מקדש ישראל

לא ידעתי איך להראות את פניי מרוב בושה. מצד אחד, לא רצינו לבייש את החתן שלנו ולא את ראש הישיבה שלו. אבל שהרב אליהו לא יערוך את החופה של הבת? הרי זה כל כך רצוי ומתבקש. ואיך אומר את זה לרב?

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

הבת שלנו התחתנה עם בחור ישיבה, ואנחנו היינו בטוחים שהרב אליהו זצ"ל יהיה זה שיערוך את החופה והקידושין של הזוג. הרב מלווה אותנו כל השנים, והיה זה אך טבעי שהבת שלנו, שגדלה בבית-הכנסת של הרב, שקיבלה כל כך הרבה ברכות מהרב, ששמעה אותו כל כך הרבה – תזכה והוא יערוך את החופה והקידושין בחופתה. אבל החתן רצה להביא את ראש הישיבה שלו, שיברך ויערוך את הקידושין.

לא ידעתי איך להראות את פניי מרוב בושה. מצד אחד, לא רצינו לבייש את החתן שלנו ולא את ראש הישיבה שלו. אבל שהרב אליהו לא יערוך את החופה של הבת? הרי זה כל כך רצוי ומתבקש. ואיך אומר את זה לרב?

הגעתי אל הרב ואמרתי לו את הדברים בדחילו ורחימו, אבל הוא חייך אלי ואמר: אל תדאגו. אני אבוא לחופה שלכם, וכשראש הישיבה יסיים לברך את ברכות הקידושין, אני אכנס.

שמחנו שהבעיה נפתרה בזכות ענוותנותו של הרב, אבל לא ידענו עד כמה גדולה היא.

הודענו לרב שקבענו עם ראש הישיבה של החתן כי החופה תהיה בשעה מסוימת, והרב היה צריך להגיע קצת אחרי אותה שעה.

בסופו של דבר, הרב הגיע בשעה שקבענו, אבל אותו ראש ישיבה איחר בחצי שעה. במשך אותה חצי השעה, הרב חיכה ברכב ליד האולם, ולא נכנס עד שהגיע ראש הישיבה התחיל לערוך את החופה. רק אחר כך הרב נכנס לברך כמו כל אחד מהמוזמנים.
(שלום כהן, בית-כנסת "כתר אליהו")

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

תורה

מבחן ראיה של הרב אליהו

הרב שם לי כמה חפצים מול העיניים ולא זיהיתי אותם. עד היום אני זוכר את המבחן ראיה שהרב עשה לי. הרב אמר לי: אם כן, יש לי בשבילך עצה. תכין את השיעור בעל-פה ותלמד אותם בלי משקפיים.

תורה

להכין תרופה למכה

הרב שמע על הבעיה ואמר לי מייד את דעתו, שאסור להפריע לאנשי חברת החשמל לתקן. והוא גם כתב לי כך. בסוף מכתבו הוא ציין שאחרי התיקון, האוכל יהיה מותר לחולים בלבד. אבל הרב היה גם עניו גדול וגם מעשי מאוד.

צדיק בן צדיק

גור אריות עלה מבבל

כאשר נודע לחכמים כמה גדול הוא הצער שעובר על רבי סלימאן, ניגשו וסיפרו את כל הדברים למרן ה'בן איש חי',

זריזות

שופר לא בא ברגל…

תמיד ידענו – שאם הרב אומר לא לדאוג, אני לא דואג… מרן הרב קיים את הבטחתו – הרב תקע בשופר בעבור אמי ורק לאחר מכן, מלא שמחה, עזב והלך.

רוח הקודש

יודע מתי לברך

שמתי לב כל השיחה, שהרב מדבר אתו אבל לא מברך אותו, וזה היה לי קשה מאוד. הייתי בסערת נפש גדולה, והרבנית שתחיה הרגישה מה שעובר עלי. היא ניגשה אל הרב ואמרה לו: לא בירכת אותו. הרב ענה לה: "זה בסדר, הוא יעבור את הניתוח". שוב הרב לא בירך…

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה