הרב של כלל ישראל

אותה שבת קרעו את הרקיע תפילותיהם של כלל ישראל מכל הזרמים ומכל העדות, כשכולם זועקים "א-ל נא רפא נא לה", "אַל נא יהי עולם בלי ירח". את התוצאות ראינו מייד בצאת השבת.

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

תגיות:

כשהרב זצ"ל שכב במיטת חוליו בבית-החולים "שערי צדק", הוחלט ליזום תפילות בכל העולם לרפואת הרב. התפילות היו אמורות להיערך בשבת, ההחלטה על ביצוע התפילות התקבלה ביום חמישי.

ייזכרו לטוב דפוס "מרקם" והצדיק פנחס מבני-ברק שלקחו על עצמם ללא עלות את הגרפיקה וההדפסה של הפרסום.

בשל הזמן הדחוק מרגע ההחלטה עד לביצוע, יצאו הפרסומים ביום חמישי באזור השעה 23:00 בלילה. מדובר ב-100,000 דפים שהיו אמורים להתחלק בכל הארץ עד שבת. בשל השעה המאוחרת היה חשש כבד שלא נספיק להפיץ במהלך הלילה את כל החומר.

פניתי לידידי ר' משה סלומון, מנהל מחלקת כשרות שומרון, וביקשתי את סיועו. בשעה 23:00 בלילה הגענו יחד לבני-ברק, העמסנו את החומר, ומרגע זה התרחש תהליך שאין לי כל דרך להסביר אותו. התחלנו להריץ טלפונים לאישים שונים מקריית-גת בדרום ועד צפת בצפון והתחלנו לנוע לאורך הציר.

בצמתים שונים ברחבי הארץ, בשעות מוזרות, לפנות בוקר, המתינו לנו חסידי גור, חסידי ברסלב, חסידי חב"ד, ליטאים, ש"סניקים, ספרדים, אשכנזים, חילוניים ודתיים-לאומיים, ואספו מאתנו בשקיקה את הפלאיירים, וכל אחד מהם מגדיל לעשות ומצרף ליוזמתנו עוד יוזמה שתפיץ את הפרסום לקהל רחב יותר.

לפנות בוקר התפצלנו, ואני המשכתי לכיוון השומרון להמשך חלוקה. בכניסה לעלי, כאילו לפי תכנון מראש, המתין לי מחלק של "מקור ראשון". נעצרתי כדי לברר משהו, והוא שאל אותי לאן החומר מיועד. כשהסברתי לו על מה מדובר, החליט בהתלהבות לסייע ולקח ממני פלאיירים להפצה לאזור צפון השומרון. הוא אמר לי, שגם חברו שמפיץ לדרום השומרון מתחיל לפעול בשעות אלו.

בצומת מעבר מכמש פגשתי את חברו, ללא תיאום מראש ובתזמון מדויק. גם הוא, ללא הכנה מוקדמת, הסכים בהתלהבות להפיץ את הפלאיירים בדרום השומרון.

באותה שבת קרעו את הרקיע תפילותיהם של כלל ישראל מכל הזרמים ומכל העדות, כשכולם זועקים "א-ל נא רפא נא לה", "אַל נא יהי עולם בלי ירח". את התוצאות ראינו מייד בצאת השבת.

הרב אהב את כולם, הוא היה אב לכולם והם השיבו לו אהבה. מי ייתן לנו תמורתו?!
(הרב אלי מימון, כוכב-יעקב(

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

זריזות

שופר לא בא ברגל…

תמיד ידענו – שאם הרב אומר לא לדאוג, אני לא דואג… מרן הרב קיים את הבטחתו – הרב תקע בשופר בעבור אמי ורק לאחר מכן, מלא שמחה, עזב והלך.

רפואה וחיים

יש שכר לפעולתו

הרבנית סיפרה לנו שבכל יום הרב מתפלל על הבת שלנו, גם כשהוא-בבית החולים. זה ממש הדהים אותנו. איך אדם כל כך סובל ועדיין חושב על צערם של אחרים!

נקיות

בשלושה מלווים יקום דבר

הרב, שכנראה זיהה את המצוקה שלנו, קיבל אותנו במאור פנים מיוחד. הוא בירך את שלושתנו ודיבר על החשיבות של שלושה מלווים לחתן!

קדושה

אברהם ושרה לא מתאימים

עמדנו שנינו נבוכים. לתשובה הזאת לא ציפינו. שאלנו אותו מה עושים במקרה כזה, וסוף-סוף סבא חייך ואמר: רגע, אני רוצה לבדוק משהו. לאחר כמה רגעים אמר לנו סבא: בדקתי את השמות של אברהם ושרה, ומצאתי שלפי הספר והחשבונות האלה, גם ביניהם אין התאמה.

רוח הקודש

תפילין של רש"י ושל רבנו תם

אמר לי אותו יהודי: אתן לך, בתנאי שתניח גם של רש"י וגם של רבנו תם ביחד. התפלאתי מדוע הוא עושה אתי את התנאי הזה, אבל הסכמתי. כך הנחתי בציריך בעל כורחי תפילין של רש"י ושל רבנו תם ביחד, בדיוק כמו שהציע לי הרב. וגם התיידדתי עם בעל שני זוגות התפילין הללו.

טהרה

בכל יום שיבוא – ממש

אבל הוא לא היה מוכן בשום פנים ואופן להוציא מפיו פסק הלכה שיוצא מתוך הנחה שהמשיח לא יבוא עד תשעה באב, והוא יהיה יום אבל. מי אמר לך שתשעה באב לא יהיה יום של שמחה? שאני אפסוק פסק הלכה שיוצא מתוך הנחה שגם השנה יהיה תשעה באב? לא מוכן!

חפש סרטון, סיפור, או שיעור