מגיע לי!

הלך האב והביא את בנו אל הרב. הסתכל הרב על הילד, נגע במקום הנפוח ואמר לו: אין לך כלום. אין לך שום דבר. לא צריך ניתוח. לך הביתה... חזרו האב ובנו לביתם, ובאמת לאחר יומיים הנפיחות עברה ולא נותר ממנה כלום. הכול עבר בלי שום ניתוח.

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

הרב זצ"ל אף פעם לא כעס. רק פעם אחת אני זוכר משהו שהיה נראה כעין הקפדה של הרב עלי.. היה זה אחרי שמישהו בבית-הכנסת חגג לבנו בר-מצווה, וכעבור זמן לא רב הילד נפטר ממחלה.

יום אחד הלכתי עם הרב לבית-הכנסת, ואותו אדם סיפר לנו שבנו השני חלה באותה מחלה שממנה נפטר בנו הראשון. זה היה כאב לב גדול. כשהגענו לפתח הדלת, אמרתי לרב: לא מגיע לו.

אמר לי הרב: מי אמר לך שלא מגיע לו? מי אתה שתגיד דבר כזה? הרגשתי שזו הייתה כעין נזיפה. הורדתי את ראשי ושתקתי. זו הייתה הפעם היחידה שראיתי כך את הרב בכל עשרות השנים שבהן ליוויתי אותו.

המשך הסיפור הוא פלא, והופיע בכרך הראשון של "אביהם של ישראל": לבנו השני שחלה היה כתם שהתנפח כל הזמן, והרופאים אמרו שהוא צריך לעבור ניתוח בדחיפות. הם הפנו אותו לד"ר שמבה, שייתן לו התחייבות לניתוח בבית-החולים. אבל האב סירב ללכת ואמר לרופאים: אני לא הולך לבית-החולים – אני הולך לרב שלי.

שאל אותו ד"ר שמבה: מי הרב שלך?

אמר האב: הרב מרדכי אליהו.

הלך האב והביא את בנו אל הרב. הסתכל הרב על הילד, נגע במקום הנפוח ואמר לו: אין לך כלום. אין לך שום דבר. לא צריך ניתוח. לך הביתה.

חזרו האב ובנו לביתם, ובאמת לאחר יומיים הנפיחות עברה ולא נותר ממנה כלום. הכול עבר בלי שום ניתוח.

סיפר ד"ר שמבה: הכרתי את התיק של הילד הזה בתור רופא, וראיתי את הילד הזה אחרי הברכה של הרב. אם היו מספרים לי את הסיפור הזה בתור רופא – לא הייתי מאמין. אבל זה קרה.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

סיפורים מהעולם הבא

נפטרה מהעולם הבא

היא הסתכלה אל הרב ואמרה: "ופתאום אתה באת, פנית אליי ואמרת לי: 'אם תשמרי על צניעות, כיסוי ראש וכל מה שנצרך לאישה, את יכולה לרדת חזרה לעולם הזה. את מקבלת על עצמך?' ואני אמרתי לרב שכן, וקיבלתי זאת על עצמי כדי שאוכל לרדת חזרה למטה. ואז בשמים הכריזו שמכיוון שהרב אליהו אמר שאני יכולה לרדת, אז כך יהיה". הרב לא הכחיש…

לאחר פטירתו

טוב שמן טוב

זה היה פלא ממש, כי כעבור שעתיים הבחורה התעוררה וחזרה לחיים. השמועה על השמן הפלאי של הרב זצ"ל עשתה לה כנפיים, והגיעו אלי מקרים נוספים של אנשים שהשתתקו. לא לכולם זה הועיל, והאמת היא שאינני יודעת למי זה הועיל ולמי לא. בכל מקרה, שלושה מהאנשים סיפרו לי שזה הועיל להם.

תורה

מספר הרב יצחק אלידר, בית-הכנסת היכל יעקב

בחרנו להביא בפניכם דברים שנאמרו על-ידי המתפללים הקבועים בבית-הכנסת "היכל יעקב", בית-הכנסת של רבנו הרב מרדכי אליהו זצ"ל. אנשים שליוו את הרב עשרות שנים, אנשים שהכירו את הרב יותר מכולנו. שנה שלמה הם כמעט לא דיברו על הרב, וגם עתה לא היה קל להם לדבר. הסיפורים שלהם שזורים בין דפי ספר זה. הנה כמה מהם, כפי שנאמרו, במילותיהם הם

רוח הקודש

האם הרב חזה את הפציעה של אחיו?

כשאחי נפצע רצתי מייד אל אחי מרדכי, והוא הלך לקרוא לאמא שלנו. בינתיים לקחו את נעים לבית-החולים והתברר שקליע חדר לרגלו במקום מסוכן והרופאים רצו לכרות לו את הרגל. הלכנו לחכם צדקה הזקן, והוא אמר לנו לא לחתוך את הרגל. אמא שלי עמדה על כך שלא יחתכו את הרגל שלו, וברוך השם הרגל של אחי חכם נעים ניצלה…

טהרה

הנה עין ה' אל יראיו

באותו יום, קודם הפיגוע, ביקש הרב אליהו זצ"ל להתפלל בכותל המערבי לביטול איזו גזירה שאף אחד לא ידע מה היא, ורק אחר כך התבררה כפיגוע שבו נהרגו שמונת תלמידי הישיבה. על כן רבים היו בכותל באותה תפילה, וכך גם אנחנו…הרב יצא באותו יום מהכותל בפנים חתומות, שלא כדרכו.

הלכה בכל דבר

כל הליכותיו של הרב, מכוונות לאורה של הלכה והיה בוחן כל מאורע וכל התנהגות לפי התוצאה ההלכתית.

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה