ממתק למלכה

סיפור מרגש על ילדה שחשבה שלא נעים לעמוד בחברת הבנים כשאומרים "ימלוך" בשבת בבוקר, מצד שני גם על הממתק הטעים לא יכלה לוותר.. מי נחלץ לעזרתה?

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

כשבתי רחל מלכה הייתה בגיל גן, היא הייתה באה אתי לתפילות ותיקין בבית-הכנסת של הרב זצ"ל.

בבית-הכנסת של הרב ישנו מנהג שבו הילדים עולים כולם לתיבה לפני תפילת מוסף ואומרים בקול "ימלוך ה' לעולם אלוקייך ציון לדור ודור הללויה". לאחר מכן, היה אחד המתפללים אחראי לחלק להם ממתקים. זו הייתה אחת הדרכים של הרב לקרב את הילדים לתפילה, ובמיוחד את אלה שמתפללים כל כך מוקדם. לתת להם פרס על בואם.

פעם שאלה אותי בתי הקטנה האם זה ראוי שהיא תעמוד עם הבנים יחד באמירת "ימלוך". מצד אחד היא רוצה לקבל אתם ממתק, ומצד שני אולי זה לא צנוע שהיא תעמוד בין הבנים.

עניתי לה שאם היא מספיק חכמה להבין שזה לא צנוע לעמוד בין הבנים, אז באמת לא ראוי שתעשה זאת.

וכך היא באמת עשתה. לא עלתה יחד עם כל הבנים לאמירת "ימלוך", ועמדה יחד אתי ליד ההיכל בעת שהחזירו את ספר התורה למקומו.

לפתע הרב קרא לאדם שחילק ממתקים לילדים. אותו אדם הגיע אל הרב בחיפזון, כי חשב שאם הרב קורא לו הרי שמדובר במשהו חשוב מאוד. הרב הצביע על הבת הקטנה שלי ושאל: "האם נתתם לה ממתק?".

מיותר לציין כי מאותו יום ואילך הקפיד מחלק הממתקים לתת ממתקים גם לכל הילדות שהגיעו לבית-הכנסת. גם לאלה הגדולות יותר שהיו מתפללות בעזרת הנשים.
(הרב אריאל פרגון, ראש ישיבת "מעלה אפרים")

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

זריזות

בבית אלוקים נהלך ברג"ש – רוח, גשם, שלג

הרב ירד מביתו, ואף אחד לא חשב לומר לו להיכנס למכונית שלי. אבל הרב ניגש מייד למכוניתי, פתח את הדלת, נכנס והתיישב…בדרך חזרה לביתו של הרב הדבר חזר על עצמו. ירד שלג כבד, הכול היה מלא בוץ ומחליק, אבל אני נסעתי עם כבוד הרב כאילו מדובר ביום אביבי נעים….

שנות בחרותו

לימוד אצל הרשב"י

חברותא נוספת היתה לו לרב עם יבדלחט"א הגאון רבי שמעון בעדני שליט"א, וברוב שקידה היו עמלים בתורה.

ענווה

מגיע לי!

הלך האב והביא את בנו אל הרב. הסתכל הרב על הילד, נגע במקום הנפוח ואמר לו: אין לך כלום. אין לך שום דבר. לא צריך ניתוח. לך הביתה… חזרו האב ובנו לביתם, ובאמת לאחר יומיים הנפיחות עברה ולא נותר ממנה כלום. הכול עבר בלי שום ניתוח.

הגדרות חדשות בכשרות אתרוגים

כשמדברים על הפסיקה של הרב בארבעת המינים, מעניין מאד להתייחס גם לצורה בה התבטא ובאיזו צורה חילק והגדיר את רמות הכשרות וההידור.

מתי אין הרב זוכה לסייעתא דשמיא

אלו שהיו קרובים אל הרב, לאורך כל השנים שעסק ברבנות והיה משיב תשובות לשואלים, ראו בחוש, שהפסיקה של הרב אינה רק תוצאה של עיון עמוק ויכולת ניתוח של כל הפרטים והצדדים

צדיק בן צדיק

אהגה בתורת א-ל ותחכמני!

נדיר הוא סיפור חייו של המקובל האלוקי רבי סלימאן אליהו זיע"א, אביו של הרב, שאת שנותיו הראשונות עשה במשפחה ובסביבה שלא היתה קרובה להיכלי תורה.

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה