מרוקרליבך

ראיתי שהברכה של הרב אליהו מתחילה לעבוד במהירות. הגענו ללשכה, ומייד ראש העיר קיבל את פנינו. לאחר שהתיישבנו הוא פנה אלי ואמר: "מר אלבז, אני מתפלא עליך. למה אתה לא חולם גדול? למה אתה חולם קטן? תחלום גדול!"

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

החלטנו בקהילה שלנו בעפולה להקים בית-כנסת ייחודי: "מרוקרליבך" – נוסח יהודי מרוקו, ופעם בחודש אנו משלבים את לחני התפילה של ר' שלמה קרליבך.

הייתי עם אשתי בטבריה, והצעתי לה שנלך לקבר רבי מאיר בעל הנס. הגענו למתחם הקבר, ופתאום אני רואה את הרב מרדכי אליהו זצ"ל, ללא הגלימה, ובלי קהל גדול סביבו. קפצתי על ההזדמנות וניגשתי אליו. אמרתי לו: "כבוד הרב, אנחנו הולכים עכשיו להקים בית-כנסת…". הוא הסתכל עלי לרגע ואמר: "ילך מהר ובקלות". נפרדתי ממנו לשלום, אך עדיין לא הבנתי כמה מהר וכמה בקלות.

חזרתי לעפולה והתחלתי להניע את התהליך. מייד כתבנו מכתב לראש העיר וביקשנו להיפגש אתו, שייתן לנו מבנה שנוכל להתחיל אתו. תוך יומיים הצלחתי, אחרי ניסיונות בדרכים שונות, לתפוס את ראש העיר. "תשמע, אתם מבורכים", אומר לי ראש העיר, "תבוא אלי מהר ללשכה יחד עם כל חברי הוועד של בית-הכנסת". הייתי בהלם. ראיתי שהברכה של הרב אליהו מתחילה לעבוד במהירות. הגענו ללשכה, ומייד ראש העיר קיבל את פנינו. לאחר שהתיישבנו הוא פנה אלי ואמר: "מר אלבז, אני מתפלא עליך. למה אתה לא חולם גדול? למה אתה חולם קטן? תחלום גדול!" לא הבנתי מה הוא רוצה ממני, קיוויתי שבכלל ייתן לי את המבנה הבסיסי. "תשמע", הוא המשיך, "את המבנה הבסיסי כבר קיבלת לפני כמה ימים, עכשיו תחלום לבנות בית-כנסת גדול, וגם זה יהיה בקלות רבה"!

צריך להבין – לפני הברכה של הרב, פנינו לראש העיר, לגורמים בעירייה. עשינו מה שאפשר, כולל כמובן תפילות, אך אין קול ואין עונה, שום דבר לא עזר, לא הגענו לאף אחד. מרגע שהרב נתן את הברכה "ילך מהר ובקלות" – תוך יומיים כבר ישבנו אצל ראש העיר, תוך שהוא מבטיח להגשים את כל חלומותינו! ברוך ה' בית-הכנסת בבנייה!
(חיים אלבז, עפולה(

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

תורה

מבחן ראיה של הרב אליהו

הרב שם לי כמה חפצים מול העיניים ולא זיהיתי אותם. עד היום אני זוכר את המבחן ראיה שהרב עשה לי. הרב אמר לי: אם כן, יש לי בשבילך עצה. תכין את השיעור בעל-פה ותלמד אותם בלי משקפיים.

טהרה

שירת בית המקדש

פעם הרב ביקש ממני לשיר את השיר "ידידי השכחת" כמו שהסבא שלי היה שר. היה שם פייטן ששמע אותי וצירף לשיר פתיחה ממנגינה ערבית. הרב מאוד לא אהב את זה, ואמר לי בלחש: "ולא קרב זה אל זה". למה הפייטנים לוקחים מנגינות של ערבים? שהם יחברו מנגינות. שיחברו שירה חדשה, שירה משלנו!

רוח הקודש

ברכה בלי לברך

מנהל קופת-החולים סידר לנו למחרת בבוקר בדיקת אולטרסאונד דחופה בבית-חולים "הדסה" הר-הצופים. בשעה 04:00 לפנות בוקר נסענו עם בתנו הראשונה, שהייתה בת שנה, לרב מרדכי אליהו זצ"ל. היה זה ערב ראש השנה, והעומס היה אדיר. היינו בספק רב אם נוכל בכלל להתקרב לרב.

תורה

מעשר זמן – בורא שיעור תורה

הרב נהג לספר על דודו רבי יהודה צדקה זצ"ל על ויכוח של קשישים בבית אבות אם עברו בכביששבע או שמונה מכוניות… בזכות אותו ויכוח נוסד שיעור תורה באותו מקום

נקיות

השגחה פרטית

שוב הבנתי עד כמה הרב זהיר בענייני מאכלים, אבל גם לא פחות בעניינים של כבוד הבריות…

רוח הקודש

מי מינה אותך על הפרנסה?

הרב פנה אליי ואמר לי: בתי, הקב"ה קובע מראש השנה ועד ראש השנה את פרנסתו של כל אדם. מה שקיבלת ממשרד החינוך – תקבלי ממקום אחר, חודש בחודשו!

חפש סרטון, סיפור, או שיעור