חסר פניות

הכבוד הזה שהרב נתן להחלטות שלי כראש ישיבה מעולם לא עזב אותי. למרות שהוא רב כל כך גדול, אחראי על כל כך הרבה אנשים ורבנים וישיבות, ואני רק על ישיבה אחת – הוא כיבד תמיד את החלטתי. ואת זה לעולם אי-אפשר לשכוח!

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

אני משמש כראש הישיבה לצעירים של ישיבת "מרכז הרב". אני יכול לספר דברים גדולים מאוד על הרב אליהו זצ"ל. במיוחד על ההשתתפות העצומה והעוצמתית שלו בהלוויית שמונת בני הישיבה שנרצחו בפיגוע הנורא בישיבת "מרכז הרב". אבל אני בוחר לספר דווקא על דבר קטן שהיה ביני לבינו, דבר שעשה עלי רושם גדול שלא נמחה עד היום.

כל אחד מבין כי ראש ישיבה מקבל פניות רבות של הורים לקבל את בניהם לישיבה, אבל אי-אפשר להיענות לכולן. ישנם שיקולי חינוך של ראש ישיבה. ההורים לא תמיד מקבלים את החלטתו של ראש הישיבה, והם פונים אל אנשים בעלי השפעה שישנו את החלטתו של ראש הישיבה, שבמקרה זה הוא אני.

כך הייתי מקבל מדי שנה בתקופת המבחנים סדרה של טלפונים שבהם הייתי צריך לעמוד בלחצים של אנשים שונים. אנשים שעבדו כשתדלנים למען הורים שהשתדלו בעבור הילדים שלהם.

חלק מההורים היו פונים לרב מרדכי אליהו זצ"ל. הרב לא היה דוחה אותם, אבל מאוד כיבד את החלטתי כראש הישיבה. הוא היה מתקשר בדרך כלל ביום שישי לאחר הטבילה במקווה ושואל מה היו השיקולים שלי לדחיית תלמיד פלוני או אלמוני. הייתי אומר לרב שאקבל כל מה שהוא יחליט, אבל אלה היו השיקולים שלי, והייתי מפרטם: כך היו הציונים של התלמיד וזהו הרף של הישיבה. הרב היה שומע את דבריי ומעולם לא אמר לי לקבל את פלוני או את אלמוני. הוא קיבל את כל דבריי כמות שהם.

הכבוד הזה שהרב נתן להחלטות שלי כראש ישיבה מעולם לא עזב אותי. למרות שהוא רב כל כך גדול, אחראי על כל כך הרבה אנשים ורבנים וישיבות, ואני רק על ישיבה אחת – הוא כיבד תמיד את החלטתי. ואת זה לעולם אי-אפשר לשכוח.
(הרב ירחמיאל וייס, ראש ישיבת ירושלים לצעירים)

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

לאחר פטירתו

צדקה תציל

כשנזכרתי בסיפור, בבית-החולים, פתחתי את הארנק, לקחתי את הכסף ורצתי לחנות הראשונה שראיתי. שאלתי את המוכרת אם יש להם קופת צדקה בחנות, ולמרבה הפלא היא הביאה לי קופת צדקה שעליה הייתה מודפסת הסכמתו של הרב מרדכי אליהו זצ"ל. שמתי את הצדקה בקופה, ולאחר שיצאתי מהחנות פתאום שמתי לב שהכאבים נעלמו!

פרקי ילדות

אינני יתום! גם לי יש אבא!

סמוך להסתלקותו של רבי סלימאן, כשהרב עוד היה תלמיד ב'כותאב' הגיע אחד הנדיבים לבקר בישיבת 'פורת יוסף'

זריזות

יבוא שלום

בבוקר קמתי, ובמקום לנסוע ישר לבית-הכנסת החלטתי לעשות סיבוב ליד ביתו של כבוד הרב. כאשר ראיתי את מכוניתו של הרב בחנייה, עליתי לביתו. כאשר הרב ראה אותי, הוא צחק צחוק גדול ופניו האירו…

תורה

ולב אלמנה ארנין

הפעם ניגש עוזרו של הרב אל הרב ואמר בשקט: "כבוד הרב, כבר היינו בדרך לברית". "ומה עם לב אלמנה?" – רמז לו הרב. לקיים מה שנאמר: "ולב אלמנה ארנין!".

שנות בחרותו

תורת חיים ואהבת חסד

כאשר החל שמו של הרב להתפרסם בעולם, שהוא מברך את הפונים אליו וברכותיו מתקיימות ועושות פרי, בבחינת 'צדיק גוזר והקדוש ברוך הוא מקיים',

דן דין אמת

רחום בדין

בשבתו לדון, היה הרב מקפיד על יחס נאות ואנושי כלפי בעלי הדין המתייצבים בפני הדיינים. תמיד זכר והדגיש, כי לכל אדם יש צרכים ורגשות וצריכים להתחשב בהם.

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה