השגחה פרטית

שוב הבנתי עד כמה הרב זהיר בענייני מאכלים, אבל גם לא פחות בעניינים של כבוד הבריות...

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

כבוד הרב זצ"ל היה נזהר ולא היה אוכל דבר שהיה בו חשש כשרות. גם כשאני הייתי מכין את האוכל, הרב היה בודק ורק אחר כך מסכים לאכול. יום אחד מישהו הביא לרב תה צמחים תוצרת הולנד ושיבח את מעלותיו. הוא הסביר למה זה יעשה לרב טוב, והוא טרח והביא אותו מחוץ-לארץ.

כבוד הרב הודה לו, לקח את התה המיוחד מידיו, והאיש שמח עד מאוד. לאחר מכן שאלתי את הרב: מה מיוחד בתה שצריך להביא אותו מהולנד? יש לנו תה יותר טוב ממנו בארץ ישראל. מדוע אנחנו צריכים לאכול תוצרת חוץ?

השיב לי כבוד הרב: האיש הזה טרח מאוד, וצריך לתת לו תחושה טובה. אל תדאג, בבית יש לי "משגיח רציני" – אמר הרב והתכוון לרבנית – יש לי במטבח פח אשפה גדול. הרבנית, ה' ישמור אותה, בודקת את הדברים, וכל דבר שלא מוצא חן בעיניה היא שמה בפח האשפה.

שוב הבנתי עד כמה הרב זהיר בענייני מאכלים, אבל גם לא פחות בעניינים של כבוד הבריות.
(שלום קנוניאן, נהג הוותיקין של הרב)

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

בין אדם לחברו

זוכר כל אחד

הרב היה שם לב לכל אחד בבית-הכנסת שלו. אם מתפלל לא היה מגיע לתפילה, היה הרב שואל עליו, מדוע לא הגיע….אם התברר שאדם אושפז בבית-החולים, היה הרב הולך לבקרו. כשהיה חוזר לבית-הכנסת, היה הרב שואל לשלומו. "איפה היית אתמול?". פשוט, זוכר כל אחד!

לאחר פטירתו

מי יראה את המשיח?

אנו אומרים לבבא סאלי: תעמוד בתפילה על עם ישראל. ואנו אומרים: רבש"ע, אתה אבינו, אתה מלכנו, אתה מושיענו, אתה תושיענו! ותשועת ה' כהרף עין, ונזכה לגאולה שלמה בעגלא ובזמן קריב

ענווה

לא למדתי לכעוס

שיהודי בא לבקש ברכה בעבור חבירו.. בהמשך מבקש אותו יהודי מהרב שלא יכעס על כך שחברו לא עשה מה שהרב אמר… השיב לו הרב: "מעולם לא כעסתי ולא הקפדתי. עדיין לא למדתי לכעוס".

מצודתו פרוסה בכל תפוצות הגולה

הנסיעות לקהילות ישראל

כאשר התמנה הרב לשמש כרב הראשי לישראל, הוא החליט שלא להסתפק ברבנות המקומית בארץ ישראל, אלא קיבל על עצמו לפעול בכל קהילות ישראל בעולם.

נקיות

ניצל מדג

בדיעבד התברר לי שכבוד הרב לא אוכל טונה בכלל, רק סרדינים שרואים את הקשקשים שלהם ואין שום חשש שמא התערב כריש במקום טונה בתוך הקופסא, בלי שום אפשרות לזהות את הטעות..

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה