חסר פניות

הכבוד הזה שהרב נתן להחלטות שלי כראש ישיבה מעולם לא עזב אותי. למרות שהוא רב כל כך גדול, אחראי על כל כך הרבה אנשים ורבנים וישיבות, ואני רק על ישיבה אחת – הוא כיבד תמיד את החלטתי. ואת זה לעולם אי-אפשר לשכוח!

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

אני משמש כראש הישיבה לצעירים של ישיבת "מרכז הרב". אני יכול לספר דברים גדולים מאוד על הרב אליהו זצ"ל. במיוחד על ההשתתפות העצומה והעוצמתית שלו בהלוויית שמונת בני הישיבה שנרצחו בפיגוע הנורא בישיבת "מרכז הרב". אבל אני בוחר לספר דווקא על דבר קטן שהיה ביני לבינו, דבר שעשה עלי רושם גדול שלא נמחה עד היום.

כל אחד מבין כי ראש ישיבה מקבל פניות רבות של הורים לקבל את בניהם לישיבה, אבל אי-אפשר להיענות לכולן. ישנם שיקולי חינוך של ראש ישיבה. ההורים לא תמיד מקבלים את החלטתו של ראש הישיבה, והם פונים אל אנשים בעלי השפעה שישנו את החלטתו של ראש הישיבה, שבמקרה זה הוא אני.

כך הייתי מקבל מדי שנה בתקופת המבחנים סדרה של טלפונים שבהם הייתי צריך לעמוד בלחצים של אנשים שונים. אנשים שעבדו כשתדלנים למען הורים שהשתדלו בעבור הילדים שלהם.

חלק מההורים היו פונים לרב מרדכי אליהו זצ"ל. הרב לא היה דוחה אותם, אבל מאוד כיבד את החלטתי כראש הישיבה. הוא היה מתקשר בדרך כלל ביום שישי לאחר הטבילה במקווה ושואל מה היו השיקולים שלי לדחיית תלמיד פלוני או אלמוני. הייתי אומר לרב שאקבל כל מה שהוא יחליט, אבל אלה היו השיקולים שלי, והייתי מפרטם: כך היו הציונים של התלמיד וזהו הרף של הישיבה. הרב היה שומע את דבריי ומעולם לא אמר לי לקבל את פלוני או את אלמוני. הוא קיבל את כל דבריי כמות שהם.

הכבוד הזה שהרב נתן להחלטות שלי כראש ישיבה מעולם לא עזב אותי. למרות שהוא רב כל כך גדול, אחראי על כל כך הרבה אנשים ורבנים וישיבות, ואני רק על ישיבה אחת – הוא כיבד תמיד את החלטתי. ואת זה לעולם אי-אפשר לשכוח.
(הרב ירחמיאל וייס, ראש ישיבת ירושלים לצעירים)

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

רוח הקודש

חתן חשוב

פעם אחת הורה לי הרב לבדוק את התפילין. הבאתי אליו את הפרשיות, הוא הסתכל ואמר לי מייד שהסופר שכתב אותן היה חכם רפאל, בנו של חכם אפרים הכהן. הוא היה סופר ותיק שלא כותב הרבה. אבל בזכות סבי הרב גורג'י הוא כתב לי תפילין.

רוח הקודש

היה גידול?

לא הבנתי למה התכוון הרב עד שהגעתי לניתוח. בבדיקות שעברתי בסמוך לניתוח לא היה כל סימן ורמז לגידול. זה היה מפליא איך הגידול נעלם לו.

נקיות

ריח של צלבים…

מייד פנתה הרבנית לבדוק מה רע יש במפה, והנה גילתה שחלק מעיטורי המפה הם צלבים…

מורה לילדי ישראל

כיצד בוחנים…

כאשר עוסקים בפרקי החינוך של הרב, כדאי לספר כיצד היה הרב בוחן תלמידים, בבואו לבקר בתלמודי תורה ובבתי ספר.

ענווה

הבושם של הרב

פעם אחת הזדעזעתי כששמעתי את הרב אומר: אתה חושב שכל הכבוד הזה הוא בגללי? לא ולא. זה בגלל התורה שאני אומר להם. תראה איזה כבוד יש לתורה!

קדושה

אור בחדר המדרגות

לילה אחד חזרתי הביתה ב-04:00 לפנות בוקר, ורציתי לקשור את האופנוע שלי בחדר המדרגות. היה חשוך מאוד והתקשיתי למצוא את החור של המנעול. כבר התכוונתי להדליק את האור, אך הנה אני מרגיש אור מאיר מאחורי. לא אור של חדר מדרגות, אלא אור אחר…

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה