עכשיו אתה מבין?

לא תכננתי לנסוע לחו"ל. אבל פעם אחת, אשתי ואני היינו חייבים לנסוע. נולד לנו נכד בחו"ל, ולפני רכישת הכרטיס שאלתי את הרב האם אוכל לנסוע לברית המילה…תשובתו של הרב הייתה: אשתך תיסע, ואתה תישאר בארץ !

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

הרב אליהו זצ"ל היה מסתיר מאוד את כוחו המיוחד לראות נסתרות ולצפות פני העתיד. זה לא היה מתגלה אלא במקרים מיוחדים. אחד מהמקרים היה המקרה הבא שהייתי עד לו ממש. זה קרה על רקע הדרכתו של הרב לא לנסוע לחו"ל לטיולים או לסיורים כלשהם, אלא רק כאשר הנסיעה היא לצורך או לשם הציבור, וגם אז יש לשאול שאלת חכם.

לא תכננתי לנסוע לחו"ל. אבל פעם אחת, אשתי ואני היינו חייבים לנסוע. נולד לנו נכד בחו"ל, ולפני רכישת הכרטיס שאלתי את הרב האם אוכל לנסוע לברית המילה.

תשובתו של הרב הייתה: אשתך תיסע, ואתה תישאר בארץ.

לא כל כך הבנתי את ההבדל. אם מותר – מותר גם לי. ואם אסור – אסור גם לאשתי. אבל השנים הרבות שלנו עם הרב לימדו אותנו לדעת שהוא לפעמים יודע דברים שלא ידועים לנו.

עשינו כדבריו. אשתי נסעה לברית, שהייתה ביום חמישי בשבוע, ולבי כמובן היה אתה ועם הנכד החדש שנולד לנו לחיים טובים ולשלום.

כעבור יומיים הבנתי בדיוק למה הרב אמר מה שאמר. אמי, עליה השלום, נפטרה בשבת.

אם הייתי נוסע לברית ביום חמישי, לא הייתי יכול להיות בעת פטירתה ובקבורתה של אמי. אולי היו רוצים להמתין עם הקבורה עד שאחזור, וזה בוודאי לא לכבוד הנפטרת. כל כך הבנתי את הדרכת הרב.

כשהרב בא להספיד את אמי, הוא אישר את מחשבתי ואמר לי: עכשיו אתה מבין?
(ר' עזרא ברנע, חזן בית-הכנסת "היכל יעקב")

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

ילדים זו שמחה

כוחה של ברכה

הרב בירך אותו, ואחר כך הסתכל לצדדים לחפש את המלווים של החתן. אני עמדתי בצד, כדרכי. כשהרב הבחין בי הוא שאל אותי: מה אתה רוצה ברכה? אמרתי לו: ילדים!

בין אדם לחברו

להרגיש בצרת חברו

הרב זצ"ל היה מלמד אותנו לשים לב אחד לכאבו של השני. להתעניין בשלומם של חברינו. להרגיש אותם ממש ! ביטוי מעשי בלכך בסיפור הבא

פרקי ילדות

ומתוקים מדבש ונופת צופים

כשהיה הרב ילד קטן והפרנסה עוד היתה מצויה, היו הילדים מקבלים בכל שבוע חצי גרוש מהאמא, בתור דמי כיס, כדי שיהיו שמחים ויקנו לעצמם מיני מתיקה.

לאחר פטירתו

מי יראה את המשיח?

אנו אומרים לבבא סאלי: תעמוד בתפילה על עם ישראל. ואנו אומרים: רבש"ע, אתה אבינו, אתה מלכנו, אתה מושיענו, אתה תושיענו! ותשועת ה' כהרף עין, ונזכה לגאולה שלמה בעגלא ובזמן קריב

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה