מגיע לי!

הלך האב והביא את בנו אל הרב. הסתכל הרב על הילד, נגע במקום הנפוח ואמר לו: אין לך כלום. אין לך שום דבר. לא צריך ניתוח. לך הביתה... חזרו האב ובנו לביתם, ובאמת לאחר יומיים הנפיחות עברה ולא נותר ממנה כלום. הכול עבר בלי שום ניתוח.

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

הרב זצ"ל אף פעם לא כעס. רק פעם אחת אני זוכר משהו שהיה נראה כעין הקפדה של הרב עלי.. היה זה אחרי שמישהו בבית-הכנסת חגג לבנו בר-מצווה, וכעבור זמן לא רב הילד נפטר ממחלה.

יום אחד הלכתי עם הרב לבית-הכנסת, ואותו אדם סיפר לנו שבנו השני חלה באותה מחלה שממנה נפטר בנו הראשון. זה היה כאב לב גדול. כשהגענו לפתח הדלת, אמרתי לרב: לא מגיע לו.

אמר לי הרב: מי אמר לך שלא מגיע לו? מי אתה שתגיד דבר כזה? הרגשתי שזו הייתה כעין נזיפה. הורדתי את ראשי ושתקתי. זו הייתה הפעם היחידה שראיתי כך את הרב בכל עשרות השנים שבהן ליוויתי אותו.

המשך הסיפור הוא פלא, והופיע בכרך הראשון של "אביהם של ישראל": לבנו השני שחלה היה כתם שהתנפח כל הזמן, והרופאים אמרו שהוא צריך לעבור ניתוח בדחיפות. הם הפנו אותו לד"ר שמבה, שייתן לו התחייבות לניתוח בבית-החולים. אבל האב סירב ללכת ואמר לרופאים: אני לא הולך לבית-החולים – אני הולך לרב שלי.

שאל אותו ד"ר שמבה: מי הרב שלך?

אמר האב: הרב מרדכי אליהו.

הלך האב והביא את בנו אל הרב. הסתכל הרב על הילד, נגע במקום הנפוח ואמר לו: אין לך כלום. אין לך שום דבר. לא צריך ניתוח. לך הביתה.

חזרו האב ובנו לביתם, ובאמת לאחר יומיים הנפיחות עברה ולא נותר ממנה כלום. הכול עבר בלי שום ניתוח.

סיפר ד"ר שמבה: הכרתי את התיק של הילד הזה בתור רופא, וראיתי את הילד הזה אחרי הברכה של הרב. אם היו מספרים לי את הסיפור הזה בתור רופא – לא הייתי מאמין. אבל זה קרה.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

רוח הקודש

תפילין של רש"י ושל רבנו תם

אמר לי אותו יהודי: אתן לך, בתנאי שתניח גם של רש"י וגם של רבנו תם ביחד. התפלאתי מדוע הוא עושה אתי את התנאי הזה, אבל הסכמתי. כך הנחתי בציריך בעל כורחי תפילין של רש"י ושל רבנו תם ביחד, בדיוק כמו שהציע לי הרב. וגם התיידדתי עם בעל שני זוגות התפילין הללו.

נקיות

חסר פניות

הכבוד הזה שהרב נתן להחלטות שלי כראש ישיבה מעולם לא עזב אותי. למרות שהוא רב כל כך גדול, אחראי על כל כך הרבה אנשים ורבנים וישיבות, ואני רק על ישיבה אחת – הוא כיבד תמיד את החלטתי. ואת זה לעולם אי-אפשר לשכוח!

תורה

לכל תשובה שאלה

אמרתי לו לכתוב את השאלות שלו על דף, לבוא לשיעור ולראות האם אחרי השיעור יישארו לו שאלות או רק תשובות. חברי עשה כך, ובאמת אחרי השיעור הוא הוציא את דף השאלות וראה שעל כל שאלותיו היו לו תשובות. זה היה מפליא.

רוח הקודש

צדיק כתמר יפרח

כחודש לפני הלידה, בחג הסוכות, היה כנס של "אלפי מנשה" – הקבלת פני רבו לרב מרדכי אליהו זצ"ל באולם "אפיריון" הסמוך למקום מגורינו. בגלל החששות שלי מהניתוח, ביקשתי מבעלי שיפנה אל הרב לקבל ברכה. הרב נתן לבעלי תמר ואמר לו: "תן לאשתך לאכול מהתמר הזה, ולא יהיה ניתוח"…

טהרה

מרוקרליבך

ראיתי שהברכה של הרב אליהו מתחילה לעבוד במהירות. הגענו ללשכה, ומייד ראש העיר קיבל את פנינו. לאחר שהתיישבנו הוא פנה אלי ואמר: "מר אלבז, אני מתפלא עליך. למה אתה לא חולם גדול? למה אתה חולם קטן? תחלום גדול!"

זריזות

ברית ללא ברית

כל המוזמנים כבר הגיעו, וביניהם אנשים חשובים. אם יבטלו את הברית יהיה מזה חילול השם גדול. האם יעשה ברית בשבת? על הפיתרון ההלכתי המבריק והמכבד

חפש סרטון, סיפור, או שיעור