידוכים

איך מרן הרב פסק לבחור שרצה להגביה את קומתו הפיזית באמצעים מלאכותיים ובכך אולי לגנוב את דעתה של המשודכת?

ענווה

נדבת שבת

בשקט היה הרב אומר לנו שזוהי "נדבת שבת". איך אתה יכול לתת צדקה בשבת? הרי אין לך אפשרות לתת כסף לעני. הכבוד שאנחנו נותנים להם – זוהי נדבת השבת שלכם…

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה