מסירות נפש לתורה

ואז אמר הרב לרופא: "חטאתי, עוויתי ופשעתי שלמדתי תורה ולא הלכתי לרופא מוקדם יותר".

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

בערב שבת קודש פרשת קרח תשס"א זכינו בחסדי ה' וברחמיו העצומים ללוות את מו"ר זצ"ל לפני מנחה מביתו לבית הכנסת. בדרך שאלתי אותו: "מונו זו חולשה בכבד שגורמת לחולשה בכל הגוף. והרופאים אמרו למי שיש לו את זה שהוא צריך לנוח הרבה, והוא מרגיש שזה יצר הרע של בטלה. האם צריך להילחם בזה וללמוד תורה או שצריך לנוח?" אמר לי הרב: "צריך לנוח".
שאלתי אותו: "אפילו הרופאים אמרו שמונה שעות בלילה לישון וארבע שעות ביום?" אמר לי: "אפילו ככה, צריך לנוח".
הרב סיפר לי שבצעירותו הייתה תקופה שבה למד יותר משמונה-עשרה שעות ביממה ויום אחד הרגיש כאב שיניים. אמר לעצמו: "זה יצר הרע, צריך להמשיך ללמוד". המשיך ללמוד וכאב השיניים התחזק, אמר לעצמו: "זה יצר הרע, צריך להמשיך ללמוד". המשיך ללמוד וכאב השיניים התעצם עד שלא יכול היה לאכול ואחרי שלושה ימים כבר לא יכול היה לפתוח את הפה ואז בלית ברירה הלך לרופא וכשפתח את פיו התעלף מייד. הרופא אמר שצריך לעשות ניתוח ואז אמר הרב לרופא: "חטאתי, עוויתי ופשעתי שלמדתי תורה ולא הלכתי לרופא מוקדם יותר". אחר כך אמר לו הרופא שצריך לנוח שבוע, אבל הוא נח שעה וחזר ללמוד. כך סיפר לי הרב על עצמו והאיר לי פנים, ב"ה.
(אריאל אברהם לוי, חברון)

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

צדיק בן צדיק

אהגה בתורת א-ל ותחכמני!

נדיר הוא סיפור חייו של המקובל האלוקי רבי סלימאן אליהו זיע"א, אביו של הרב, שאת שנותיו הראשונות עשה במשפחה ובסביבה שלא היתה קרובה להיכלי תורה.

תורה

הגבהת הנעל לשידוכים

איך מרן הרב פסק לבחור שרצה להגביה את קומתו הפיזית באמצעים מלאכותיים ובכך אולי לגנוב את דעתה של המשודכת?

ענווה

התשובה נמצאת בתוכנו

ואיך החלטת? ביקש הרב לדעת. השבתי לרב מה שהשבתי והוא אמר: "החלטת נכון, הייתה לך כבר התשובה ובאמת לא היית חייבת לדבר אתי. לעתים הזמן נותן לאדם את המחשבות הנכונות, בסבלנות, וזאת תהיה הברכה אלייך, שתמיד תהיה לך סבלנות לשאול את עצמך ולשמוע את תשובתך"!

טהרה

היכן מוצאים מים לנטילה?

הרב היה באמצע סעודת פורים. הוא הסתכל עלי והראה לי בידו את המטבח, מקום בו אוכל ליטול ידיים. זה היה פלא, כי לא אמרתי לו מאומה, והוא לא אמר לאף אחד חוץ ממני ליטול ידיים…

דרכי הלכה

מתי אין הרב זוכה לסייעתא דשמיא

אלו שהיו קרובים אל הרב, לאורך כל השנים שעסק ברבנות והיה משיב תשובות לשואלים, ראו בחוש, שהפסיקה של הרב אינה רק תוצאה של עיון עמוק ויכולת ניתוח של כל הפרטים והצדדים

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה