מספר עזרא ברנע, חזן בית-הכנסת היכל יעקב

התפילות היו יומיות במחיצת מרן הרב נודעו לשם ולתהילה באוירת הקדושה והחמימות - מקום שיש בו גם יראה וגם אהבה

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

כשהתחלנו להתפלל בבית-הכנסת "היכל יעקב", קבענו מקומות לתפילה. אמרו לי לשבת אחרי התיבה, מול הרב זצ"ל. ישבתי שם שבוע ולא יכולתי יותר. הייתה שם עוצמה שהקרינה מהרב, ולא יכולתי לעמוד בפניה. לשבת ממש מולו – איך אפשר? אמרתי שאני רוצה לעבור למקום אחר. היה לי תירוץ, רציתי שבני עוזי ישב לידי. הוא היה קטן באותם ימים, והייתי צריך לשבת לידו. כך עברתי כמה ספסלים אחורה.

בבוקר, כשהרב היה מגיע לבית-הכנסת, קודם התפילה הוא היה מברך אנשים ב"צפרא טבא" ולא ב"בוקר טוב". הרבה פעמים הייתי פוגש את הרב בכניסה לבית-הכנסת והייתי רוצה להקדים ולומר לו "צפרא טבא", ולא הייתי יכול. המילים היו נעתקות מפי. כמין אלם כזה. כל בוקר הוא היה בחיוך שלו מקדים ומברך אותי תחילה.

זה לא היה חודש או חודשיים, אלא שנים ארוכות. אני מכיר את הרב עשרות שנים, ומי יודע, אולי בגלל השנים הארוכות הללו הייתה לנו יראה כל כך גדולה מהרב. יראה ואהבה. אהבה – בגלל שהרב היה מאוד מקרב אותנו. וככל שהתקרבנו יותר – כך היראה הלכה וגדלה.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

זריזות

איך עוצרים אוטובוס?

באמצע הדרך הגיע זמן תפילת מנחה, והבבא סאלי שישב מאחורי הנהג הקיש במקלו על הנהג ואמר לו: תעצור! אני צריך להתפלל מנחה. בסדר, השיב לו הבבא סאלי, וירד עם כל המזוודות מהאוטובוס…

יראת חטא

שאלת חלום

בערב פסח אחד הרב קם באמצע הלילה ואמר לרבנית: יש חמץ בבית. הרבנית זינקה מהמיטה ואמרה: עבדתי כל כך קשה לפסח כדי שיהיה לנו חג כשר, אם יש חמץ אני לא נשארת בבית הזה לדקה אחת. נלך לילדים..

דן דין אמת

הקדוש ברוך הוא ישלם שכרו…

גם כדי להשכין שלום בין איש לרעהו, או כדי להניח דעתו של מר נפש שנפגע מזולתו, היה מוכן הרב להקריב את כולו ומאודו. מדהימה ומרגשת היא העובדה הבאה, אותה סיפר הרב בעצמו:

רוח הקודש

בדיוק אותה הברכה

באותה עת, קודם הנסיעה, החלטתי לפנות גם אל הרב מרדכי אליהו זצ"ל לבקש את ברכתו. "כי מלאכיו יצווה לך", הוא אמר. בדיוק את אותה ברכה שקיבלתי מהרבי!

שנות בחרותו

תורת חיים ואהבת חסד

כאשר החל שמו של הרב להתפרסם בעולם, שהוא מברך את הפונים אליו וברכותיו מתקיימות ועושות פרי, בבחינת 'צדיק גוזר והקדוש ברוך הוא מקיים',

תורה

הארת ראש-חודש

יהודי קשיש וירא שמיים גדול מתרעם על האנשים ששוכחים להזכיר בראש חודש "יעלה ויבוא" תמיהתו גדולה שבעתיים על כך שאותם יהודים גם אינם מרגישים הארה של ראש חודש… את התשובה לכך קיבל מהרב עוד באותו יום

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה