האופי כן קובע

אם הרב יכול לצחוק ולנשום בעוצמה כזאת שקרעה את המסכה מעל פניו, נראה כי התפילות כבר עשו את שלהן והרב אינו נצרך עוד לטיפולינו...

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

בשנת השבעים-וחמש לחייו, אושפז רבי יהודה צדקה זצ"ל, ראש ישיבת "פורת יוסף" ודודו של הרב אליהו זצ"ל. כדי להסדיר את מערכת הנשימה שלו, שמו הרופאים מסכה על פניו. מששמע הרב אליהו את דבר אשפוזו של דודו וראש ישיבתו, ארגן מייד קבוצת מתפללים שיעלו יחד עמו להר-המנוחות להעתיר בתפילה על קברה של סבתו, סבתא שמחה הצדקת, אמו של רבי יהודה, אשר הייתה אחייניתו של הבן איש חי ואצלו התחנכה.

לאחר שסיימו את התפילה על קברה של סבתא שמחה הצדקת, פנה הציבור ללכת לדרכו. "רגע", עצר בעדם הרב, "סבתי הצדקת שמחה, על אף שהחמירה על עצמה לנהוג בכל כדעת גאון עוזנו ותפארתנו בעל הבן איש חי, הינה רכה ועדינה באופיה ובהנהגותיה. כאשר היא תבוא לבקש בעבור בנה, היא לא תפגין ותראה את דחיפות עניין רפואתו. בואו ונלך אף לקברה של הצדקת שושנה אדם, שהיא חריפה ועניינית. ודאי כשהיא תשמע שראש הישיבה חולה, היא תזעיק מייד רחמי שמים, ולא תנוח ולא תשתוק עד שתקבל את מבוקשה וראש הישיבה יהיה בריא". וכך עלתה קבוצת המתפללים, יחד עם הרב בראשה, להתפלל גם על קברה של הצדקת שושנה אדם.

משסיימו, פנו המתפללים איש לביתו. אך חלק מהם לא יכלו שלא לפנות אל בית-החולים, לראות אם הוטב מצבו של מורם ורבם ראש הישיבה. כשהגיעו, סיפרו לרבי יהודה צדקה זיע"א כי הלכו להר-המנוחות להתפלל עליו. ראש הישיבה, שישב על מיטתו בעוד המסכה על פניו, הקשיב לדבריהם כמתעודד.

אך באותה העת שבה סיפרו לו את שאמר חכם מרדכי אליהו על הצדקת שושנה אדם, כי לא תנוח ולא תשקוט בגין האופי שלה, לא יכול היה רבי יהודה לעצור עצמו ופרץ בצחוק גדול, שגרם למסכה שהייתה על פניו להיקרע וליפול.

הרופאים, שהיו נוכחים בחדר, הרימו גבה. "אם הרב יכול לצחוק ולנשום בעוצמה כזאת שקרעה את המסכה מעל פניו, נראה כי התפילות כבר עשו את שלהן והרב אינו נצרך עוד לטיפולינו", אמרו הרופאים ושחררו את הרב לביתו.
(עו"ד איתן מלמד, ממתפללי בית-הכנסת "היכל יעקב")

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

בין אדם לחברו

היזהרו על הכהנים

על חכמת ניגון המקאם (סולם וניגון מוזיקלי) בתפילה אבל יותר מכך על חכמת האדם…

יראת חטא

"שהחיינו" על אגוזים

הידיים שלי היו עדיין שחורות מקילוף האגוזים. הושטתי את הידיים לרב, ואמרתי לו שהן מעידות על כך. לאחר שכבוד הרב ראה את הידיים שלי, הוא שמח ובירך בכוונה "שהחיינו"…

טהרה

הנה עין ה' אל יראיו

באותו יום, קודם הפיגוע, ביקש הרב אליהו זצ"ל להתפלל בכותל המערבי לביטול איזו גזירה שאף אחד לא ידע מה היא, ורק אחר כך התבררה כפיגוע שבו נהרגו שמונת תלמידי הישיבה. על כן רבים היו בכותל באותה תפילה, וכך גם אנחנו…הרב יצא באותו יום מהכותל בפנים חתומות, שלא כדרכו.

רוח הקודש

לא אותי קראת יעקב

הצילומים של הילד עם הגידול היו אצלי ביד, והרמתי אותם בזהירות להראות לרב שיש לילד גידול סרטני…סיכם הרב ואמר לילד: אין לך כלום. לך!

דן דין אמת

אלוקים ניצב בעדת א-ל

באחד הימים, לפני שפתחו בדיון בבית הדין, שאל אחד הדיינים את הרב לפשרה של התפילה שהוא אומר מתוך הכתב בכל יום.

לאחר פטירתו

טוב שמן טוב

זה היה פלא ממש, כי כעבור שעתיים הבחורה התעוררה וחזרה לחיים. השמועה על השמן הפלאי של הרב זצ"ל עשתה לה כנפיים, והגיעו אלי מקרים נוספים של אנשים שהשתתקו. לא לכולם זה הועיל, והאמת היא שאינני יודעת למי זה הועיל ולמי לא. בכל מקרה, שלושה מהאנשים סיפרו לי שזה הועיל להם.

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה