מקדש ישראל

לא ידעתי איך להראות את פניי מרוב בושה. מצד אחד, לא רצינו לבייש את החתן שלנו ולא את ראש הישיבה שלו. אבל שהרב אליהו לא יערוך את החופה של הבת? הרי זה כל כך רצוי ומתבקש. ואיך אומר את זה לרב?

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

הבת שלנו התחתנה עם בחור ישיבה, ואנחנו היינו בטוחים שהרב אליהו זצ"ל יהיה זה שיערוך את החופה והקידושין של הזוג. הרב מלווה אותנו כל השנים, והיה זה אך טבעי שהבת שלנו, שגדלה בבית-הכנסת של הרב, שקיבלה כל כך הרבה ברכות מהרב, ששמעה אותו כל כך הרבה – תזכה והוא יערוך את החופה והקידושין בחופתה. אבל החתן רצה להביא את ראש הישיבה שלו, שיברך ויערוך את הקידושין.

לא ידעתי איך להראות את פניי מרוב בושה. מצד אחד, לא רצינו לבייש את החתן שלנו ולא את ראש הישיבה שלו. אבל שהרב אליהו לא יערוך את החופה של הבת? הרי זה כל כך רצוי ומתבקש. ואיך אומר את זה לרב?

הגעתי אל הרב ואמרתי לו את הדברים בדחילו ורחימו, אבל הוא חייך אלי ואמר: אל תדאגו. אני אבוא לחופה שלכם, וכשראש הישיבה יסיים לברך את ברכות הקידושין, אני אכנס.

שמחנו שהבעיה נפתרה בזכות ענוותנותו של הרב, אבל לא ידענו עד כמה גדולה היא.

הודענו לרב שקבענו עם ראש הישיבה של החתן כי החופה תהיה בשעה מסוימת, והרב היה צריך להגיע קצת אחרי אותה שעה.

בסופו של דבר, הרב הגיע בשעה שקבענו, אבל אותו ראש ישיבה איחר בחצי שעה. במשך אותה חצי השעה, הרב חיכה ברכב ליד האולם, ולא נכנס עד שהגיע ראש הישיבה התחיל לערוך את החופה. רק אחר כך הרב נכנס לברך כמו כל אחד מהמוזמנים.
(שלום כהן, בית-כנסת "כתר אליהו")

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

רוח הקודש

ואלה שמות

אשר אחותי עלתה עם אמנו ממרוקו, היא נקראה בשם אחר. כשהגיעה לארץ, שינו לה את השם ובאמת יש לה שני שמות. חזרנו אל הרב עם שני השמות, המקורי והחדש, הרב בירך אותה ו"דעתו נחה"…

תורה

פקח-טיסה רוחני

הרב פנה בשאלה למנהל שזה מכבר שאלו את השאלה: "נניח שטייס שרואה מסלול פנוי מבקש לנחות בו, אך המשקיף היושב במקום גבוה זה מורה לו לנחות במסלול אחר. האם יוכל הטייס לנחות בכל זאת במסלול שהוא רוצה?"

זריזות

ברית ללא ברית

כל המוזמנים כבר הגיעו, וביניהם אנשים חשובים. אם יבטלו את הברית יהיה מזה חילול השם גדול. האם יעשה ברית בשבת? על הפיתרון ההלכתי המבריק והמכבד

טהרה

היכן מוצאים מים לנטילה?

הרב היה באמצע סעודת פורים. הוא הסתכל עלי והראה לי בידו את המטבח, מקום בו אוכל ליטול ידיים. זה היה פלא, כי לא אמרתי לו מאומה, והוא לא אמר לאף אחד חוץ ממני ליטול ידיים…

תורה

אתם צוחקים ואני בוכה

איך מרן מגיב כשילד קטן בן שלשו שנים מטיח בו "לא בירכת אותי"! ומוסר השכל גדול שקיבלו הקהל באותו רגע…

טהרה

דוד המלך יחליט

פעם אחת הגיע הקבלן לרב, ותוך שהוא חוכך את ידיו זו בזו, סיפר לו על עסקת נדל"ן שטומנת בחובה הון עתק. הרב פתח את התהלים וענה לו: "לא לקחת. לא טוב". "מה?" התקשה הקבלן לקבל עליו את הדין, בכל זאת הייתה זו אחת העסקאות היותר מבטיחות שעמדו לו מימיו. "אבל.." הוא ניסה להקשות. אך הרב בשלו. ..

חפש סרטון, סיפור, או שיעור