חסר פניות

הכבוד הזה שהרב נתן להחלטות שלי כראש ישיבה מעולם לא עזב אותי. למרות שהוא רב כל כך גדול, אחראי על כל כך הרבה אנשים ורבנים וישיבות, ואני רק על ישיבה אחת – הוא כיבד תמיד את החלטתי. ואת זה לעולם אי-אפשר לשכוח!

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

אני משמש כראש הישיבה לצעירים של ישיבת "מרכז הרב". אני יכול לספר דברים גדולים מאוד על הרב אליהו זצ"ל. במיוחד על ההשתתפות העצומה והעוצמתית שלו בהלוויית שמונת בני הישיבה שנרצחו בפיגוע הנורא בישיבת "מרכז הרב". אבל אני בוחר לספר דווקא על דבר קטן שהיה ביני לבינו, דבר שעשה עלי רושם גדול שלא נמחה עד היום.

כל אחד מבין כי ראש ישיבה מקבל פניות רבות של הורים לקבל את בניהם לישיבה, אבל אי-אפשר להיענות לכולן. ישנם שיקולי חינוך של ראש ישיבה. ההורים לא תמיד מקבלים את החלטתו של ראש הישיבה, והם פונים אל אנשים בעלי השפעה שישנו את החלטתו של ראש הישיבה, שבמקרה זה הוא אני.

כך הייתי מקבל מדי שנה בתקופת המבחנים סדרה של טלפונים שבהם הייתי צריך לעמוד בלחצים של אנשים שונים. אנשים שעבדו כשתדלנים למען הורים שהשתדלו בעבור הילדים שלהם.

חלק מההורים היו פונים לרב מרדכי אליהו זצ"ל. הרב לא היה דוחה אותם, אבל מאוד כיבד את החלטתי כראש הישיבה. הוא היה מתקשר בדרך כלל ביום שישי לאחר הטבילה במקווה ושואל מה היו השיקולים שלי לדחיית תלמיד פלוני או אלמוני. הייתי אומר לרב שאקבל כל מה שהוא יחליט, אבל אלה היו השיקולים שלי, והייתי מפרטם: כך היו הציונים של התלמיד וזהו הרף של הישיבה. הרב היה שומע את דבריי ומעולם לא אמר לי לקבל את פלוני או את אלמוני. הוא קיבל את כל דבריי כמות שהם.

הכבוד הזה שהרב נתן להחלטות שלי כראש ישיבה מעולם לא עזב אותי. למרות שהוא רב כל כך גדול, אחראי על כל כך הרבה אנשים ורבנים וישיבות, ואני רק על ישיבה אחת – הוא כיבד תמיד את החלטתי. ואת זה לעולם אי-אפשר לשכוח.
(הרב ירחמיאל וייס, ראש ישיבת ירושלים לצעירים)

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

רפואה וחיים

ניתנה רשות לרב לרפא

הרופא אמר לי לבוא לביקורת בעוד שלושה חדשים. כשבאתי אחרי שלושה חודשים לביקורת, שוב לא היה לי כלום. אמר לי הרופא: אינך צריך לבוא יותר לביקורת. ואם חלילה יחזרו הכאבים, אתה כבר יודע למי לפנות….

תורה

הגשם שהפסיק

מאותה שעה שהרב יצא מביתו בקריית-משה לבית הרב שרעבי במחנה-יהודה, לא ירדו גשמים כלל, עד לרגע שבו הרב אליהו נכנס לבית המדרש של הרב שרעבי. באותה שעה נפתחו ארובות השמים, והגשמים נמשכו עד לרגע שבו יצא הרב אליהו לביתו…

תורה

לכל תשובה שאלה

אמרתי לו לכתוב את השאלות שלו על דף, לבוא לשיעור ולראות האם אחרי השיעור יישארו לו שאלות או רק תשובות. חברי עשה כך, ובאמת אחרי השיעור הוא הוציא את דף השאלות וראה שעל כל שאלותיו היו לו תשובות. זה היה מפליא.

לאחר פטירתו

הרב מסייע כבר ב"שבעה"

כבר למחרת בבוקר, התקשר אליי גיסי ואמר שקהילה קדושה באחד המקומות בארץ מחפשת רב ושאל האם אני מעוניין. אמרתי שאשאל את מורי ורבי. הרב חשב ושאל האם נסעתי לקבר של הרב זצ"ל, והשבתי שכן. הוא אמר לי לקבל את ההצעה

תורה

מסירות נפש לתורה

ואז אמר הרב לרופא: "חטאתי, עוויתי ופשעתי שלמדתי תורה ולא הלכתי לרופא מוקדם יותר".

חפש סרטון, סיפור, או שיעור