מבית דרכי הוראה לרבנים

מספר עזרא ברנע, חזן בית-הכנסת היכל יעקב

התפילות היו יומיות במחיצת מרן הרב נודעו לשם ולתהילה באוירת הקדושה והחמימות - מקום שיש בו גם יראה וגם אהבה

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

כשהתחלנו להתפלל בבית-הכנסת "היכל יעקב", קבענו מקומות לתפילה. אמרו לי לשבת אחרי התיבה, מול הרב זצ"ל. ישבתי שם שבוע ולא יכולתי יותר. הייתה שם עוצמה שהקרינה מהרב, ולא יכולתי לעמוד בפניה. לשבת ממש מולו – איך אפשר? אמרתי שאני רוצה לעבור למקום אחר. היה לי תירוץ, רציתי שבני עוזי ישב לידי. הוא היה קטן באותם ימים, והייתי צריך לשבת לידו. כך עברתי כמה ספסלים אחורה.

בבוקר, כשהרב היה מגיע לבית-הכנסת, קודם התפילה הוא היה מברך אנשים ב"צפרא טבא" ולא ב"בוקר טוב". הרבה פעמים הייתי פוגש את הרב בכניסה לבית-הכנסת והייתי רוצה להקדים ולומר לו "צפרא טבא", ולא הייתי יכול. המילים היו נעתקות מפי. כמין אלם כזה. כל בוקר הוא היה בחיוך שלו מקדים ומברך אותי תחילה.

זה לא היה חודש או חודשיים, אלא שנים ארוכות. אני מכיר את הרב עשרות שנים, ומי יודע, אולי בגלל השנים הארוכות הללו הייתה לנו יראה כל כך גדולה מהרב. יראה ואהבה. אהבה – בגלל שהרב היה מאוד מקרב אותנו. וככל שהתקרבנו יותר – כך היראה הלכה וגדלה.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

הרב הראשי לישראל

הבחירה

כאשר החלו עוסקים בהכנות לבחירת רבנים חדשים לכהונת הרב הראשי לישראל והראשון לציון, קיבל הרב פניות מרבנים רבים בארץ ובעולם, שלא יתנגד ויגיש מועמדות. גם צדיקי וגדולי הדור זי"ע, שלחו את שליחיהם או פנו בעצמם וקבעו שעליו להיות הרב הראשי לישראל.

טהרה

מרוקרליבך

ראיתי שהברכה של הרב אליהו מתחילה לעבוד במהירות. הגענו ללשכה, ומייד ראש העיר קיבל את פנינו. לאחר שהתיישבנו הוא פנה אלי ואמר: "מר אלבז, אני מתפלא עליך. למה אתה לא חולם גדול? למה אתה חולם קטן? תחלום גדול!"

לאחר פטירתו

ירידה לשם עלייה

הבן חזר ארצה, והמקום הראשון שהגיע אליו משדה-התעופה היה ציונו של הרב בהר המנוחות בירושלים. הוא הגיע לשם, געה בבכי תמרורים, ומאז רק הלך והתעלה. היום, ברוך ה', הוא מקפיד על קלה כבחמורה, כיפתו יציבה על ראשו וציציותיו מתבדרות ברוח.

מורה לילדי ישראל

הלכות נזיפה וסוכריה

אחד מתושבי העיר צפת סיפר לבנו של הרב, הגאון רבי שמואל אליהו שליט"א, רבה הראשי של צפת עיר הקודש סיפור מיוחד

זריזות

האופי כן קובע

אם הרב יכול לצחוק ולנשום בעוצמה כזאת שקרעה את המסכה מעל פניו, נראה כי התפילות כבר עשו את שלהן והרב אינו נצרך עוד לטיפולינו…

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה