מי מינה אותך על הפרנסה?

הרב פנה אליי ואמר לי: בתי, הקב"ה קובע מראש השנה ועד ראש השנה את פרנסתו של כל אדם. מה שקיבלת ממשרד החינוך – תקבלי ממקום אחר, חודש בחודשו!

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

הייתי מורה בתיכון במשך כ-11 שנה, ובשלב כלשהו הציעו לי ללכת ללמוד להיות טוענת רבנית. חששתי מהחלטה גורלית כזאת, כיוון שמדובר בהפסקת משכורת מסודרת של משרד החינוך. במקום לקבל משכורת, אצטרך לשלם שכר לימוד גבוה כדי להיות טוענת רבנית.

אמרתי לבעלי שלפני שאעשה את הצעד הזה, אני רוצה להתייעץ עם הרב מרדכי אליהו זצ"ל. ניגשתי אליו ושטחתי בפניו את הבעיה. הרב שאל אותי: מה את דואגת? ואני השבתי לו: מה יהיה עם פרנסה אם אפסיק לעבוד? איך אשלם שכר לימוד לחמישה ילדים שיש לי? אבל הרב לא התרשם מהטיעונים שלי והחזיר לי בשאלה: מי מינה אותך על הפרנסה?

אחר כך המשיך הרב ואמר לי: בתי, הקב"ה קובע מראש השנה ועד ראש השנה את פרנסתו של כל אדם. מה שקיבלת ממשרד החינוך – תקבלי ממקום אחר, חודש בחודשו.

לא הבנתי איך אני אמורה לקבל את המשכורת במקום לשלם אותה. אבל מייד אחרי שהתחלתי את לימודיי, זכיתי במלגת לימודים ומדי חודש קיבלתי משכורת שלמה לכלכלת הבית. היה לי ברור שהברכה של הרב עובדת. ברכת ה'. הסכומים שקיבלתי היו ממש הסכומים שקיבלתי במשרד החינוך, ועד היום זה לפלא בעיני.

עברתי את הבחינות של הטוענות הרבניות. היום יש לי תואר שני במשפטים, ואני רואה הצלחה בעבודה שלי. אני מודה לרב שבירך והנחה אותי בדרך של אמונה, שמביאה הרבה ברכה.
(מזל מיכל גולבשטיין, אפרת(

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

יראת חטא

שאלת חלום

בערב פסח אחד הרב קם באמצע הלילה ואמר לרבנית: יש חמץ בבית. הרבנית זינקה מהמיטה ואמרה: עבדתי כל כך קשה לפסח כדי שיהיה לנו חג כשר, אם יש חמץ אני לא נשארת בבית הזה לדקה אחת. נלך לילדים..

תורה

מספר ר' ישראל טוויל, חזן בבית-הכנסת היכל יעקב

איך מרן הרב הגיב לכך שהציעו לעשות ספר שלם רק מהשאלות שנשאל בדרכו לביתו? היחס המדהים של מרן הרב לילדים קטנים גם בשאלות שנראות כמגוחכות – היחס שהעניק מרן לאותם ילדים הותיר בליבם רושם לדורות

פרקי ילדות

תפילה של נער בר מצוה

כשהיה הרב נער כבן שלוש עשרה, למדו הוא ואחיו הצעיר, רבי שמעון בן אליהו זצ"ל בישיבת 'פורת יוסף'.

תורה

במלוא הדרו

משגמלה ההחלטה בלבו של חכם סלמאן לעלות לארץ ישראל, החל חכם כנוש מסכם את דבריו, "בא לפני רבנו יוסף חיים והרצה בפניו שאלתו – עם מי ילמד קבלה כשיגיע לארץ ישראל?

יראת חטא

איש ההלכה

כשהרב היה צריך לצטט פסוק בתוך דברי התורה שלו, הוא היה אומר רק חצי פסוק או שהיה משנה קצת..מי שלא הכיר את הרב היה חושב שהרב אינו יודע לצטט פסוק שלם, והיו אף כאלה שהיו מתקנים את הרב תוך כדי דברים

רוח הקודש

ברכה בלי לברך

מנהל קופת-החולים סידר לנו למחרת בבוקר בדיקת אולטרסאונד דחופה בבית-חולים "הדסה" הר-הצופים. בשעה 04:00 לפנות בוקר נסענו עם בתנו הראשונה, שהייתה בת שנה, לרב מרדכי אליהו זצ"ל. היה זה ערב ראש השנה, והעומס היה אדיר. היינו בספק רב אם נוכל בכלל להתקרב לרב.

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה