ברכה בלי לברך

מנהל קופת-החולים סידר לנו למחרת בבוקר בדיקת אולטרסאונד דחופה בבית-חולים "הדסה" הר-הצופים. בשעה 04:00 לפנות בוקר נסענו עם בתנו הראשונה, שהייתה בת שנה, לרב מרדכי אליהו זצ"ל. היה זה ערב ראש השנה, והעומס היה אדיר. היינו בספק רב אם נוכל בכלל להתקרב לרב.

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

הסיפור שלנו קשור לבתנו עטרה יהודית שתחיה, בתנו השנייה. כשאשתי הייתה בתחילת החודש התשיעי, נתבקשנו לבצע בדיקת אולטרסאונד שגרתית להערכת משקל.

בבדיקה נאמר לנו שעצם הירך של העובר קצרה, והילד יצא גמד. מיותר לציין שהיינו בשוק, לא ציפינו לזה. בסקירת המערכות לא נאמר לנו דבר בכיוון זה.

מנהל קופת-החולים סידר לנו למחרת בבוקר בדיקת אולטרסאונד דחופה בבית-חולים "הדסה" הר-הצופים. בשעה 04:00 לפנות בוקר נסענו עם בתנו הראשונה, שהייתה בת שנה, לרב מרדכי אליהו זצ"ל. היה זה ערב ראש השנה, והעומס היה אדיר. היינו בספק רב אם נוכל בכלל להתקרב לרב.

כיוון שהמקרה שלנו היה מסוג פיקוח נפש, זכינו להיכנס לרב בלי תור. הרב קרא את הדוח הרפואי ושאל אותנו לאן אנחנו הולכים עכשיו, והשבנו שאנחנו בדרכנו לסקירה חוזרת ב"הדסה" הר-הצופים.

הרב אמר: אני מבקש שפרופסור יגל יבדוק אותך, ושיתקשר אלי. שנה טובה. זהו! קיווינו שהרב יאמר שזה לא נכון, שזה שטויות או שיהיה בסדר, אבל הוא לא האריך ולא אמר דבר.

ב"הדסה" אמרו שהכול תקין ב"ה. מששאלנו אותם האם יכולים להיות הבדלים בין מכשירי הבדיקה, הם אמרו שלא ולא יכלו להסביר מה קרה. אבל אנחנו ידענו. היום, ב"ה, הילדה כבר בת 13 שנים והיא כבר יותר גבוהה מאמה.
(גלית וגלעד תאנה, פני-חבר)

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

בין אדם לחברו

אדני חסד לבית של תורה

במה היה החתן עסוק ביום חתונתו? גאון מופלג ואיש הלכה שכמותו, בוודאי הרהר בדברי תורה והלכה הנוגעים לחופה ולקידושין. או שכבן ביתם של גדולי המקובלים התאמץ להעמיק בכוונות ובסודות הקבלה הקשורים למעמד נשגב זה.

הגדרות חדשות בכשרות אתרוגים

כשמדברים על הפסיקה של הרב בארבעת המינים, מעניין מאד להתייחס גם לצורה בה התבטא ובאיזו צורה חילק והגדיר את רמות הכשרות וההידור.

דן דין אמת

אלוקים ניצב בעדת א-ל

באחד הימים, לפני שפתחו בדיון בבית הדין, שאל אחד הדיינים את הרב לפשרה של התפילה שהוא אומר מתוך הכתב בכל יום.

תורה

הרב אליהו בודק ההדסים

בצעירותו של הרב, לא מצא הדסים מהודרים כלבבו, ועמד ללכת לדוכן אחר לחפש שם, אמר לו בעל הדוכן: מה אתה מחפש כל כך הרבה? הרב אליהו בדק את כל ההדסים האלה ואמר שהם כשרים….

נקיות

למה לא היית הבבא סאלי?

הבבא סאלי היה בדורנו, ודבר זה יכול לחייב כל אחד, ויבואו אליו בתביעה: מדוע לא היית כמו הבבא סאלי? ואם לא בדרגה שלו אז לפחות חמישים אחוז או עשרים אחוז כמוהו.

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה