הרב של כלל ישראל

אותה שבת קרעו את הרקיע תפילותיהם של כלל ישראל מכל הזרמים ומכל העדות, כשכולם זועקים "א-ל נא רפא נא לה", "אַל נא יהי עולם בלי ירח". את התוצאות ראינו מייד בצאת השבת.

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

תגיות:

כשהרב זצ"ל שכב במיטת חוליו בבית-החולים "שערי צדק", הוחלט ליזום תפילות בכל העולם לרפואת הרב. התפילות היו אמורות להיערך בשבת, ההחלטה על ביצוע התפילות התקבלה ביום חמישי.

ייזכרו לטוב דפוס "מרקם" והצדיק פנחס מבני-ברק שלקחו על עצמם ללא עלות את הגרפיקה וההדפסה של הפרסום.

בשל הזמן הדחוק מרגע ההחלטה עד לביצוע, יצאו הפרסומים ביום חמישי באזור השעה 23:00 בלילה. מדובר ב-100,000 דפים שהיו אמורים להתחלק בכל הארץ עד שבת. בשל השעה המאוחרת היה חשש כבד שלא נספיק להפיץ במהלך הלילה את כל החומר.

פניתי לידידי ר' משה סלומון, מנהל מחלקת כשרות שומרון, וביקשתי את סיועו. בשעה 23:00 בלילה הגענו יחד לבני-ברק, העמסנו את החומר, ומרגע זה התרחש תהליך שאין לי כל דרך להסביר אותו. התחלנו להריץ טלפונים לאישים שונים מקריית-גת בדרום ועד צפת בצפון והתחלנו לנוע לאורך הציר.

בצמתים שונים ברחבי הארץ, בשעות מוזרות, לפנות בוקר, המתינו לנו חסידי גור, חסידי ברסלב, חסידי חב"ד, ליטאים, ש"סניקים, ספרדים, אשכנזים, חילוניים ודתיים-לאומיים, ואספו מאתנו בשקיקה את הפלאיירים, וכל אחד מהם מגדיל לעשות ומצרף ליוזמתנו עוד יוזמה שתפיץ את הפרסום לקהל רחב יותר.

לפנות בוקר התפצלנו, ואני המשכתי לכיוון השומרון להמשך חלוקה. בכניסה לעלי, כאילו לפי תכנון מראש, המתין לי מחלק של "מקור ראשון". נעצרתי כדי לברר משהו, והוא שאל אותי לאן החומר מיועד. כשהסברתי לו על מה מדובר, החליט בהתלהבות לסייע ולקח ממני פלאיירים להפצה לאזור צפון השומרון. הוא אמר לי, שגם חברו שמפיץ לדרום השומרון מתחיל לפעול בשעות אלו.

בצומת מעבר מכמש פגשתי את חברו, ללא תיאום מראש ובתזמון מדויק. גם הוא, ללא הכנה מוקדמת, הסכים בהתלהבות להפיץ את הפלאיירים בדרום השומרון.

באותה שבת קרעו את הרקיע תפילותיהם של כלל ישראל מכל הזרמים ומכל העדות, כשכולם זועקים "א-ל נא רפא נא לה", "אַל נא יהי עולם בלי ירח". את התוצאות ראינו מייד בצאת השבת.

הרב אהב את כולם, הוא היה אב לכולם והם השיבו לו אהבה. מי ייתן לנו תמורתו?!
(הרב אלי מימון, כוכב-יעקב(

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

טהרה

שירת בית המקדש

פעם הרב ביקש ממני לשיר את השיר "ידידי השכחת" כמו שהסבא שלי היה שר. היה שם פייטן ששמע אותי וצירף לשיר פתיחה ממנגינה ערבית. הרב מאוד לא אהב את זה, ואמר לי בלחש: "ולא קרב זה אל זה". למה הפייטנים לוקחים מנגינות של ערבים? שהם יחברו מנגינות. שיחברו שירה חדשה, שירה משלנו!

סיפורים מהעולם הבא

תיקון נשמות נפטרים

לפתע ראינו שהרב לא נמצא רק אתנו. הוא מתפלל על כלל ישראל שחיים פה עכשיו. הוא שם את לבו להתפלל גם על נשמות מדורות עברו שנמצאות בעולם העליון.

בין אדם לחברו

ממתק למלכה

סיפור מרגש על ילדה שחשבה שלא נעים לעמוד בחברת הבנים כשאומרים "ימלוך" בשבת בבוקר, מצד שני גם על הממתק הטעים לא יכלה לוותר.. מי נחלץ לעזרתה?

תורה

אתם צוחקים ואני בוכה

איך מרן מגיב כשילד קטן בן שלשו שנים מטיח בו "לא בירכת אותי"! ומוסר השכל גדול שקיבלו הקהל באותו רגע…

שנות בחרותו

תורת חיים ואהבת חסד

כאשר החל שמו של הרב להתפרסם בעולם, שהוא מברך את הפונים אליו וברכותיו מתקיימות ועושות פרי, בבחינת 'צדיק גוזר והקדוש ברוך הוא מקיים',

יראת חטא

איש ההלכה

כשהרב היה צריך לצטט פסוק בתוך דברי התורה שלו, הוא היה אומר רק חצי פסוק או שהיה משנה קצת..מי שלא הכיר את הרב היה חושב שהרב אינו יודע לצטט פסוק שלם, והיו אף כאלה שהיו מתקנים את הרב תוך כדי דברים

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה