מלחמת בני האור בבני החושך

שמתי את הרכב במוסך ובאתי לספר לרב מרדכי אליהו מה שקרה לנו. הוא אמר לי: "השטן מתנכל לך. בכל פעם שתיסע לדבר של קדושה – יהיו לך תקלות. אם תוותר על המשימה הקדושה – הרכב ייסע ללא בעיות".

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

אנחנו עוסקים בחילוץ בנות יהודיות שנפלו בידי ערבים, והמשימה הזאת היא מאוד מסוכנת. גם פיסית וגם רוחנית. מצד הערבים זו מלחמה לחסל את העם הזה לאט לאט. אבל יש כאן גם עניינים רוחניים מאוד גדולים. מלחמת בני האור בבני החושך. על-מנת להבין את עומק המלחמה הרוחנית, אספר לכם את הסיפור הזה שהתרחש עם הרב מרדכי אליהו זצ"ל, שהדריך וליווה אותנו בכל צעדיו.

היינו צריכים לרכוש רכב חדש עבור הפעילויות השונות היוצאות תחת ידינו. עוד קודם שהספקנו לרכוש את הרכב, כשהייתי אצל הרב הוא פנה אלי ואמר: "דע כי תאונות ותקלות רבות צפויות לך עם רכבים שבהם תיסע". הוא אף הסביר את דבריו: "בגלל שאתה מוציא מהטומאה ומחזיר לקדושה, ואתה מתגרה כביכול בסטרא אחרא, אז השטן מחפש אותך, רודף אחריך וינסה לעצור אותך בכל דרך. אך אל תפחד, דע כי אתה שמור", החל הרב מרגיע אותי למשמע הדברים הקשים, "ומכיוון שאתה שמור, הסטרא אחרא לא תוכל להזיק לך בגוף ונפש, על כן יקרו לך כל מיני תקלות ברכבך בלבד".

רכשנו רכב, ומהעת בה נרכש הרכב, לא הייתה פעילות ללא תקלה אתו. למשל, כשהיינו צריכים לחלץ בחורה שחיה עם ערבי בחיפה, יצאנו לבצע את הפעולה על-פי ברכתו של הרב אליהו, אך באמצע החילוץ נתקע הרכב. לא יכולנו להמשיך את המבצע. רק סיעתא דשמיא מיוחדת הועילה לנו ובסוף הגיע רכב של "יד לאחים" וביצענו את החילוץ בהצלחה.

שמתי את הרכב במוסך ובאתי לספר לרב מרדכי אליהו מה שקרה לנו. הוא אמר לי: "השטן מתנכל לך. בכל פעם שתיסע לדבר של קדושה – יהיו לך תקלות. אם תוותר על המשימה הקדושה – הרכב ייסע ללא בעיות".

הוצאנו את הרכב מהמוסך. "הוא כמו חדש", אמר לי המוסכניק, ואכן אחר כברת דרך הסכמתי אתו בלבי. הרכב נסע כהלכה, ושום בעיות צפויות לא נראו לעין. נסענו לכיוון ים המלח למשימת חילוץ של בת ישראל כשרה מידי הסטרא אחרא, והרכב החל להשמיע קולות. לא עבר זמן רב והוא נעצר כמעט באמצע הכביש.

נהגים שהבחינו במתרחש עצרו לעזור לי. כבלים, פיוזים, ניסיונות הנעה חוזרות ונשנות, אך כלום לא עזר, הרכב כאילו מת. אף אחד לא הצליח להבין מה התקלה. התקשרתי למוסכניק שידעתי שנמצא באזור וביקשתי את עזרתו. כעבור זמן מה הוא הגיע, בדק את הרכב, וסיכם "הכול תקין". גם הוא ניסה להתניע, אך הרכב לא נענה למפתח שלו.

במשך שעה וחצי עמדנו שם. כשהבטתי בשעון הבנתי שהמשימה התבטלה. הודעתי לצוות שלי שהמשימה התבטלה וחוזרים לירושלים. התקשרתי לגרר ונזכרתי בדבריו של הרב שאמר: "אם תוותר על המשימה הקדושה – הרכב ייסע ללא בעיות". נכנסתי לרכב והתיישבתי ליד ההגה. סובבתי את המפתח, ואכן הרכב התניע, הכול פעל כראוי.

החזרתי את הרכב למוסך וסיפרתי שהייתי תקוע אתו שעה וחצי. הוא ביצע בדיקה מקיפה ובישר לי: "חצרוני, אתה מדומיין, הכול תקין כמו שאמרתי לך אתמול, כמו חדש".

הפנמתי סופית את דבריו של הרב. לא היה שום הסבר טבעי למה שהתרחש באותו לילה עם הרכב. רק ויתרתי על הפעילות שבקדושה, והכול פעל כשורה, ממש כמו שאמר לי הרב.
(הראל חצרוני, הזוּלָה של חצרוני ou ישראל)

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

תורה

יותר חשוב ממלך ספרד

זוג צעיר יוצא מגוש קטיף על מנת לזכות שמרן הרב יקצוץ בשערות ילדם בן השלוש – "חלאקה". אך הזוג איחר בחצי שעה… לא רק שהזוג מתקבל אלא שמתברר להם שהילד שלהם יותר חשוב ממלך ספרד בכבודו ובעצמו…

רוח הקודש

האולטרסאונד הכי טוב

לאחר שבוע וחצי אשתי פנתה לבדיקות. "אין שום התפתחות", הרופא דבק בגרסתו לנוכח מראה האולטרסאונד, "כל יום שהעובר עדיין ברחמך עושה רק נזק, אין עוד מה לעשות". החלטנו להתקשר לאחר הפרופסורים שהרב נתן לנו את מספר הטלפון שלו. סיפרנו לו על המקרה שלנו, ולאחר שהוא שמע שהרב אליהו הוא שהפנה אותנו אליו אמר: " פגישה ראשונה אצלי עולה 7,000 שקלים, אבל אם הרב אליהו אמר לכם שהוא רואה עובר שמתפתח – אין טעם שתבואו אלי, חבל על הכסף שלכם!". רצינו להיות בטוחים בדבריו, אך הוא חתם את הנושא: "אם הרב אליהו ראה – זה האולטרסאונד הכי טוב!".

רפואה וחיים

אירוע על-מוחי

שעה קלה לאחר שהלכו הרופאים הגיע אלי הרב, מלווה ברב זעפרני. הרב היה לבוש בגלימתו ואמר לי: אני נוסע עכשיו לארצות-הברית לביקור קצר, אבל דע לך שכאשר אחזור אתה תהיה בריא לגמרי. חשבתי לעצמי שהרי הרופאים אמרו לי לפני כשעה משהו אחר, אבל בכל זאת עניתי "אמן". כאשר כבוד הרב חזר מארצות-הברית, מי שהביא אותו לבית-הכנסת הייתי אני בעצמי, תודה לאל, בריא ושלם!

בין אדם לחברו

ליווי רגיש

כשהיו מלווים אותו מבית-הכנסת של הרב נעים זצ"ל, אחיו של הרב, הוא היה עוצר במחנה "שנלר" ואומר לאנשים שבאו מהאזור ההוא: עד כאן ליוויתם, מכאן כולם חוזרים הביתה. רק אנשים מקריית-משה היו ממשיכים עם הרב לביתו

רוח הקודש

ברכה מדויקת

לאחר זמן מה, התרחש נס גדול לבננו. הוא נפל לבריכה עם בגדיו, וחבר בכיתה א' משך אותו והעלהו מן המים. רק אז הבנתי את פשר מילות הברכה הקצרות והמדויקות, ברוח קודשו של מורנו ורבנו הרב זצ"ל.

תורה

מספר ר' ישראל טוויל, חזן בבית-הכנסת היכל יעקב

איך מרן הרב הגיב לכך שהציעו לעשות ספר שלם רק מהשאלות שנשאל בדרכו לביתו? היחס המדהים של מרן הרב לילדים קטנים גם בשאלות שנראות כמגוחכות – היחס שהעניק מרן לאותם ילדים הותיר בליבם רושם לדורות

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה