חלום של ערבית

בוקר אחד התקשר אלי הבעל וסיפר לי שהוא חלם בלילה את הרב מרדכי אליהו זצ"ל בא אליו בחלום ואומר לו: תקפיד על תפילת ערבית ובעזרת ה' יהיו לכם ילדים משלכם!

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

אני מדריך חתנים בישיבת אלון-מורה, ואם יש צורך בדבר אני מלווה אותם גם אחרי שהם מתחתנים.

אחד החתנים שליוויתי לא זכה בילדים. שנים רבות של צער היו מנת חלקם של בני הזוג, והם לא זכו לחבק ילד משלהם. המציאות הזאת היא קשה מנשוא, מציאות של כאב פנימי מתמשך, שלעתים גם צף ועולה על פני השטח.

ליוויתי את הזוג בניסיון לייעץ להם ולהקל על הכאב. אבל פתרון אמיתי לא יכולתי לתת.

בוקר אחד התקשר אלי הבעל וסיפר לי שהוא חלם בלילה את הרב מרדכי אליהו זצ"ל בא אליו בחלום ואומר לו: תקפיד על תפילת ערבית ובעזרת ה' יהיו לכם ילדים משלכם.

עוד סיפר לי, שהוא אף פעם לא היה בקשר עם הרב מרדכי אליהו או עם רבנים אחרים מלבד אלו שבישיבה, ושאל אותי מה עליו לעשות.

אמרתי לו שיעשה מה שהרב אליהו אמר. הוא קיבל על עצמו להתחזק בתפילה זו. להקפיד יותר שלא להפסיד תפילה במניין בערבית. להשתדל במיוחד על כוונה בתפילה זו.

כעבור חודש התקשר אלי הבעל נרגש מאוד. הנס קרה. אשתו נפקדה בלי שום טיפול. הוא שאל אותי איך זה קורה, והשבתי לו שהצדיקים ממשיכים אחרי פטירתם את מה שהם היו עושים בחיים חיותם. כל ימי חייו של הרב אליהו הוא היה קשור בצערם של ישראל, ובמיוחד בצערן של הנשים העקרות המעוכבות המחכות לילד. הוא היה מרבה להפיל תחינתו בעבורן, ושמענו על כך הרבה סיפורי פלא כאשר הוא היה בחיים. והנה הוא ממשיך גם עכשיו, בהיותו בעולם העליון, להפיל תחינתו על אלה המעוכבות מללדת. יהי רצון שימשיך להתפלל על כל המעוכבים, על הקמת שכינתא מעפרא ועל הגאולה השלמה, שכל כך היה משתדל עליהם בחיים חיותו.
(הרב מרדכי וולנוב, ר"מ בישיבת אלון-מורה)

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

ענווה

נדבת שבת

בשקט היה הרב אומר לנו שזוהי "נדבת שבת". איך אתה יכול לתת צדקה בשבת? הרי אין לך אפשרות לתת כסף לעני. הכבוד שאנחנו נותנים להם – זוהי נדבת השבת שלכם…

טהרה

עובד ה' בכל לבו

כשסבא שמע את המילה "מצווה", הוא לא היה יכול לעמוד בפניה והסכים לערוך את החופה. וכך היה מספר מו"ר הרב מרדכי אליהו: כל הדרך אל החופה הוא היה הולך כפוף, בעצבות ואנינות. וכשנכנס למקום החופה, הוא היה שמח ומאיר פנים. כל מי שהיה רואה אותו – היה שמח.

נקיות

ריח של צלבים…

מייד פנתה הרבנית לבדוק מה רע יש במפה, והנה גילתה שחלק מעיטורי המפה הם צלבים…

תורה

מספר ר' ישראל טוויל, חזן בבית-הכנסת היכל יעקב

איך מרן הרב הגיב לכך שהציעו לעשות ספר שלם רק מהשאלות שנשאל בדרכו לביתו? היחס המדהים של מרן הרב לילדים קטנים גם בשאלות שנראות כמגוחכות – היחס שהעניק מרן לאותם ילדים הותיר בליבם רושם לדורות

טהרה

הסבלנות משתלמת

אם מתחילים במלחמה – לא ננצח! חכה ותראה שעם הזמן הם כולם יבואו ויתחברו לעם ישראל… ומי הסית את הקייסים האתיופים לא לקבל את עמדת מרן לגבי יהודתם של יהודי אתיופיה

נקיות

כשאליהו הנביא איחר

בהגיעי לאולם באיחור כל כך גדול מצאתי אנשים קצרי רוח. חלקם הסתכלו עלי במבט מאשים, מבט ששואל: איך העזת לאחר כל כך הרבה? וחלקם אף שאלו אותי אם אני יודע שהרב אליהו ממתין לי כבר שעה וחצי…

חפש סרטון, סיפור, או שיעור