מספר עזרא ברנע, חזן בית-הכנסת היכל יעקב

התפילות היו יומיות במחיצת מרן הרב נודעו לשם ולתהילה באוירת הקדושה והחמימות - מקום שיש בו גם יראה וגם אהבה

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

כשהתחלנו להתפלל בבית-הכנסת "היכל יעקב", קבענו מקומות לתפילה. אמרו לי לשבת אחרי התיבה, מול הרב זצ"ל. ישבתי שם שבוע ולא יכולתי יותר. הייתה שם עוצמה שהקרינה מהרב, ולא יכולתי לעמוד בפניה. לשבת ממש מולו – איך אפשר? אמרתי שאני רוצה לעבור למקום אחר. היה לי תירוץ, רציתי שבני עוזי ישב לידי. הוא היה קטן באותם ימים, והייתי צריך לשבת לידו. כך עברתי כמה ספסלים אחורה.

בבוקר, כשהרב היה מגיע לבית-הכנסת, קודם התפילה הוא היה מברך אנשים ב"צפרא טבא" ולא ב"בוקר טוב". הרבה פעמים הייתי פוגש את הרב בכניסה לבית-הכנסת והייתי רוצה להקדים ולומר לו "צפרא טבא", ולא הייתי יכול. המילים היו נעתקות מפי. כמין אלם כזה. כל בוקר הוא היה בחיוך שלו מקדים ומברך אותי תחילה.

זה לא היה חודש או חודשיים, אלא שנים ארוכות. אני מכיר את הרב עשרות שנים, ומי יודע, אולי בגלל השנים הארוכות הללו הייתה לנו יראה כל כך גדולה מהרב. יראה ואהבה. אהבה – בגלל שהרב היה מאוד מקרב אותנו. וככל שהתקרבנו יותר – כך היראה הלכה וגדלה.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

טהרה

מרוקרליבך

ראיתי שהברכה של הרב אליהו מתחילה לעבוד במהירות. הגענו ללשכה, ומייד ראש העיר קיבל את פנינו. לאחר שהתיישבנו הוא פנה אלי ואמר: "מר אלבז, אני מתפלא עליך. למה אתה לא חולם גדול? למה אתה חולם קטן? תחלום גדול!"

תורה

תורה קודמת לכל

כשהגיעה השעה שש אמר לי הרב: "נמשיך ללמוד". הזכרתי לו שהרבנית שתחיה אמרה שבשש מגיעה משלחת אישים חשובה ורמת דרג.. "הם הגיעו?", שאל הרב, וענה תוך כדי דיבור: "הם עוד לא הגיעו, אז אנחנו ממשיכים ללמוד"…

טהרה

היכן מוצאים מים לנטילה?

הרב היה באמצע סעודת פורים. הוא הסתכל עלי והראה לי בידו את המטבח, מקום בו אוכל ליטול ידיים. זה היה פלא, כי לא אמרתי לו מאומה, והוא לא אמר לאף אחד חוץ ממני ליטול ידיים…

ילדים זו שמחה

בנים ובני בנים

הלכתי לרב וסיפרתי לו שהרופאים לא נותנים לבתי סיכוי להתרפא, וביקשתי ברכה. אמר לי הרב: את עוד תראי ממנה נכדים ונכדות. היא תתרפא ותתחתן ותלד בנים ובנות בעזרת ה' !

פרקי ילדות

והגית בו יומם ולילה

כשהתייתם הרב, בעודו נער צעיר, והמשפחה עברה להתגורר בדירה הקטנה והצפופה, לא היה מקום למיטות ורק לקראת ערב היו פורסים מזרונים על הרצפה.

יראת חטא

איש ההלכה

כשהרב היה צריך לצטט פסוק בתוך דברי התורה שלו, הוא היה אומר רק חצי פסוק או שהיה משנה קצת..מי שלא הכיר את הרב היה חושב שהרב אינו יודע לצטט פסוק שלם, והיו אף כאלה שהיו מתקנים את הרב תוך כדי דברים

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה