מרוקרליבך

ראיתי שהברכה של הרב אליהו מתחילה לעבוד במהירות. הגענו ללשכה, ומייד ראש העיר קיבל את פנינו. לאחר שהתיישבנו הוא פנה אלי ואמר: "מר אלבז, אני מתפלא עליך. למה אתה לא חולם גדול? למה אתה חולם קטן? תחלום גדול!"

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

החלטנו בקהילה שלנו בעפולה להקים בית-כנסת ייחודי: "מרוקרליבך" – נוסח יהודי מרוקו, ופעם בחודש אנו משלבים את לחני התפילה של ר' שלמה קרליבך.

הייתי עם אשתי בטבריה, והצעתי לה שנלך לקבר רבי מאיר בעל הנס. הגענו למתחם הקבר, ופתאום אני רואה את הרב מרדכי אליהו זצ"ל, ללא הגלימה, ובלי קהל גדול סביבו. קפצתי על ההזדמנות וניגשתי אליו. אמרתי לו: "כבוד הרב, אנחנו הולכים עכשיו להקים בית-כנסת…". הוא הסתכל עלי לרגע ואמר: "ילך מהר ובקלות". נפרדתי ממנו לשלום, אך עדיין לא הבנתי כמה מהר וכמה בקלות.

חזרתי לעפולה והתחלתי להניע את התהליך. מייד כתבנו מכתב לראש העיר וביקשנו להיפגש אתו, שייתן לנו מבנה שנוכל להתחיל אתו. תוך יומיים הצלחתי, אחרי ניסיונות בדרכים שונות, לתפוס את ראש העיר. "תשמע, אתם מבורכים", אומר לי ראש העיר, "תבוא אלי מהר ללשכה יחד עם כל חברי הוועד של בית-הכנסת". הייתי בהלם. ראיתי שהברכה של הרב אליהו מתחילה לעבוד במהירות. הגענו ללשכה, ומייד ראש העיר קיבל את פנינו. לאחר שהתיישבנו הוא פנה אלי ואמר: "מר אלבז, אני מתפלא עליך. למה אתה לא חולם גדול? למה אתה חולם קטן? תחלום גדול!" לא הבנתי מה הוא רוצה ממני, קיוויתי שבכלל ייתן לי את המבנה הבסיסי. "תשמע", הוא המשיך, "את המבנה הבסיסי כבר קיבלת לפני כמה ימים, עכשיו תחלום לבנות בית-כנסת גדול, וגם זה יהיה בקלות רבה"!

צריך להבין – לפני הברכה של הרב, פנינו לראש העיר, לגורמים בעירייה. עשינו מה שאפשר, כולל כמובן תפילות, אך אין קול ואין עונה, שום דבר לא עזר, לא הגענו לאף אחד. מרגע שהרב נתן את הברכה "ילך מהר ובקלות" – תוך יומיים כבר ישבנו אצל ראש העיר, תוך שהוא מבטיח להגשים את כל חלומותינו! ברוך ה' בית-הכנסת בבנייה!
(חיים אלבז, עפולה(

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

מצודתו פרוסה בכל תפוצות הגולה

כך הותר ליהודים ללמוד תורה בטורקיה

בשבת קודש ב' לחודש אלול תשמ"ו, באמצע תפילת שחרית בה השתתפו למעלה מעשרים מתפללים, חדרו שני מחבלים להיכל בית הכנסת 'נוה שלום' באיסטנבול שבטורקיה. הם ירו לכל עבר ולאחר מכן הציתו את בית הכנסת והתאבדו.

רוח הקודש

"שלא תעיז לקרוא לו יוחאי"

נוצר ויכוח גדול, ובעקבות כך פנה אבי הבן אל הרב וסיפר לו את שאירע. הרב עצם את עיניו ושקע במחשבות, ופתאום קרא בקול: "שלא תעיז לקרא לו יוחאי"!

פרקי ילדות

הילד שנהיה 'אילם'…

כבר בהיותו ילד קטן, ראו אצל הרב את הנטייה לחנך ולהדריך אחרים. הוא דאג תמיד לילדים אחרים שלא למדו והיו עתידים לגדול בורים ועמי הארץ.

רוח הקודש

האם הרב חזה את הפציעה של אחיו?

כשאחי נפצע רצתי מייד אל אחי מרדכי, והוא הלך לקרוא לאמא שלנו. בינתיים לקחו את נעים לבית-החולים והתברר שקליע חדר לרגלו במקום מסוכן והרופאים רצו לכרות לו את הרגל. הלכנו לחכם צדקה הזקן, והוא אמר לנו לא לחתוך את הרגל. אמא שלי עמדה על כך שלא יחתכו את הרגל שלו, וברוך השם הרגל של אחי חכם נעים ניצלה…

טהרה

כוחה הגדול של אהבת ישראל

עוזריו של הבבא סאלי לא הבינו מה בדעתו של רבם לעשות, אך משהביאו כוסות כמצוותו, עמדו נדהמים וראו כיצד יושב רבם ומוזג כוס אחר כוס בערק, עד שמילא את כוסותיהם של כל באי הכינוס. לפחות מאה משתתפים היו שם, וכולם זכו לשתות מן הבקבוק ה"ריק"…

שנות בחרותו

לימוד אצל הרשב"י

חברותא נוספת היתה לו לרב עם יבדלחט"א הגאון רבי שמעון בעדני שליט"א, וברוב שקידה היו עמלים בתורה.

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה