להציל עשוק מיד עושקו

לאחר ההנחיה הלכתית הורה הרב לאתר את האישה, להזהיר אותה מכוונותיו של בעלה, ולהתריע בפניה כי הוא כבר פנה לבית-הדין בתביעת גירושין...

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

הרב היה זהיר מאוד בכל דיני ממונות שבין אדם לחברו כמו בדינים שבן אדם למקום. גם נאה דורש וגם נאה מקיים.

סיפר בני גור: אדם חשוב שהכרתי ביקש את עזרתי ועזרת חבר נוסף "להציל בית בישראל", ביתו של ידידו. נתבקשנו להגיע למקום מסוים בשעה יעודה ביחד עם ידידו, אשר שמו נשאר חסוי בפנינו, ולהעיד על אשתו של הידיד, דבר שיקל עליו לקבל גט מבית הדין.

אותו ידיד סיפר לנו כי הגיש תביעת גירושין לבית-הדין, ואשתו לא יודעת על כך. הוא מנסה למכור את הדירה המשותפת – ועדותנו תסייע לו מאוד. הכול היה אפוף מסתורין וסודיות, לא ידענו את שם האיש או האישה, רק את הכתובת. הכול נראה לנו חשוד, אבל כיוון שהבקשה הגיעה מצד תלמיד-חכם, ניגשנו מייד אל הרב מרדכי אליהו זצ"ל לשאול האם מותר וראוי לנו להיענות לבקשה זו.

הרב שמע את הבקשה ושלל מכל וכל את העניין. הוא הדגיש בפנינו שאסור ליזום כל פעולה אקטיבית מכוונת העלולה ליצור עדות שלילית לצד אחד מבני הזוג.

לאחר ההנחיה הלכתית הורה לנו הרב לאתר את האישה, להזהיר אותה מכוונותיו של בעלה, ולהתריע בפניה כי הוא כבר פנה לבית-הדין בתביעת גירושין.

אבל מה לעשות שלא ידענו לא את שם הבעל ולא את שם האישה? שאלנו את הרב מה לעשות. הרב חשב מעט ואמר לנו שלפני שישה חודשים פנה אליו זוג לצורך שלום-בית, והוא חושב שמדובר בהם. אשר על כן הוא מציע לבדוק אם זו היא האישה המדוברת.

איתרנו את האישה, העברנו לה את המידע החשוב הנדרש, והתברר שהיא אכן האישה המדוברת וכי אין היא יודעת דבר מכל כוונותיו של בעלה. בפועל היא ניצלה בעזרתנו מנזקים ממוניים כבדים ביותר. הצלה זו לא הייתה מתקיימת לולא נועצנו במרן הרב אליהו, אשר ללא כל נתונים עובדתיים לכאורה, סייע בידינו וביד אותה אישה בצורה מופלאה כל כך.

עד היום אני לא מבין איך הרב הבין מעצמו שמדובר באותה אישה. אין זאת אלא בזכות רוח קודשו של הרב, אשר היטיב לראות ולכוון, ולמעשה להציל אישה זו.
(בני גור, אלון-שבות)

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

טהרה

שירת בית המקדש

פעם הרב ביקש ממני לשיר את השיר "ידידי השכחת" כמו שהסבא שלי היה שר. היה שם פייטן ששמע אותי וצירף לשיר פתיחה ממנגינה ערבית. הרב מאוד לא אהב את זה, ואמר לי בלחש: "ולא קרב זה אל זה". למה הפייטנים לוקחים מנגינות של ערבים? שהם יחברו מנגינות. שיחברו שירה חדשה, שירה משלנו!

ענווה

בן עלייה

ביקש ממני אחד המתפללים לעלות לתורה. אמרתי לו שהיום זו ה"עלייה" של כבוד הרב. הוא הלך מייד לכבוד הרב וביקש ממנו שיוותר לו כדי שהוא יעלה. כמובן שכבוד הרב ויתר לו והוא עלה…

תורה

מספר הרב יצחק אלידר, בית-הכנסת היכל יעקב

בחרנו להביא בפניכם דברים שנאמרו על-ידי המתפללים הקבועים בבית-הכנסת "היכל יעקב", בית-הכנסת של רבנו הרב מרדכי אליהו זצ"ל. אנשים שליוו את הרב עשרות שנים, אנשים שהכירו את הרב יותר מכולנו. שנה שלמה הם כמעט לא דיברו על הרב, וגם עתה לא היה קל להם לדבר. הסיפורים שלהם שזורים בין דפי ספר זה. הנה כמה מהם, כפי שנאמרו, במילותיהם הם

זריזות

האופי כן קובע

אם הרב יכול לצחוק ולנשום בעוצמה כזאת שקרעה את המסכה מעל פניו, נראה כי התפילות כבר עשו את שלהן והרב אינו נצרך עוד לטיפולינו…

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה