להציל עשוק מיד עושקו

לאחר ההנחיה הלכתית הורה הרב לאתר את האישה, להזהיר אותה מכוונותיו של בעלה, ולהתריע בפניה כי הוא כבר פנה לבית-הדין בתביעת גירושין...

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

הרב היה זהיר מאוד בכל דיני ממונות שבין אדם לחברו כמו בדינים שבן אדם למקום. גם נאה דורש וגם נאה מקיים.

סיפר בני גור: אדם חשוב שהכרתי ביקש את עזרתי ועזרת חבר נוסף "להציל בית בישראל", ביתו של ידידו. נתבקשנו להגיע למקום מסוים בשעה יעודה ביחד עם ידידו, אשר שמו נשאר חסוי בפנינו, ולהעיד על אשתו של הידיד, דבר שיקל עליו לקבל גט מבית הדין.

אותו ידיד סיפר לנו כי הגיש תביעת גירושין לבית-הדין, ואשתו לא יודעת על כך. הוא מנסה למכור את הדירה המשותפת – ועדותנו תסייע לו מאוד. הכול היה אפוף מסתורין וסודיות, לא ידענו את שם האיש או האישה, רק את הכתובת. הכול נראה לנו חשוד, אבל כיוון שהבקשה הגיעה מצד תלמיד-חכם, ניגשנו מייד אל הרב מרדכי אליהו זצ"ל לשאול האם מותר וראוי לנו להיענות לבקשה זו.

הרב שמע את הבקשה ושלל מכל וכל את העניין. הוא הדגיש בפנינו שאסור ליזום כל פעולה אקטיבית מכוונת העלולה ליצור עדות שלילית לצד אחד מבני הזוג.

לאחר ההנחיה הלכתית הורה לנו הרב לאתר את האישה, להזהיר אותה מכוונותיו של בעלה, ולהתריע בפניה כי הוא כבר פנה לבית-הדין בתביעת גירושין.

אבל מה לעשות שלא ידענו לא את שם הבעל ולא את שם האישה? שאלנו את הרב מה לעשות. הרב חשב מעט ואמר לנו שלפני שישה חודשים פנה אליו זוג לצורך שלום-בית, והוא חושב שמדובר בהם. אשר על כן הוא מציע לבדוק אם זו היא האישה המדוברת.

איתרנו את האישה, העברנו לה את המידע החשוב הנדרש, והתברר שהיא אכן האישה המדוברת וכי אין היא יודעת דבר מכל כוונותיו של בעלה. בפועל היא ניצלה בעזרתנו מנזקים ממוניים כבדים ביותר. הצלה זו לא הייתה מתקיימת לולא נועצנו במרן הרב אליהו, אשר ללא כל נתונים עובדתיים לכאורה, סייע בידינו וביד אותה אישה בצורה מופלאה כל כך.

עד היום אני לא מבין איך הרב הבין מעצמו שמדובר באותה אישה. אין זאת אלא בזכות רוח קודשו של הרב, אשר היטיב לראות ולכוון, ולמעשה להציל אישה זו.
(בני גור, אלון-שבות)

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

תורה

הגבהת הנעל לשידוכים

איך מרן הרב פסק לבחור שרצה להגביה את קומתו הפיזית באמצעים מלאכותיים ובכך אולי לגנוב את דעתה של המשודכת?

טהרה

התפילין של בר-כוכבא

איך יגאל ידין לא התעורר להניח תפילין כשהוא רואה כי לוחמי בר-כוכבא התמידו במצווה הזאת בתנאים כל כך קשים? האם קשר הדורות לא עורר אותו לראות שאנחנו היום ממשיכים את דרכם בתפילין ובמקוואות ובירושת הארץ? הרב אמר לנו שיגאל ידין הסתכל על התפילין כמו פרופסור, וזה לא כמו שאנחנו מסתכלים עליהן…

תורה

מסירות נפש לתורה

ואז אמר הרב לרופא: "חטאתי, עוויתי ופשעתי שלמדתי תורה ולא הלכתי לרופא מוקדם יותר".

נקיות

מבלבול להדרכה

הבחורה הורידה במקום את הסוודר הזה, ומייד אחר כך היא התחילה להתאזן. יצאה מכל הבלבולים שהיו לה, ותוך פחות משנה מצאה את החתן שלה והתחתנה אתו. הם זכו להקים בית לתפארת!

רוח הקודש

קום קום, דום דום

אני ואחי הרב מרדכי היינו ישנים בבית. מקלטים כמעט ולא היו. היינו חולקים מיטה אחת כי לא היה יותר. ישנים "ראש ורגל"..קמתי בכבדות לתפילת ותיקין, ורק אחרי התפילה הבנתי את ההתעקשות שלו להעיר אותי מוקדם. המיטה שישנו בה הייתה נקובה מכדורי "דום דום". הלגיונרים הירדנים היו יורים פגזים וכדורים מנשק קל לתוך האוכלוסייה האזרחית, ובאותו בוקר ירו גם על הבית שלנו…

ענווה

צחוק עשה לי אלוקים

פעם נשאלה הרבנית צביה אליהו שתחיה: מה הייתה תגובתו של בעלך הרב זצ"ל לאחר שהיה פועל מופתים או אחרי שהיה רואה את תגובת הסובבים לאותו מופת?

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה