גרסא דינקותא

חברו מילדות של מרן הרב מספר מכלי ראשון סיפור עם ניחוח של פעם... גם לפני יותר מ 70 שנה שמרן היה ילד אהבת התורה פיעמה בליבו.

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

זכיתי והכרתי את הרב אליהו זצ"ל כבר לפני כשבעים שנה. הוא היה אז בן עשר ובא ללמוד אצלנו מישיבת "פורת יוסף". בימים ההם הוא נקרא בשם "מרדכי סלמאן" על שם אביו "סלמאן אליהו". יחד אתו הגיעו עוד שני תלמידים מהישיבה, דוד עטון וששון עזרא. הרב שלימד אותם בישיבת "פורת יוסף" נפטר, ולא היה להם מורה, לכן הם באו ללמוד בבית-הספר שלנו.

בבית-ספרנו היה מלמד הרב בידרמן, והוא היה מלמד אותנו משניות בעל-פה והיה מציין לטובה כל מי שיודע משניות. כשהגיע תורו של מרדכי סלמאן להשמיע משניות בעל-פה, הוא ידע לומר משניות באופן שוטף, ממש את כל מה שהמורה ביקש.

עמד הרב בידרמן ואמר: הילד הזה יהיה גדול בישראל!

באחד הערבים היה בבית-המדרש של הרב סיום מסכת, וסיפרתי את הסיפור הזה ברבים בפני הרב. הרב הסתכל עליו בחיוך ושאל אותי: אתה זוכר את זה?
הרב יצחק אלידר, בית-הכנסת "היכל יעקב"

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

יראת חטא

שמחה כמוה כזכייה בפיס

לאחר תקופה קצרה סיפר לי חביליו: מאז שהרב אמר את הדברים, אני משתדל להסיר מעלי בשבת את כל המחשבות על המפעל שלי. אני קונה בכל שבוע כרטיס פיס, ונהגתי לבדוק בכל יום שישי אם זכיתי או לא. אך בעקבות דברי הרב החלטתי לא לבדוק לפני שבת אם זכיתי בפיס.

יין של ארץ ישראל

סיפר הרב, שפעם הוא נסע להשתתף בכנס חשוב בחוץ לארץ שישבו בו שועי עולם, רבנים ונגידים, מנהיגי קהילות ובעלי השפעה.

תורה

רבע ושליש של בלוק קרח שהמיסו את הלב

המסר האדיר שקיבל המוכר קרח : מי שמכבד את אשתו – סופו להתעשר… הדברים הללו עשו רושם רב על מוכר הקרח, שראה את הכבוד שנוהג הרב באשתו למרות שהיה מדובר בפרוטות, והוא זכר אותם שנים רבות…

ילדים זו שמחה

כבוד ה' הסתר דבר

. "עם מכון פוע"ה התייעצתם?" הוא מייד שאל. "לא", ענינו. "תתייעצו אִתם", אמר הרב, ולחש איזו תפילה. אחר כך סיים באמירת "ברכה והצלחה"

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה