עובד ה' בכל לבו

כשסבא שמע את המילה "מצווה", הוא לא היה יכול לעמוד בפניה והסכים לערוך את החופה. וכך היה מספר מו"ר הרב מרדכי אליהו: כל הדרך אל החופה הוא היה הולך כפוף, בעצבות ואנינות. וכשנכנס למקום החופה, הוא היה שמח ומאיר פנים. כל מי שהיה רואה אותו – היה שמח.

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

דוד שלי נהרג כשעלה על מוקש בעת שירותו הצבאי, ואביו חכם יאיר גורג'י ז"ל מיאן להתנחם. הרב מרדכי אליהו זצ"ל הכיר בצערו של סבי, והיה הולך כל יום אחרי התפילה לנחמו ולחזק את רוחו. מדי יום, לפני שהיה הולך לבית-הדין, היה נכנס אל בית סבי ז"ל ומדבר אתו קצת דברי תורה. משם היה ממשיך לבית-הדין.

אחרי שלושים יום של אבלות בא הרב מרדכי אליהו אל סבי וביקש ממנו לערוך חופה לחתן יתום. אבל סבא מאן ללכת. איך אלך שלושים יום אחרי מות בני ז"ל? אמר. מה יגידו אנשים? אבל חכם מרדכי לא ויתר בקלות. הוא אמר לסבי: הבחור הזה ציפה כל ימיו שאתה תערוך לו את החופה בשמחה כמו שאתה רגיל לעשות. ומצווה לשמח יתומים ואלמנות.

כשסבא שמע את המילה "מצווה", הוא לא היה יכול לעמוד בפניה והסכים לערוך את החופה. וכך היה מספר מו"ר הרב מרדכי אליהו: כל הדרך אל החופה הוא היה הולך כפוף, בעצבות ואנינות. וכשנכנס למקום החופה, הוא היה שמח ומאיר פנים. כל מי שהיה רואה אותו – היה שמח. איך שהוא יצא מבית המשתה, חזרה לשכון עליו העצבות על מות בנו האהוב.

היה אומר עליו הרב אליהו: זה עובד ה'!

יש פסוק בספר משלי (כ"ז, כ"א) שאומר: "מַצְרֵף לַכֶּסֶף וְכוּר לַזָּהָב וְאִישׁ לְפִי מַהֲלָלוֹ". לפי מה שאדם מהלל, אתה יודע מה הוא. במה שהרב היה מהלל את חכם גורג'י – כך היה אפשר להלל אותו. עובד ה' בכל לבו.
(הרב דוד מנחם, קריית-משה, ירושלים)

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

תורה

לא נצרך לשום אדם

שנתו של הרב נדדה באותה לילה – שאלה הרת גורל עמדה לפתחו – הרב לא הלך לישון כלל, הוא ישב לעיין בדבר לעומק. משהגיע לכלל הכרעה, נטל דף ועט וכתב תשובה שלמה נגד הפסק של חבריו להרכב…

רוח הקודש

ברכה מדויקת

לאחר זמן מה, התרחש נס גדול לבננו. הוא נפל לבריכה עם בגדיו, וחבר בכיתה א' משך אותו והעלהו מן המים. רק אז הבנתי את פשר מילות הברכה הקצרות והמדויקות, ברוח קודשו של מורנו ורבנו הרב זצ"ל.

זריזות

שופר לא בא ברגל…

תמיד ידענו – שאם הרב אומר לא לדאוג, אני לא דואג… מרן הרב קיים את הבטחתו – הרב תקע בשופר בעבור אמי ורק לאחר מכן, מלא שמחה, עזב והלך.

לאחר פטירתו

חלום של ערבית

בוקר אחד התקשר אלי הבעל וסיפר לי שהוא חלם בלילה את הרב מרדכי אליהו זצ"ל בא אליו בחלום ואומר לו: תקפיד על תפילת ערבית ובעזרת ה' יהיו לכם ילדים משלכם!

יראת חטא

איש ההלכה

כשהרב היה צריך לצטט פסוק בתוך דברי התורה שלו, הוא היה אומר רק חצי פסוק או שהיה משנה קצת..מי שלא הכיר את הרב היה חושב שהרב אינו יודע לצטט פסוק שלם, והיו אף כאלה שהיו מתקנים את הרב תוך כדי דברים

תורה

יותר חשוב ממלך ספרד

זוג צעיר יוצא מגוש קטיף על מנת לזכות שמרן הרב יקצוץ בשערות ילדם בן השלוש – "חלאקה". אך הזוג איחר בחצי שעה… לא רק שהזוג מתקבל אלא שמתברר להם שהילד שלהם יותר חשוב ממלך ספרד בכבודו ובעצמו…

חפש סרטון, סיפור, או שיעור