ממתק למלכה

סיפור מרגש על ילדה שחשבה שלא נעים לעמוד בחברת הבנים כשאומרים "ימלוך" בשבת בבוקר, מצד שני גם על הממתק הטעים לא יכלה לוותר.. מי נחלץ לעזרתה?

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

כשבתי רחל מלכה הייתה בגיל גן, היא הייתה באה אתי לתפילות ותיקין בבית-הכנסת של הרב זצ"ל.

בבית-הכנסת של הרב ישנו מנהג שבו הילדים עולים כולם לתיבה לפני תפילת מוסף ואומרים בקול "ימלוך ה' לעולם אלוקייך ציון לדור ודור הללויה". לאחר מכן, היה אחד המתפללים אחראי לחלק להם ממתקים. זו הייתה אחת הדרכים של הרב לקרב את הילדים לתפילה, ובמיוחד את אלה שמתפללים כל כך מוקדם. לתת להם פרס על בואם.

פעם שאלה אותי בתי הקטנה האם זה ראוי שהיא תעמוד עם הבנים יחד באמירת "ימלוך". מצד אחד היא רוצה לקבל אתם ממתק, ומצד שני אולי זה לא צנוע שהיא תעמוד בין הבנים.

עניתי לה שאם היא מספיק חכמה להבין שזה לא צנוע לעמוד בין הבנים, אז באמת לא ראוי שתעשה זאת.

וכך היא באמת עשתה. לא עלתה יחד עם כל הבנים לאמירת "ימלוך", ועמדה יחד אתי ליד ההיכל בעת שהחזירו את ספר התורה למקומו.

לפתע הרב קרא לאדם שחילק ממתקים לילדים. אותו אדם הגיע אל הרב בחיפזון, כי חשב שאם הרב קורא לו הרי שמדובר במשהו חשוב מאוד. הרב הצביע על הבת הקטנה שלי ושאל: "האם נתתם לה ממתק?".

מיותר לציין כי מאותו יום ואילך הקפיד מחלק הממתקים לתת ממתקים גם לכל הילדות שהגיעו לבית-הכנסת. גם לאלה הגדולות יותר שהיו מתפללות בעזרת הנשים.
(הרב אריאל פרגון, ראש ישיבת "מעלה אפרים")

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

זריזות

ביומו תיתן שכרו

את הדבר הגדול ביותר למדתי בסוף העבודה. מייד כשסיימתי להרכיב את הדלת,זאת הייתה הפעם הראשונה בחיי שקיבלתי שכר על עבודתי ממש לאחר שסיימתי אותה!

לאחר פטירתו

כפרה בלי תופעות לוואי

ביקשתי ברכה מהרב, והוא אמר לה לעשות כפרה עם כסף לפני הטיפול. היא עשתה כך, והתקשרה כבר למחרת כדי להודיע בתדהמה שהפעם עברה את הטיפול ללא תופעת לוואי בכלל. ברוך ה', עברו מאז כמה שנים, הרבה תפילות וברכות מהרב זצ"ל, והיא נרפאה!

תורה

במלוא הדרו

משגמלה ההחלטה בלבו של חכם סלמאן לעלות לארץ ישראל, החל חכם כנוש מסכם את דבריו, "בא לפני רבנו יוסף חיים והרצה בפניו שאלתו – עם מי ילמד קבלה כשיגיע לארץ ישראל?

בין אדם לחברו

להרגיש בצרת חברו

הרב זצ"ל היה מלמד אותנו לשים לב אחד לכאבו של השני. להתעניין בשלומם של חברינו. להרגיש אותם ממש ! ביטוי מעשי בלכך בסיפור הבא

רוח הקודש

ואלה שמות

אשר אחותי עלתה עם אמנו ממרוקו, היא נקראה בשם אחר. כשהגיעה לארץ, שינו לה את השם ובאמת יש לה שני שמות. חזרנו אל הרב עם שני השמות, המקורי והחדש, הרב בירך אותה ו"דעתו נחה"…

רוח הקודש

יודע מתי לברך

שמתי לב כל השיחה, שהרב מדבר אתו אבל לא מברך אותו, וזה היה לי קשה מאוד. הייתי בסערת נפש גדולה, והרבנית שתחיה הרגישה מה שעובר עלי. היא ניגשה אל הרב ואמרה לו: לא בירכת אותו. הרב ענה לה: "זה בסדר, הוא יעבור את הניתוח". שוב הרב לא בירך…

חפש סרטון, סיפור, או שיעור