מי מינה אותך על הפרנסה?

הרב פנה אליי ואמר לי: בתי, הקב"ה קובע מראש השנה ועד ראש השנה את פרנסתו של כל אדם. מה שקיבלת ממשרד החינוך – תקבלי ממקום אחר, חודש בחודשו!

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

הייתי מורה בתיכון במשך כ-11 שנה, ובשלב כלשהו הציעו לי ללכת ללמוד להיות טוענת רבנית. חששתי מהחלטה גורלית כזאת, כיוון שמדובר בהפסקת משכורת מסודרת של משרד החינוך. במקום לקבל משכורת, אצטרך לשלם שכר לימוד גבוה כדי להיות טוענת רבנית.

אמרתי לבעלי שלפני שאעשה את הצעד הזה, אני רוצה להתייעץ עם הרב מרדכי אליהו זצ"ל. ניגשתי אליו ושטחתי בפניו את הבעיה. הרב שאל אותי: מה את דואגת? ואני השבתי לו: מה יהיה עם פרנסה אם אפסיק לעבוד? איך אשלם שכר לימוד לחמישה ילדים שיש לי? אבל הרב לא התרשם מהטיעונים שלי והחזיר לי בשאלה: מי מינה אותך על הפרנסה?

אחר כך המשיך הרב ואמר לי: בתי, הקב"ה קובע מראש השנה ועד ראש השנה את פרנסתו של כל אדם. מה שקיבלת ממשרד החינוך – תקבלי ממקום אחר, חודש בחודשו.

לא הבנתי איך אני אמורה לקבל את המשכורת במקום לשלם אותה. אבל מייד אחרי שהתחלתי את לימודיי, זכיתי במלגת לימודים ומדי חודש קיבלתי משכורת שלמה לכלכלת הבית. היה לי ברור שהברכה של הרב עובדת. ברכת ה'. הסכומים שקיבלתי היו ממש הסכומים שקיבלתי במשרד החינוך, ועד היום זה לפלא בעיני.

עברתי את הבחינות של הטוענות הרבניות. היום יש לי תואר שני במשפטים, ואני רואה הצלחה בעבודה שלי. אני מודה לרב שבירך והנחה אותי בדרך של אמונה, שמביאה הרבה ברכה.
(מזל מיכל גולבשטיין, אפרת(

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

קדושה

מקדש עמו ישראל

כעבור שנה הוזמנו לחתונתו, ושוב התלבטתי האם לנסוע, מכיוון שהיינו צריכים לשהות אצל חמותי שנישאה לגוי נישואים שניים וחיה עמו כארבע-עשרה שנה. הרב אמר לנסוע ולא לדאוג, כי עוד מעט הם יתגרשו. לאחר כמה חודשים קיבלנו מכתב שבו הודיעה חמותי על כך שהתגרשה…

טהרה

נס פך השמן

הרבנית שמעה ונדהמה: "איך אפשר לחלק לכל עשרות האנשים שיש כאן מאותו בקבוקון קטן?", אך הרב הרגיע אותה ואמר לה שיחלק להם עם כפית. זה עדיין לא יספיק, חשבה הרבנית, אבל לא אמרה דבר…

לאחר פטירתו

תוקף הברכות לא פג

ביום המיועד הגעתי לבית-החולים, הלבישו אותי בבגדים מיוחדים והתכוונו להוציא לי את הגידול באמצעות צנתור. ברגע שהרופא התכוון לשים עלי את המכשיר הוא החליט לצלם שוב כדי לראות איפה בדיוק הגידול נמצא. הרופא צילם ועמד כמאובן, בלי לדעת מה לעשות. הוא חזר על הפעולה שוב ושוב, ולבסוף אמר: אדוני, אין לך כלום, הכול בסדר גמור!

טהרה

התפילין של בר-כוכבא

איך יגאל ידין לא התעורר להניח תפילין כשהוא רואה כי לוחמי בר-כוכבא התמידו במצווה הזאת בתנאים כל כך קשים? האם קשר הדורות לא עורר אותו לראות שאנחנו היום ממשיכים את דרכם בתפילין ובמקוואות ובירושת הארץ? הרב אמר לנו שיגאל ידין הסתכל על התפילין כמו פרופסור, וזה לא כמו שאנחנו מסתכלים עליהן…

תורה

מסירות נפש לתורה

ואז אמר הרב לרופא: "חטאתי, עוויתי ופשעתי שלמדתי תורה ולא הלכתי לרופא מוקדם יותר".

חפש סרטון, סיפור, או שיעור