היהלומים שבכתר

הלכתי לרבנית צביה, והיא נתנה לי חתיכות מהאתרוג למסור להם, תוך כדי שהיא מזהירה אותי ואומרת: תשמור על חתיכות האתרוג הללו יותר מיהלומים. אלו חתיכות מהאתרוג שהרב עשה בו הקפות בסוכות. תן לזוג שיברך עליהן ויאכל אותן בשעה הראויה.

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

לגיסי ולגיסתי לא היו ילדים במשך חמש שנים. הטיפולים לא עזרו, והם החלו לחשוב על אימוץ. אחרי פטירת הרב מרדכי אליהו זצ"ל יצאו הספרים בסדרת "אביהם של ישראל", והם קראו בהם על זוגות רבים שנפקדו מברכת הרב. מייד הם שאלו את עצמם מה שרבים שואלים: למה לא ידענו את זה קודם? למה לא הלכנו לרב מרדכי אליהו כשהיה עדיין בחיים?

בנו של הרב, הרב שמואל אליהו שליט"א, הציע לבקש מאמו, הרבנית צביה אליהו שתחיה, חתיכה מהאתרוג שהרב בירך עליו בסוכות. פעמים רבות זה עזר – אולי יעזור גם הפעם. הלכתי לרבנית צביה, והיא נתנה לי חתיכות מהאתרוג למסור להם, תוך כדי שהיא מזהירה אותי ואומרת: תשמור על חתיכות האתרוג הללו יותר מיהלומים. אלו חתיכות מהאתרוג שהרב עשה בו הקפות בסוכות. תן לזוג שיברך עליהן ויאכל אותן בשעה הראויה.

קשה להאמין איך הברכה עובדת. לא הרבה אחרי קבלת האתרוג התבשרה גיסתי שהיא מעוברת, ובהמשך התברר שיש לה שני עוברים. ממש סמוך ליציאתו לאור של הספר הזה נולדו לגיסי ולגיסתי תאומות חמודות, רחל ואמונה.
(הרב אבי ברמן, מנכ"ל הou- בישראל)

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

דן דין אמת

זהירות מנגיעה בדין

בתור דיין, היה הרב ערני מאד שלא לדבר מטוב ועד רע עם אנשים שינסו להתערב ולהשפיע על דיוני בית הדין.

נקיות

חסר פניות

הכבוד הזה שהרב נתן להחלטות שלי כראש ישיבה מעולם לא עזב אותי. למרות שהוא רב כל כך גדול, אחראי על כל כך הרבה אנשים ורבנים וישיבות, ואני רק על ישיבה אחת – הוא כיבד תמיד את החלטתי. ואת זה לעולם אי-אפשר לשכוח!

תורה

פקח-טיסה רוחני

הרב פנה בשאלה למנהל שזה מכבר שאלו את השאלה: "נניח שטייס שרואה מסלול פנוי מבקש לנחות בו, אך המשקיף היושב במקום גבוה זה מורה לו לנחות במסלול אחר. האם יוכל הטייס לנחות בכל זאת במסלול שהוא רוצה?"

תורה

מבחן ראיה של הרב אליהו

הרב שם לי כמה חפצים מול העיניים ולא זיהיתי אותם. עד היום אני זוכר את המבחן ראיה שהרב עשה לי. הרב אמר לי: אם כן, יש לי בשבילך עצה. תכין את השיעור בעל-פה ותלמד אותם בלי משקפיים.

ילדים זו שמחה

כבוד ה' הסתר דבר

. "עם מכון פוע"ה התייעצתם?" הוא מייד שאל. "לא", ענינו. "תתייעצו אִתם", אמר הרב, ולחש איזו תפילה. אחר כך סיים באמירת "ברכה והצלחה"

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה