חלום של ערבית

בוקר אחד התקשר אלי הבעל וסיפר לי שהוא חלם בלילה את הרב מרדכי אליהו זצ"ל בא אליו בחלום ואומר לו: תקפיד על תפילת ערבית ובעזרת ה' יהיו לכם ילדים משלכם!

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

אני מדריך חתנים בישיבת אלון-מורה, ואם יש צורך בדבר אני מלווה אותם גם אחרי שהם מתחתנים.

אחד החתנים שליוויתי לא זכה בילדים. שנים רבות של צער היו מנת חלקם של בני הזוג, והם לא זכו לחבק ילד משלהם. המציאות הזאת היא קשה מנשוא, מציאות של כאב פנימי מתמשך, שלעתים גם צף ועולה על פני השטח.

ליוויתי את הזוג בניסיון לייעץ להם ולהקל על הכאב. אבל פתרון אמיתי לא יכולתי לתת.

בוקר אחד התקשר אלי הבעל וסיפר לי שהוא חלם בלילה את הרב מרדכי אליהו זצ"ל בא אליו בחלום ואומר לו: תקפיד על תפילת ערבית ובעזרת ה' יהיו לכם ילדים משלכם.

עוד סיפר לי, שהוא אף פעם לא היה בקשר עם הרב מרדכי אליהו או עם רבנים אחרים מלבד אלו שבישיבה, ושאל אותי מה עליו לעשות.

אמרתי לו שיעשה מה שהרב אליהו אמר. הוא קיבל על עצמו להתחזק בתפילה זו. להקפיד יותר שלא להפסיד תפילה במניין בערבית. להשתדל במיוחד על כוונה בתפילה זו.

כעבור חודש התקשר אלי הבעל נרגש מאוד. הנס קרה. אשתו נפקדה בלי שום טיפול. הוא שאל אותי איך זה קורה, והשבתי לו שהצדיקים ממשיכים אחרי פטירתם את מה שהם היו עושים בחיים חיותם. כל ימי חייו של הרב אליהו הוא היה קשור בצערם של ישראל, ובמיוחד בצערן של הנשים העקרות המעוכבות המחכות לילד. הוא היה מרבה להפיל תחינתו בעבורן, ושמענו על כך הרבה סיפורי פלא כאשר הוא היה בחיים. והנה הוא ממשיך גם עכשיו, בהיותו בעולם העליון, להפיל תחינתו על אלה המעוכבות מללדת. יהי רצון שימשיך להתפלל על כל המעוכבים, על הקמת שכינתא מעפרא ועל הגאולה השלמה, שכל כך היה משתדל עליהם בחיים חיותו.
(הרב מרדכי וולנוב, ר"מ בישיבת אלון-מורה)

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

נקיות

השגחה פרטית

שוב הבנתי עד כמה הרב זהיר בענייני מאכלים, אבל גם לא פחות בעניינים של כבוד הבריות…

ענווה

לא למדתי לכעוס

שיהודי בא לבקש ברכה בעבור חבירו.. בהמשך מבקש אותו יהודי מהרב שלא יכעס על כך שחברו לא עשה מה שהרב אמר… השיב לו הרב: "מעולם לא כעסתי ולא הקפדתי. עדיין לא למדתי לכעוס".

רוח הקודש

לא אותי קראת יעקב

הצילומים של הילד עם הגידול היו אצלי ביד, והרמתי אותם בזהירות להראות לרב שיש לילד גידול סרטני…סיכם הרב ואמר לילד: אין לך כלום. לך!

נקיות

ניצל מדג

בדיעבד התברר לי שכבוד הרב לא אוכל טונה בכלל, רק סרדינים שרואים את הקשקשים שלהם ואין שום חשש שמא התערב כריש במקום טונה בתוך הקופסא, בלי שום אפשרות לזהות את הטעות..

בין אדם לחברו

ליווי רגיש

כשהיו מלווים אותו מבית-הכנסת של הרב נעים זצ"ל, אחיו של הרב, הוא היה עוצר במחנה "שנלר" ואומר לאנשים שבאו מהאזור ההוא: עד כאן ליוויתם, מכאן כולם חוזרים הביתה. רק אנשים מקריית-משה היו ממשיכים עם הרב לביתו

ענווה

הבושם של הרב

פעם אחת הזדעזעתי כששמעתי את הרב אומר: אתה חושב שכל הכבוד הזה הוא בגללי? לא ולא. זה בגלל התורה שאני אומר להם. תראה איזה כבוד יש לתורה!

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה