אצילות של מלך

הרב הגיש משנה סדורה, דבר דבור על אופניו, בנושא ראש-חודש, תוך ציטוט מקורות רבים מן התורה, הנביאים והכתובים. החל מחז"ל, ראשונים אחרונים ואחרוני האחרונים, באגדה ובמחשבה, במפרשים ובהלכה. לא ניתן היה לשער כלל, שהרב לא ידע מראש מהו נושא השיחה

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

פניתי ללשכת הרב זצ"ל וביקשתי להזמין אותו לתת שיחה לפני תלמידות המכללה. בדרך מן החנייה לבית-הכנסת, מהלך של כחמש דקות, שאל אותי רבנו מה נושא השיחה. הופתעתי מן השאלה, מאחר שבמכתב ההזמנה הצענו כמה נושאים לשיקול דעתו של רבנו. מאחר שאותו היום היה ערב ראש-חודש, הרב נשאל אם יהיה מוכן לדבר על ראש-חודש, והוא הסכים בשמחה.

הרב הגיש משנה סדורה, דבר דבור על אופניו, בנושא ראש-חודש, תוך ציטוט מקורות רבים מן התורה, הנביאים והכתובים. החל מחז"ל, ראשונים אחרונים ואחרוני האחרונים, באגדה ובמחשבה, במפרשים ובהלכה. לא ניתן היה לשער כלל, שהרב לא ידע מראש מהו נושא השיחה. וכדבריו של רב חשוב שנכח בשיחה: מה שלי היה לוקח שעות וימים כדי להכין ולהקיף רק חלק מן הנושאים שעלו בשיחה, לרב אליהו, לוקח כמה דקות…

ובאמת, כל מי שקיבל הדרכה בענייני לימוד, יודע כמה הדגיש רבנו הגדול את ההתמדה, הבקיאות, השינון ולימוד התורה במגוון המקצועות, הנושאים והרבדים שבה.

לאחר זמן הזמנתי את הרב במסגרת סמינריון על הבית היהודי שקיימנו בשעות הלילה. הרב, כהרגלו, נענה להזמנה בשמחה, והקדיש לנו למעלה משעה וחצי. במחצית הראשונה דרש הרב בנושאים הקשורים לעולמן של בנות ואימהות, ובמחצית השנייה של הערב ענה לשאלות התלמידות. הרב ענה על כל השאלות, והציג דעת תורה ברורה בנושאים אקטואליים ורגישים. המעמד היה מרשים ומרגש, והתלמידות ציינו שהיה זה ליל לימוד שלא יישכח.

באמת, לרבנו הייתה הנהגה אצילית של מלך ממש. ובה בעת, הקרין אהבה וחום, דאגה ואכפתיות, ואת כל הנושאים הסביר בעמקות, בבהירות ובפשטות.
(יסכה בוחניק, מרצה במכללה לבנות, ירושלים)

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

דן דין אמת

תפילתו של מרן

למעלה מארבעים שנה שימש הרב כדיין בבתי הדין השונים. אך למרות הוותק העצום, ועל אף שכולם הכירו בסגולותיו ובמעלותיו כאחד הדיינים המובהקים ביותר שקמו לעם ישראל בדור האחרון,

לאחר פטירתו

פדיון נפש

למחרת בבוקר התעוררתי מההרדמה בעקבות הניתוח, והצוות הרפואי שבא לבדוק אותי לא האמין שאני מסוגל להזיז את הידיים ואת הרגליים.

רוח הקודש

ברכה כבדרך אגב

שבוע לאחר מכן נפקדה אשתי וילדה בת. אחר כך היא נפקדה שנית וילדה תאומים, בן ובת, ומאז נולדה, ב"ה, בת נוספת.

קדושה

כי חילצת נפשי ממוות

כשהבאתי את הדברים בפני הרב ושאלתי אם צריך לפנות לרופא, הוא עשה תנועת ביטול והוסיף "שטויות". "למה שטויות?" הקשיתי. "כשבחורה שחוותה חוויה טמאה, עושה עבודה רוחנית עם עצמה", החל הרב מסביר, "הרוחניות הטמאה נפלטת החוצה ויוצאת דרך תופעות גופניות של הקאה, חום וכדומה, ואז יוצאת ממנה הטומאה. הגוף מנקה את עצמו לקראת התקדשות".

ענווה

מגיע לי!

הלך האב והביא את בנו אל הרב. הסתכל הרב על הילד, נגע במקום הנפוח ואמר לו: אין לך כלום. אין לך שום דבר. לא צריך ניתוח. לך הביתה… חזרו האב ובנו לביתם, ובאמת לאחר יומיים הנפיחות עברה ולא נותר ממנה כלום. הכול עבר בלי שום ניתוח.

נקיות

למה לא היית הבבא סאלי?

הבבא סאלי היה בדורנו, ודבר זה יכול לחייב כל אחד, ויבואו אליו בתביעה: מדוע לא היית כמו הבבא סאלי? ואם לא בדרגה שלו אז לפחות חמישים אחוז או עשרים אחוז כמוהו.

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה