מגיע לי!

הלך האב והביא את בנו אל הרב. הסתכל הרב על הילד, נגע במקום הנפוח ואמר לו: אין לך כלום. אין לך שום דבר. לא צריך ניתוח. לך הביתה... חזרו האב ובנו לביתם, ובאמת לאחר יומיים הנפיחות עברה ולא נותר ממנה כלום. הכול עבר בלי שום ניתוח.

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

הרב זצ"ל אף פעם לא כעס. רק פעם אחת אני זוכר משהו שהיה נראה כעין הקפדה של הרב עלי.. היה זה אחרי שמישהו בבית-הכנסת חגג לבנו בר-מצווה, וכעבור זמן לא רב הילד נפטר ממחלה.

יום אחד הלכתי עם הרב לבית-הכנסת, ואותו אדם סיפר לנו שבנו השני חלה באותה מחלה שממנה נפטר בנו הראשון. זה היה כאב לב גדול. כשהגענו לפתח הדלת, אמרתי לרב: לא מגיע לו.

אמר לי הרב: מי אמר לך שלא מגיע לו? מי אתה שתגיד דבר כזה? הרגשתי שזו הייתה כעין נזיפה. הורדתי את ראשי ושתקתי. זו הייתה הפעם היחידה שראיתי כך את הרב בכל עשרות השנים שבהן ליוויתי אותו.

המשך הסיפור הוא פלא, והופיע בכרך הראשון של "אביהם של ישראל": לבנו השני שחלה היה כתם שהתנפח כל הזמן, והרופאים אמרו שהוא צריך לעבור ניתוח בדחיפות. הם הפנו אותו לד"ר שמבה, שייתן לו התחייבות לניתוח בבית-החולים. אבל האב סירב ללכת ואמר לרופאים: אני לא הולך לבית-החולים – אני הולך לרב שלי.

שאל אותו ד"ר שמבה: מי הרב שלך?

אמר האב: הרב מרדכי אליהו.

הלך האב והביא את בנו אל הרב. הסתכל הרב על הילד, נגע במקום הנפוח ואמר לו: אין לך כלום. אין לך שום דבר. לא צריך ניתוח. לך הביתה.

חזרו האב ובנו לביתם, ובאמת לאחר יומיים הנפיחות עברה ולא נותר ממנה כלום. הכול עבר בלי שום ניתוח.

סיפר ד"ר שמבה: הכרתי את התיק של הילד הזה בתור רופא, וראיתי את הילד הזה אחרי הברכה של הרב. אם היו מספרים לי את הסיפור הזה בתור רופא – לא הייתי מאמין. אבל זה קרה.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

טהרה

בכל יום שיבוא – ממש

אבל הוא לא היה מוכן בשום פנים ואופן להוציא מפיו פסק הלכה שיוצא מתוך הנחה שהמשיח לא יבוא עד תשעה באב, והוא יהיה יום אבל. מי אמר לך שתשעה באב לא יהיה יום של שמחה? שאני אפסוק פסק הלכה שיוצא מתוך הנחה שגם השנה יהיה תשעה באב? לא מוכן!

נקיות

למה לא היית הבבא סאלי?

הבבא סאלי היה בדורנו, ודבר זה יכול לחייב כל אחד, ויבואו אליו בתביעה: מדוע לא היית כמו הבבא סאלי? ואם לא בדרגה שלו אז לפחות חמישים אחוז או עשרים אחוז כמוהו.

נקיות

ריח של צלבים…

מייד פנתה הרבנית לבדוק מה רע יש במפה, והנה גילתה שחלק מעיטורי המפה הם צלבים…

סיפורים מהעולם הבא

אלפי מנורות של אור

לאחר מכן באו אלי שני אנשים מאירי פנים ביותר ואמרו לי: "אנחנו לא רוצים לראות אותך פה בעולם העליון. אנחנו רוצים לראות אותך שמח במירון. רוקד כמו שאתה רגיל לעשות כל שנה. לך רד לעולם הזה". באותו רגע בדיוק נתן לי ד"ר בוריס את מכת החשמל השביעית, לפי בקשתו של אחי, והתעוררתי…

תורה

מבחן ראיה של הרב אליהו

הרב שם לי כמה חפצים מול העיניים ולא זיהיתי אותם. עד היום אני זוכר את המבחן ראיה שהרב עשה לי. הרב אמר לי: אם כן, יש לי בשבילך עצה. תכין את השיעור בעל-פה ותלמד אותם בלי משקפיים.

רוח הקודש

תפילין פסולות

י נפצע בידו הימנית בעת שירותו הצבאי והיה אמור לעבור ניתוח קשה. פניתי לרב זצ"ל, והוא אמר נחרצות: תפילין של יד ימין פסולות!

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה