השגחה פרטית

שוב הבנתי עד כמה הרב זהיר בענייני מאכלים, אבל גם לא פחות בעניינים של כבוד הבריות...

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

כבוד הרב זצ"ל היה נזהר ולא היה אוכל דבר שהיה בו חשש כשרות. גם כשאני הייתי מכין את האוכל, הרב היה בודק ורק אחר כך מסכים לאכול. יום אחד מישהו הביא לרב תה צמחים תוצרת הולנד ושיבח את מעלותיו. הוא הסביר למה זה יעשה לרב טוב, והוא טרח והביא אותו מחוץ-לארץ.

כבוד הרב הודה לו, לקח את התה המיוחד מידיו, והאיש שמח עד מאוד. לאחר מכן שאלתי את הרב: מה מיוחד בתה שצריך להביא אותו מהולנד? יש לנו תה יותר טוב ממנו בארץ ישראל. מדוע אנחנו צריכים לאכול תוצרת חוץ?

השיב לי כבוד הרב: האיש הזה טרח מאוד, וצריך לתת לו תחושה טובה. אל תדאג, בבית יש לי "משגיח רציני" – אמר הרב והתכוון לרבנית – יש לי במטבח פח אשפה גדול. הרבנית, ה' ישמור אותה, בודקת את הדברים, וכל דבר שלא מוצא חן בעיניה היא שמה בפח האשפה.

שוב הבנתי עד כמה הרב זהיר בענייני מאכלים, אבל גם לא פחות בעניינים של כבוד הבריות.
(שלום קנוניאן, נהג הוותיקין של הרב)

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

תורה

הראש שלי והראש של חכם מרדכי שווים

פעם אחת בא אהרון אבוחצירא, כאשר היה שר בממשלה, ורעיון היה בידו להעלות את קברו של האביר יעקב אבוחצירא זצ"ל ממצרים לארץ ישראל, ובא לבבא סאלי זצ"ל לשואלו על רעיונו – מה ענה לו הבבא סאלי זיע"א?

בית נאמן בישראל

ענבי הגפן

בשנת תשי"ג, התחתן הרב עם הרבנית הצדקנית מרת צביה תליט"א, בתו של הגאון רבי נסים דוד עזראן זצוק"ל, שהיה בנו של הגאון רבי שמואל עזראן זצוק"ל וחתנו של הגאון רבי יוסף שלוש זצוק"ל.

הגדרות חדשות בכשרות אתרוגים

כשמדברים על הפסיקה של הרב בארבעת המינים, מעניין מאד להתייחס גם לצורה בה התבטא ובאיזו צורה חילק והגדיר את רמות הכשרות וההידור.

סודו של השגריר הסעודי

פעם טס הרב לוונצואלה שבדרום אמריקה, ובמושב לפניו ישב השגריר הסעודי ביחד עם אשתו. כדרכו בכל הטיסות, היה הרב שקוע בלימודו, אך לפתע קלטו אוזניו שיחה מעניינת.

"ואל תקרב אל פתח ביתה"!

כשהיה הרב באחת הקהילות הגדולות בארצות הברית, בא יהודי חשוב והזמין אותו להשתתף בברית מילה שהוא עורך לבנו, ואף כיבד את הרב שישמש סנדק וימולו את הרך הנולד על ברכיו.

כך הותר ליהודים ללמוד תורה בטורקיה

בשבת קודש ב' לחודש אלול תשמ"ו, באמצע תפילת שחרית בה השתתפו למעלה מעשרים מתפללים, חדרו שני מחבלים להיכל בית הכנסת 'נוה שלום' באיסטנבול שבטורקיה. הם ירו לכל עבר ולאחר מכן הציתו את בית הכנסת והתאבדו.

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה