לבוקר ימין רינה

בשלב כלשהו התקשרו אנשיו של בנימין נתניהו אל סבא הרב, והוא אמר להם: "לערב ילין בכי, ולבוקר רינה". הייתי בטוח כי אם סבא אומר כך – כך יהיה. חזרתי לביתי בצפת רגוע ושליו...

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

סבא הרב זצ"ל לא היה מתערב בדרך כלל בבחירות. הוא היה אומר שבכל אחת מהמפלגות יש משהו טוב. אם הוא היה יכול – הוא היה מצביע לכולן. לשואליו היה אומר להצביע למפלגה דתית.

לאחר רצח רבין הייתה הסתה גדולה כנגד הרבנים והציבור הדתי מצד השמאל. בבחירות הללו סבא התפלל בכל לבו להצלחתו של בנימין נתניהו, שהתמודד בבחירות ישירות מול שמעון פרס, מועמד השמאל.

בימים ההם היה ברור לכל כי שמעון פרס הולך לנצח. כל הסקרים הראו ניצחון ברור שלו למול בנימין נתניהו, שהתקשורת ייחסה לו את ההסתה שהביאה לרצח רבין. לאורך כל תקופת הבחירות סבא עודד את בנימין נתניהו, וביום הבחירות הוא צם והתפלל כל היום. אותנו הוא שלח לעזור במטה הבחירות, וכך עשינו.

בלילה התפרסמו תוצאות המדגם של הטלוויזיה, שבישרו כי שמעון פרס ניצח. באותה שעה הייתי בבית של סבא, והוא אמר לי: הם טועים. נתניהו ניצח. זה היה קצת הזוי, כי כל השמאל כבר חגג. יוסי שריד אמר: יש אלוקים. וסבא אמר לי: הוא עוד לא יודע כמה יש אלוקים.

בשלב כלשהו התקשרו אנשיו של בנימין נתניהו אל סבא הרב, והוא אמר להם: "לערב ילין בכי, ולבוקר רינה". הייתי בטוח כי אם סבא אומר כך – כך יהיה. חזרתי לביתי בצפת רגוע ושליו.

בבוקר מוקדם העיר אותי אבא, שקם לתפילת ותיקין, ואמר לי בשמחה: "עמיחי, מהפך! נתניהו ניצח!"

"אבא, אני יודע", השבתי לו בביטחון, "סבא אמר לי את זה אתמול בערב".

"אז הנה, זה קורה", אמר אבא, והלך להתפלל.
(הרב עמיחי אליהו, נכד הרב)

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

זריזות

ביומו תיתן שכרו

את הדבר הגדול ביותר למדתי בסוף העבודה. מייד כשסיימתי להרכיב את הדלת,זאת הייתה הפעם הראשונה בחיי שקיבלתי שכר על עבודתי ממש לאחר שסיימתי אותה!

טהרה

היכן מוצאים מים לנטילה?

הרב היה באמצע סעודת פורים. הוא הסתכל עלי והראה לי בידו את המטבח, מקום בו אוכל ליטול ידיים. זה היה פלא, כי לא אמרתי לו מאומה, והוא לא אמר לאף אחד חוץ ממני ליטול ידיים…

לאחר פטירתו

היהלומים שבכתר

הלכתי לרבנית צביה, והיא נתנה לי חתיכות מהאתרוג למסור להם, תוך כדי שהיא מזהירה אותי ואומרת: תשמור על חתיכות האתרוג הללו יותר מיהלומים. אלו חתיכות מהאתרוג שהרב עשה בו הקפות בסוכות. תן לזוג שיברך עליהן ויאכל אותן בשעה הראויה.

דרכי הלכה

בודק מאות אתרוגים!

היתה לרב טביעת עין מיוחדת, ומומחיותו נודעה בקרב כל הרבנים בכל הנוגע לשאלות המצריכות חדוּת ראייה

לאחר פטירתו

תוקף הברכות לא פג

ביום המיועד הגעתי לבית-החולים, הלבישו אותי בבגדים מיוחדים והתכוונו להוציא לי את הגידול באמצעות צנתור. ברגע שהרופא התכוון לשים עלי את המכשיר הוא החליט לצלם שוב כדי לראות איפה בדיוק הגידול נמצא. הרופא צילם ועמד כמאובן, בלי לדעת מה לעשות. הוא חזר על הפעולה שוב ושוב, ולבסוף אמר: אדוני, אין לך כלום, הכול בסדר גמור!

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה