מקדש ישראל

לא ידעתי איך להראות את פניי מרוב בושה. מצד אחד, לא רצינו לבייש את החתן שלנו ולא את ראש הישיבה שלו. אבל שהרב אליהו לא יערוך את החופה של הבת? הרי זה כל כך רצוי ומתבקש. ואיך אומר את זה לרב?

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

הבת שלנו התחתנה עם בחור ישיבה, ואנחנו היינו בטוחים שהרב אליהו זצ"ל יהיה זה שיערוך את החופה והקידושין של הזוג. הרב מלווה אותנו כל השנים, והיה זה אך טבעי שהבת שלנו, שגדלה בבית-הכנסת של הרב, שקיבלה כל כך הרבה ברכות מהרב, ששמעה אותו כל כך הרבה – תזכה והוא יערוך את החופה והקידושין בחופתה. אבל החתן רצה להביא את ראש הישיבה שלו, שיברך ויערוך את הקידושין.

לא ידעתי איך להראות את פניי מרוב בושה. מצד אחד, לא רצינו לבייש את החתן שלנו ולא את ראש הישיבה שלו. אבל שהרב אליהו לא יערוך את החופה של הבת? הרי זה כל כך רצוי ומתבקש. ואיך אומר את זה לרב?

הגעתי אל הרב ואמרתי לו את הדברים בדחילו ורחימו, אבל הוא חייך אלי ואמר: אל תדאגו. אני אבוא לחופה שלכם, וכשראש הישיבה יסיים לברך את ברכות הקידושין, אני אכנס.

שמחנו שהבעיה נפתרה בזכות ענוותנותו של הרב, אבל לא ידענו עד כמה גדולה היא.

הודענו לרב שקבענו עם ראש הישיבה של החתן כי החופה תהיה בשעה מסוימת, והרב היה צריך להגיע קצת אחרי אותה שעה.

בסופו של דבר, הרב הגיע בשעה שקבענו, אבל אותו ראש ישיבה איחר בחצי שעה. במשך אותה חצי השעה, הרב חיכה ברכב ליד האולם, ולא נכנס עד שהגיע ראש הישיבה התחיל לערוך את החופה. רק אחר כך הרב נכנס לברך כמו כל אחד מהמוזמנים.
(שלום כהן, בית-כנסת "כתר אליהו")

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

רוח הקודש

יודע מתי לברך

שמתי לב כל השיחה, שהרב מדבר אתו אבל לא מברך אותו, וזה היה לי קשה מאוד. הייתי בסערת נפש גדולה, והרבנית שתחיה הרגישה מה שעובר עלי. היא ניגשה אל הרב ואמרה לו: לא בירכת אותו. הרב ענה לה: "זה בסדר, הוא יעבור את הניתוח". שוב הרב לא בירך…

זריזות

כשכשהעננים מתפזרים גם בניסי ניסים

פעם הרב אמר לחזן להגיד את הפסוק: "כִּי אֶרְאֶה שָׁמֶיךָ מַעֲשֵׂה אֶצְבְּעֹתֶיךָ יָרֵחַ וְכוֹכָבִים אֲשֶׁר כּוֹנָנְתָּה", מייד אחרי שהחזן אמר – נגלתה הלבנה, וראינו את השמים ואת הירח והכוכבים. כל כך התרגלנו לזה, שלא חשבתי שזה מעשה מיוחד!

רוח הקודש

ברכה מדויקת

לאחר זמן מה, התרחש נס גדול לבננו. הוא נפל לבריכה עם בגדיו, וחבר בכיתה א' משך אותו והעלהו מן המים. רק אז הבנתי את פשר מילות הברכה הקצרות והמדויקות, ברוח קודשו של מורנו ורבנו הרב זצ"ל.

תורה

דיון מציאותי

רב ניגש מייד לצד המעשי של הערכה ואמר לו מה צריך לשפר בה. הוא שיפר, וכך יצאה הערכה אחר כך לשוק. מי שהכיר את הרב ידע כי המעשיות שלו בהלכה הייתה חשובה עד מאוד…

רפואה וחיים

אירוע על-מוחי

שעה קלה לאחר שהלכו הרופאים הגיע אלי הרב, מלווה ברב זעפרני. הרב היה לבוש בגלימתו ואמר לי: אני נוסע עכשיו לארצות-הברית לביקור קצר, אבל דע לך שכאשר אחזור אתה תהיה בריא לגמרי. חשבתי לעצמי שהרי הרופאים אמרו לי לפני כשעה משהו אחר, אבל בכל זאת עניתי "אמן". כאשר כבוד הרב חזר מארצות-הברית, מי שהביא אותו לבית-הכנסת הייתי אני בעצמי, תודה לאל, בריא ושלם!

בית נאמן בישראל

ענבי הגפן

בשנת תשי"ג, התחתן הרב עם הרבנית הצדקנית מרת צביה תליט"א, בתו של הגאון רבי נסים דוד עזראן זצוק"ל, שהיה בנו של הגאון רבי שמואל עזראן זצוק"ל וחתנו של הגאון רבי יוסף שלוש זצוק"ל.

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה