כשאליהו הנביא איחר

בהגיעי לאולם באיחור כל כך גדול מצאתי אנשים קצרי רוח. חלקם הסתכלו עלי במבט מאשים, מבט ששואל: איך העזת לאחר כל כך הרבה? וחלקם אף שאלו אותי אם אני יודע שהרב אליהו ממתין לי כבר שעה וחצי...

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

אני מוהל ומתגורר בקריית-שמונה. פעם נתבקשתי לערוך ברית לקרוב משפחה בירושלים, והסנדק היה אמור להיות הרב אליהו זצ"ל. כמובן שיצאתי לדרכי כמה שעות קודם הזמן המיועד לברית כדי להגיע בנחת.

אך רבות מחשבות בלב איש, ועצת ה' היא תקום.

בכביש מספר 90, בדרכי לברית, התרחשה תאונה, ועד שהגיעו רכבי החילוץ עבר זמן רב. בעודי מתעכב בפקק הארוך הרהרתי בצער באנשים שממתינים לי ומתעכבים בגללי. בימים ההם לא היו טלפונים ניידים, וכך לא יכולתי לדווח לבעלי הברית על סיבת העיכוב. הם חיכו שעה וחצי עד שהגעתי לאולם.

בהגיעי לאולם באיחור כל כך גדול מצאתי אנשים קצרי רוח. חלקם הסתכלו עלי במבט מאשים, מבט ששואל: איך העזת לאחר כל כך הרבה? וחלקם אף שאלו אותי אם אני יודע שהרב אליהו ממתין לי כבר שעה וחצי.

כך עברתי את כל הדרך מהכניסה לאולם עד למקום הברית, בין מבטים למילים מאשימות, וכל מבט ומילה גרמו לי תוספת לחץ והרגשה רעה. התחושה הייתה קשה במיוחד מכיוון שהייתי לפני ברית מילה, שצריכה גם להיות בשמחה וגם להיות ברוגע כדי שלא אעשה טעות חלילה.

כל זה היה עד שהגעתי לרב. כשהגעתי אליו ראיתיו יושב ליד כיסא הברית וכולו הארת פנים כולו מלא אור ושמחה. לחצתי את ידו והוא אמר לי: "לאט, בנחת. אין מה למהר. לא אתה איחרת, אליהו הנביא איחר". כך אמר לי הרב בחיוך כשאני מנשק את ידו, והוא מחזק את לבי במילים טובות.

כל הלחץ והחיפזון עברו ממני. הארת הפנים של הרב הביאה לי רוגע ונחת. וכאשר עשיתי את הברית, ברוגע, הרגשתי את הברכה של הרב מסייעת לי ממש, שלא אהיה נחפז ואעשה את הברית כמו שצריך.
(הרב שלמה שושן, קריית-שמונה)

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

הרב הראשי לישראל

"אמן ואמן"

באחת הפעמים שנסע הרב לארצות הברית ביחד עם רבי אברהם שפירא, נערכה לכבודם קבלת פנים חגיגית.

רוח הקודש

קמחא דפסחא לחבר כנסת

לפני שעה התקשר אלי הרב אליהו ושאל אם הבאתי לך קמחא דפסחא. שאלתי את הרב מה פתאום, הרי מדובר בחבר כנסת לשעבר והוא בוודאי מקבל פנסיה יפה, והשיב לי הרב: תן לו מנה כפולה ומכופלת, ועכשיו ועתה. עשיתי כמצוות הרב, העמסתי שתי מנות, שמתי ליד ביתך והלכתי…

זריזות

שופר לא בא ברגל…

תמיד ידענו – שאם הרב אומר לא לדאוג, אני לא דואג… מרן הרב קיים את הבטחתו – הרב תקע בשופר בעבור אמי ורק לאחר מכן, מלא שמחה, עזב והלך.

רוח הקודש

"שלא תעיז לקרוא לו יוחאי"

נוצר ויכוח גדול, ובעקבות כך פנה אבי הבן אל הרב וסיפר לו את שאירע. הרב עצם את עיניו ושקע במחשבות, ופתאום קרא בקול: "שלא תעיז לקרא לו יוחאי"!

בין אדם לחברו

אדני חסד לבית של תורה

במה היה החתן עסוק ביום חתונתו? גאון מופלג ואיש הלכה שכמותו, בוודאי הרהר בדברי תורה והלכה הנוגעים לחופה ולקידושין. או שכבן ביתם של גדולי המקובלים התאמץ להעמיק בכוונות ובסודות הקבלה הקשורים למעמד נשגב זה.

טהרה

כוחה הגדול של אהבת ישראל

עוזריו של הבבא סאלי לא הבינו מה בדעתו של רבם לעשות, אך משהביאו כוסות כמצוותו, עמדו נדהמים וראו כיצד יושב רבם ומוזג כוס אחר כוס בערק, עד שמילא את כוסותיהם של כל באי הכינוס. לפחות מאה משתתפים היו שם, וכולם זכו לשתות מן הבקבוק ה"ריק"…

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה