גם ציפור מצאה בית

בערב יום כיפור לאחר פטירת הרב הלכתי לציון של הרב ואמרתי לו: כבודו אמר לי לקנות בית, אני מנסה שנתיים ולא מצליחה. אני מבקשת מהרב שיקיים את הבטחתו ואני אארגן קבוצה של בנות שתעשה משהו לעילוי נשמת הרב...

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

תגיות:

לפני כשנתיים אמר לי הרב זצ"ל: לכי לקנות בית. אני מודה שכמעט צחקתי – איך אקנה בית ואני במינוס גדול? הבנק לא ייתן לי. אבל הרב לא ויתר ואמר לי: לכי לבנק, תבקשי משכנתא ואל תדאגי.

וכך היה. אישרו לי משכנתא, למרות הכול.

התחלתי לחפש דירה ומצאתי בהר-חומה. שמחתי מאוד, כי הדירה הייתה בשכנות לאחי וגיסתי. שאלתי את הרב והוא אמר לי: אל תקני את הבית הזה. כעבור חודשיים הפרויקט נפל, ואני כמובן שמחתי שלא קניתי. שאלתי את הרב היכן לקנות דירה, והוא השיב לי: "תיקני דירה בגילה או בקריית-יובל. גם קריית-מנחם זה טוב. את צריכה אזור שמתחרד. אחרי כמה שנים, כשהמחיר של הדירה יעלה, תמכרי ותקני איפה שלבך יחפץ". במשך שנתיים המשכתי לחפש לפי הוראת הרב, אבל ללא הצלחה, וכמעט שהתייאשתי.

בערב יום כיפור לאחר פטירת הרב הלכתי לציון של הרב ואמרתי לו: כבודו אמר לי לקנות בית, אני מנסה שנתיים ולא מצליחה. אני מבקשת מהרב שיקיים את הבטחתו ואני אארגן קבוצה של בנות שתעשה משהו לעילוי נשמת הרב.

ביום שני שבוע לאחר מכן נודע לי על דירה בקריית-מנחם שרוצים למכור. הבעיה הייתה שהמחיר הנדרש היה גבוה ממה שהיה לי. בכל זאת נסעתי לראות את הדירה, והתלהבתי. הבעיה הייתה, שהמוכר ביקש 830,000 שקלים, סכום שלא יכולתי לעמוד בו. התווכחנו על המחיר, ולפתע הוא אמר: "אני לא אדם דתי, את הדירה פרסמתי בערב ראש השנה לפני שבוע ומייד הגיע יהודי מבוגר חרדי ורצה את הדירה. הוא התווכח אתי שעות על המחיר של הדירה ולא ויתר עד שהסכמתי לרדת לסכום" – וכאן הוא נקב בסכום נמוך ממה שדיברנו.

ממשיך בעל הבית ומספר: "קבענו שנחתום על חוזה אחרי ראש השנה, אבל הוא נעלם ואין לי מספר הטלפון שלו. כנראה שהוא נלחם עבורכם. אני מוכן למכור לכם בסכום שקבעתי עם החרדי".

נדהמתי מהסיפור. וכמובן שקניתי את הדירה במחיר הנמוך משמעותית. סכום שהיה בדיוק המשכנתא שהבנק הסכים לתת לנו.
(תהילה חקשון, קריית-מנחם, ירושלים)

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

פרקי ילדות

אינני יתום! גם לי יש אבא!

סמוך להסתלקותו של רבי סלימאן, כשהרב עוד היה תלמיד ב'כותאב' הגיע אחד הנדיבים לבקר בישיבת 'פורת יוסף'

טהרה

כוחה הגדול של אהבת ישראל

עוזריו של הבבא סאלי לא הבינו מה בדעתו של רבם לעשות, אך משהביאו כוסות כמצוותו, עמדו נדהמים וראו כיצד יושב רבם ומוזג כוס אחר כוס בערק, עד שמילא את כוסותיהם של כל באי הכינוס. לפחות מאה משתתפים היו שם, וכולם זכו לשתות מן הבקבוק ה"ריק"…

ענווה

מקדש ישראל

לא ידעתי איך להראות את פניי מרוב בושה. מצד אחד, לא רצינו לבייש את החתן שלנו ולא את ראש הישיבה שלו. אבל שהרב אליהו לא יערוך את החופה של הבת? הרי זה כל כך רצוי ומתבקש. ואיך אומר את זה לרב?

ילדים זו שמחה

פתקא טבא

הפליא אותנו מאוד הביטחון של הרב ונקיבת התאריך של שמחת תורה. זה לא היה נוסח רגיל של ברכה, זה היה נוסח של ברכה עם ביטחון. זה התאריך שבו תבושרו בשורות טובות. וכך זה קרה!

תורה

נשותינו – עטרת ראשנו

תמיד הרב היה מעודד את נשות ישראל ישראל ללמוד והתפתח ולהחכים – הכבוד הגדול שמרן העניק לנשות ישראל הצדקניות עד שכינה אותן "כתר לראשינו"!

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה