האופי כן קובע

אם הרב יכול לצחוק ולנשום בעוצמה כזאת שקרעה את המסכה מעל פניו, נראה כי התפילות כבר עשו את שלהן והרב אינו נצרך עוד לטיפולינו...

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

בשנת השבעים-וחמש לחייו, אושפז רבי יהודה צדקה זצ"ל, ראש ישיבת "פורת יוסף" ודודו של הרב אליהו זצ"ל. כדי להסדיר את מערכת הנשימה שלו, שמו הרופאים מסכה על פניו. מששמע הרב אליהו את דבר אשפוזו של דודו וראש ישיבתו, ארגן מייד קבוצת מתפללים שיעלו יחד עמו להר-המנוחות להעתיר בתפילה על קברה של סבתו, סבתא שמחה הצדקת, אמו של רבי יהודה, אשר הייתה אחייניתו של הבן איש חי ואצלו התחנכה.

לאחר שסיימו את התפילה על קברה של סבתא שמחה הצדקת, פנה הציבור ללכת לדרכו. "רגע", עצר בעדם הרב, "סבתי הצדקת שמחה, על אף שהחמירה על עצמה לנהוג בכל כדעת גאון עוזנו ותפארתנו בעל הבן איש חי, הינה רכה ועדינה באופיה ובהנהגותיה. כאשר היא תבוא לבקש בעבור בנה, היא לא תפגין ותראה את דחיפות עניין רפואתו. בואו ונלך אף לקברה של הצדקת שושנה אדם, שהיא חריפה ועניינית. ודאי כשהיא תשמע שראש הישיבה חולה, היא תזעיק מייד רחמי שמים, ולא תנוח ולא תשתוק עד שתקבל את מבוקשה וראש הישיבה יהיה בריא". וכך עלתה קבוצת המתפללים, יחד עם הרב בראשה, להתפלל גם על קברה של הצדקת שושנה אדם.

משסיימו, פנו המתפללים איש לביתו. אך חלק מהם לא יכלו שלא לפנות אל בית-החולים, לראות אם הוטב מצבו של מורם ורבם ראש הישיבה. כשהגיעו, סיפרו לרבי יהודה צדקה זיע"א כי הלכו להר-המנוחות להתפלל עליו. ראש הישיבה, שישב על מיטתו בעוד המסכה על פניו, הקשיב לדבריהם כמתעודד.

אך באותה העת שבה סיפרו לו את שאמר חכם מרדכי אליהו על הצדקת שושנה אדם, כי לא תנוח ולא תשקוט בגין האופי שלה, לא יכול היה רבי יהודה לעצור עצמו ופרץ בצחוק גדול, שגרם למסכה שהייתה על פניו להיקרע וליפול.

הרופאים, שהיו נוכחים בחדר, הרימו גבה. "אם הרב יכול לצחוק ולנשום בעוצמה כזאת שקרעה את המסכה מעל פניו, נראה כי התפילות כבר עשו את שלהן והרב אינו נצרך עוד לטיפולינו", אמרו הרופאים ושחררו את הרב לביתו.
(עו"ד איתן מלמד, ממתפללי בית-הכנסת "היכל יעקב")

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

לאחר פטירתו

חלום של ערבית

בוקר אחד התקשר אלי הבעל וסיפר לי שהוא חלם בלילה את הרב מרדכי אליהו זצ"ל בא אליו בחלום ואומר לו: תקפיד על תפילת ערבית ובעזרת ה' יהיו לכם ילדים משלכם!

בין אדם לחברו

מחילה מראש

לפני שאנחנו מתחילים, אני רוצה לבקש ממך מחילה מראש אם אפגע בך במהלך העבודה… את המשפט המדהים הזה אמר מרן לעורך ספרי ההלכה של הרב…

נקיות

טלפון בשתיים וחצי בלילה

טוב שהתקשרת. מתחילת הערב גם אני וגם הרבנית אומרים תהילים בשביל אשתך שתלד בשלום. אם לא היית מתקשר – היינו אומרים תהלים עד הבוקר. טוב שהתקשרת!

רוח הקודש

כי בי ירבו ימיך

אמי האמינה לרב ולא הלכה לעשות הפלה, אבל חשש קטן קינן בלבה בגלל מה שאמרו לה הרופאים בבדיקה ההיא. האם באמת הרב רואה יותר טוב מכל המכשירים של הרופאים? תמהה בלבה.

לאחר פטירתו

היהלומים שבכתר

הלכתי לרבנית צביה, והיא נתנה לי חתיכות מהאתרוג למסור להם, תוך כדי שהיא מזהירה אותי ואומרת: תשמור על חתיכות האתרוג הללו יותר מיהלומים. אלו חתיכות מהאתרוג שהרב עשה בו הקפות בסוכות. תן לזוג שיברך עליהן ויאכל אותן בשעה הראויה.

ענווה

צחוק עשה לי אלוקים

פעם נשאלה הרבנית צביה אליהו שתחיה: מה הייתה תגובתו של בעלך הרב זצ"ל לאחר שהיה פועל מופתים או אחרי שהיה רואה את תגובת הסובבים לאותו מופת?

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה