מי מינה אותך על הפרנסה?

הרב פנה אליי ואמר לי: בתי, הקב"ה קובע מראש השנה ועד ראש השנה את פרנסתו של כל אדם. מה שקיבלת ממשרד החינוך – תקבלי ממקום אחר, חודש בחודשו!

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

הייתי מורה בתיכון במשך כ-11 שנה, ובשלב כלשהו הציעו לי ללכת ללמוד להיות טוענת רבנית. חששתי מהחלטה גורלית כזאת, כיוון שמדובר בהפסקת משכורת מסודרת של משרד החינוך. במקום לקבל משכורת, אצטרך לשלם שכר לימוד גבוה כדי להיות טוענת רבנית.

אמרתי לבעלי שלפני שאעשה את הצעד הזה, אני רוצה להתייעץ עם הרב מרדכי אליהו זצ"ל. ניגשתי אליו ושטחתי בפניו את הבעיה. הרב שאל אותי: מה את דואגת? ואני השבתי לו: מה יהיה עם פרנסה אם אפסיק לעבוד? איך אשלם שכר לימוד לחמישה ילדים שיש לי? אבל הרב לא התרשם מהטיעונים שלי והחזיר לי בשאלה: מי מינה אותך על הפרנסה?

אחר כך המשיך הרב ואמר לי: בתי, הקב"ה קובע מראש השנה ועד ראש השנה את פרנסתו של כל אדם. מה שקיבלת ממשרד החינוך – תקבלי ממקום אחר, חודש בחודשו.

לא הבנתי איך אני אמורה לקבל את המשכורת במקום לשלם אותה. אבל מייד אחרי שהתחלתי את לימודיי, זכיתי במלגת לימודים ומדי חודש קיבלתי משכורת שלמה לכלכלת הבית. היה לי ברור שהברכה של הרב עובדת. ברכת ה'. הסכומים שקיבלתי היו ממש הסכומים שקיבלתי במשרד החינוך, ועד היום זה לפלא בעיני.

עברתי את הבחינות של הטוענות הרבניות. היום יש לי תואר שני במשפטים, ואני רואה הצלחה בעבודה שלי. אני מודה לרב שבירך והנחה אותי בדרך של אמונה, שמביאה הרבה ברכה.
(מזל מיכל גולבשטיין, אפרת(

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

רוח הקודש

ברכה בלי לברך

מנהל קופת-החולים סידר לנו למחרת בבוקר בדיקת אולטרסאונד דחופה בבית-חולים "הדסה" הר-הצופים. בשעה 04:00 לפנות בוקר נסענו עם בתנו הראשונה, שהייתה בת שנה, לרב מרדכי אליהו זצ"ל. היה זה ערב ראש השנה, והעומס היה אדיר. היינו בספק רב אם נוכל בכלל להתקרב לרב.

בין אדם לחברו

אוהב את התוכחות

בתקופה שהרב למד בישיבת 'פורת יוסף' היה חכם זקן ושמו רבי אברהם ענתבי-סקא זצ"ל,

רוח הקודש

ברכה מדויקת

לאחר זמן מה, התרחש נס גדול לבננו. הוא נפל לבריכה עם בגדיו, וחבר בכיתה א' משך אותו והעלהו מן המים. רק אז הבנתי את פשר מילות הברכה הקצרות והמדויקות, ברוח קודשו של מורנו ורבנו הרב זצ"ל.

רוח הקודש

תפילין של רש"י ושל רבנו תם

אמר לי אותו יהודי: אתן לך, בתנאי שתניח גם של רש"י וגם של רבנו תם ביחד. התפלאתי מדוע הוא עושה אתי את התנאי הזה, אבל הסכמתי. כך הנחתי בציריך בעל כורחי תפילין של רש"י ושל רבנו תם ביחד, בדיוק כמו שהציע לי הרב. וגם התיידדתי עם בעל שני זוגות התפילין הללו.

טהרה

הרב של כלל ישראל

אותה שבת קרעו את הרקיע תפילותיהם של כלל ישראל מכל הזרמים ומכל העדות, כשכולם זועקים "א-ל נא רפא נא לה", "אַל נא יהי עולם בלי ירח". את התוצאות ראינו מייד בצאת השבת.

נקיות

טלפון בשתיים וחצי בלילה

טוב שהתקשרת. מתחילת הערב גם אני וגם הרבנית אומרים תהילים בשביל אשתך שתלד בשלום. אם לא היית מתקשר – היינו אומרים תהלים עד הבוקר. טוב שהתקשרת!

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה