כשאליהו הנביא איחר

בהגיעי לאולם באיחור כל כך גדול מצאתי אנשים קצרי רוח. חלקם הסתכלו עלי במבט מאשים, מבט ששואל: איך העזת לאחר כל כך הרבה? וחלקם אף שאלו אותי אם אני יודע שהרב אליהו ממתין לי כבר שעה וחצי...

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

אני מוהל ומתגורר בקריית-שמונה. פעם נתבקשתי לערוך ברית לקרוב משפחה בירושלים, והסנדק היה אמור להיות הרב אליהו זצ"ל. כמובן שיצאתי לדרכי כמה שעות קודם הזמן המיועד לברית כדי להגיע בנחת.

אך רבות מחשבות בלב איש, ועצת ה' היא תקום.

בכביש מספר 90, בדרכי לברית, התרחשה תאונה, ועד שהגיעו רכבי החילוץ עבר זמן רב. בעודי מתעכב בפקק הארוך הרהרתי בצער באנשים שממתינים לי ומתעכבים בגללי. בימים ההם לא היו טלפונים ניידים, וכך לא יכולתי לדווח לבעלי הברית על סיבת העיכוב. הם חיכו שעה וחצי עד שהגעתי לאולם.

בהגיעי לאולם באיחור כל כך גדול מצאתי אנשים קצרי רוח. חלקם הסתכלו עלי במבט מאשים, מבט ששואל: איך העזת לאחר כל כך הרבה? וחלקם אף שאלו אותי אם אני יודע שהרב אליהו ממתין לי כבר שעה וחצי.

כך עברתי את כל הדרך מהכניסה לאולם עד למקום הברית, בין מבטים למילים מאשימות, וכל מבט ומילה גרמו לי תוספת לחץ והרגשה רעה. התחושה הייתה קשה במיוחד מכיוון שהייתי לפני ברית מילה, שצריכה גם להיות בשמחה וגם להיות ברוגע כדי שלא אעשה טעות חלילה.

כל זה היה עד שהגעתי לרב. כשהגעתי אליו ראיתיו יושב ליד כיסא הברית וכולו הארת פנים כולו מלא אור ושמחה. לחצתי את ידו והוא אמר לי: "לאט, בנחת. אין מה למהר. לא אתה איחרת, אליהו הנביא איחר". כך אמר לי הרב בחיוך כשאני מנשק את ידו, והוא מחזק את לבי במילים טובות.

כל הלחץ והחיפזון עברו ממני. הארת הפנים של הרב הביאה לי רוגע ונחת. וכאשר עשיתי את הברית, ברוגע, הרגשתי את הברכה של הרב מסייעת לי ממש, שלא אהיה נחפז ואעשה את הברית כמו שצריך.
(הרב שלמה שושן, קריית-שמונה)

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

נקיות

כשאליהו הנביא איחר

בהגיעי לאולם באיחור כל כך גדול מצאתי אנשים קצרי רוח. חלקם הסתכלו עלי במבט מאשים, מבט ששואל: איך העזת לאחר כל כך הרבה? וחלקם אף שאלו אותי אם אני יודע שהרב אליהו ממתין לי כבר שעה וחצי…

יין של ארץ ישראל

סיפר הרב, שפעם הוא נסע להשתתף בכנס חשוב בחוץ לארץ שישבו בו שועי עולם, רבנים ונגידים, מנהיגי קהילות ובעלי השפעה.

תורה

הגשם שהפסיק

מאותה שעה שהרב יצא מביתו בקריית-משה לבית הרב שרעבי במחנה-יהודה, לא ירדו גשמים כלל, עד לרגע שבו הרב אליהו נכנס לבית המדרש של הרב שרעבי. באותה שעה נפתחו ארובות השמים, והגשמים נמשכו עד לרגע שבו יצא הרב אליהו לביתו…

דן דין אמת

הרב של הדיינים

אל חדרו של מרן הרב היו מגיעים דיינים מכל רחבי הארץ עם תיקים סבוכים ומורכבים,

דן דין אמת

רחום בדין

בשבתו לדון, היה הרב מקפיד על יחס נאות ואנושי כלפי בעלי הדין המתייצבים בפני הדיינים. תמיד זכר והדגיש, כי לכל אדם יש צרכים ורגשות וצריכים להתחשב בהם.

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה