חלום של ערבית

בוקר אחד התקשר אלי הבעל וסיפר לי שהוא חלם בלילה את הרב מרדכי אליהו זצ"ל בא אליו בחלום ואומר לו: תקפיד על תפילת ערבית ובעזרת ה' יהיו לכם ילדים משלכם!

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

אני מדריך חתנים בישיבת אלון-מורה, ואם יש צורך בדבר אני מלווה אותם גם אחרי שהם מתחתנים.

אחד החתנים שליוויתי לא זכה בילדים. שנים רבות של צער היו מנת חלקם של בני הזוג, והם לא זכו לחבק ילד משלהם. המציאות הזאת היא קשה מנשוא, מציאות של כאב פנימי מתמשך, שלעתים גם צף ועולה על פני השטח.

ליוויתי את הזוג בניסיון לייעץ להם ולהקל על הכאב. אבל פתרון אמיתי לא יכולתי לתת.

בוקר אחד התקשר אלי הבעל וסיפר לי שהוא חלם בלילה את הרב מרדכי אליהו זצ"ל בא אליו בחלום ואומר לו: תקפיד על תפילת ערבית ובעזרת ה' יהיו לכם ילדים משלכם.

עוד סיפר לי, שהוא אף פעם לא היה בקשר עם הרב מרדכי אליהו או עם רבנים אחרים מלבד אלו שבישיבה, ושאל אותי מה עליו לעשות.

אמרתי לו שיעשה מה שהרב אליהו אמר. הוא קיבל על עצמו להתחזק בתפילה זו. להקפיד יותר שלא להפסיד תפילה במניין בערבית. להשתדל במיוחד על כוונה בתפילה זו.

כעבור חודש התקשר אלי הבעל נרגש מאוד. הנס קרה. אשתו נפקדה בלי שום טיפול. הוא שאל אותי איך זה קורה, והשבתי לו שהצדיקים ממשיכים אחרי פטירתם את מה שהם היו עושים בחיים חיותם. כל ימי חייו של הרב אליהו הוא היה קשור בצערם של ישראל, ובמיוחד בצערן של הנשים העקרות המעוכבות המחכות לילד. הוא היה מרבה להפיל תחינתו בעבורן, ושמענו על כך הרבה סיפורי פלא כאשר הוא היה בחיים. והנה הוא ממשיך גם עכשיו, בהיותו בעולם העליון, להפיל תחינתו על אלה המעוכבות מללדת. יהי רצון שימשיך להתפלל על כל המעוכבים, על הקמת שכינתא מעפרא ועל הגאולה השלמה, שכל כך היה משתדל עליהם בחיים חיותו.
(הרב מרדכי וולנוב, ר"מ בישיבת אלון-מורה)

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

טהרה

עובד ה' בכל לבו

כשסבא שמע את המילה "מצווה", הוא לא היה יכול לעמוד בפניה והסכים לערוך את החופה. וכך היה מספר מו"ר הרב מרדכי אליהו: כל הדרך אל החופה הוא היה הולך כפוף, בעצבות ואנינות. וכשנכנס למקום החופה, הוא היה שמח ומאיר פנים. כל מי שהיה רואה אותו – היה שמח.

פרקי ילדות

ארוחת הבוקר שלא נאכלה

מדי יום ביומו, השכם בבוקר, היה הרב יוצא מהבית לתפילת ותיקין, יחד עם אחיו הגדול, רבי נעים.

זריזות

כשכשהעננים מתפזרים גם בניסי ניסים

פעם הרב אמר לחזן להגיד את הפסוק: "כִּי אֶרְאֶה שָׁמֶיךָ מַעֲשֵׂה אֶצְבְּעֹתֶיךָ יָרֵחַ וְכוֹכָבִים אֲשֶׁר כּוֹנָנְתָּה", מייד אחרי שהחזן אמר – נגלתה הלבנה, וראינו את השמים ואת הירח והכוכבים. כל כך התרגלנו לזה, שלא חשבתי שזה מעשה מיוחד!

רוח הקודש

חתן חשוב

פעם אחת הורה לי הרב לבדוק את התפילין. הבאתי אליו את הפרשיות, הוא הסתכל ואמר לי מייד שהסופר שכתב אותן היה חכם רפאל, בנו של חכם אפרים הכהן. הוא היה סופר ותיק שלא כותב הרבה. אבל בזכות סבי הרב גורג'י הוא כתב לי תפילין.

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה