מספר ר' שלום קנוניאן, נהג הוותיקין של הרב

איך מרגיש היהודי שזכה מדי יום להביא את הרב לתפילת שחרית בבוקר ? היחס המיוחד שהעניק הרב לכל יהודי

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

יום-יום הייתי מסיע את הרב מהבית שלו לבית-הכנסת לתפילת ותיקין, ואחר כך מחזיר אותו. יום-יום הוא היה עם אור מיוחד. עם החיוך שאי-אפשר לתאר. כל יום היה בשבילי ביראה ופחד כמו היום ראשון שפגשתי אותו. יראה עם אהבה גדולה.

גם אני פחדתי לשבת על ידו. כל פעם שהייתי מלווה אותו למקום כלשהו לומר דברי תורה, הייתי מביא אותו אל מקומו והולך אחורה. לא הייתי מעיז לשבת לידו. רק אחרי שאנשים היו באים לשאול שאלות ולפעמים היו מקיפים אותו מכל עבר ולא שמים לב, התקרבתי וישבתי על כיסא לידו כדי שאנשים לא יפריעו לו. שלא ישמעו אחד את השאלות של השני. שלא יפנו אליו כמה אנשים בו זמנית. שיהיה קצת סדר בשאלות ובברכות.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

תורה

הרב של הדיינים

אל חדרו של מרן הרב היו מגיעים דיינים מכל רחבי הארץ עם תיקים סבוכים ומורכבים,

דרכי הלכה

להרגיש את ההלכה

חינך הרב את כל תלמידיו ושומעי לקחו, להיות דרוכים תמיד לשקול ולבדוק את כל צדדי ההלכה. הרב לא הסתפק בכך שלומדים הלכות, אלא תבע ואמר שצריכים לשאוף למצב ש"הגוף ירגיש מעצמו את ההלכה".

דן דין אמת

חכמת הרב – לעיני העמים!

היה זה בתקופה הראשונה שהרב שימש כדיין בעיר באר שבע, שהתגלגלו הדברים והרב זכה לקדש שם שמים בקרב הגויים ונודע כ'חכימא דיהודאי', לקיים מה שנאמר "ושמרתם ועשיתם כי היא חכמתכם ובינתכם לעיני העמים אשר ישמעון את כל החוקים האלה ואמרו רק עם חכם ונבון הגוי הגדול הזה".

לאחר פטירתו

צדקה תציל

כשנזכרתי בסיפור, בבית-החולים, פתחתי את הארנק, לקחתי את הכסף ורצתי לחנות הראשונה שראיתי. שאלתי את המוכרת אם יש להם קופת צדקה בחנות, ולמרבה הפלא היא הביאה לי קופת צדקה שעליה הייתה מודפסת הסכמתו של הרב מרדכי אליהו זצ"ל. שמתי את הצדקה בקופה, ולאחר שיצאתי מהחנות פתאום שמתי לב שהכאבים נעלמו!

צדיק בן צדיק

פטירתו של חכם סלמאן אליהו זיע"א

בקושי הגיע רבי סלימאן לכלל שישים שנה ושיבה קפצה עליו. מחלות פקדוהו ואף מאור עיניו ניטל. היה שוכב על ערש דווי מלופף ביסורים,

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה