עכשיו אתה מבין?

לא תכננתי לנסוע לחו"ל. אבל פעם אחת, אשתי ואני היינו חייבים לנסוע. נולד לנו נכד בחו"ל, ולפני רכישת הכרטיס שאלתי את הרב האם אוכל לנסוע לברית המילה…תשובתו של הרב הייתה: אשתך תיסע, ואתה תישאר בארץ !

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

הרב אליהו זצ"ל היה מסתיר מאוד את כוחו המיוחד לראות נסתרות ולצפות פני העתיד. זה לא היה מתגלה אלא במקרים מיוחדים. אחד מהמקרים היה המקרה הבא שהייתי עד לו ממש. זה קרה על רקע הדרכתו של הרב לא לנסוע לחו"ל לטיולים או לסיורים כלשהם, אלא רק כאשר הנסיעה היא לצורך או לשם הציבור, וגם אז יש לשאול שאלת חכם.

לא תכננתי לנסוע לחו"ל. אבל פעם אחת, אשתי ואני היינו חייבים לנסוע. נולד לנו נכד בחו"ל, ולפני רכישת הכרטיס שאלתי את הרב האם אוכל לנסוע לברית המילה.

תשובתו של הרב הייתה: אשתך תיסע, ואתה תישאר בארץ.

לא כל כך הבנתי את ההבדל. אם מותר – מותר גם לי. ואם אסור – אסור גם לאשתי. אבל השנים הרבות שלנו עם הרב לימדו אותנו לדעת שהוא לפעמים יודע דברים שלא ידועים לנו.

עשינו כדבריו. אשתי נסעה לברית, שהייתה ביום חמישי בשבוע, ולבי כמובן היה אתה ועם הנכד החדש שנולד לנו לחיים טובים ולשלום.

כעבור יומיים הבנתי בדיוק למה הרב אמר מה שאמר. אמי, עליה השלום, נפטרה בשבת.

אם הייתי נוסע לברית ביום חמישי, לא הייתי יכול להיות בעת פטירתה ובקבורתה של אמי. אולי היו רוצים להמתין עם הקבורה עד שאחזור, וזה בוודאי לא לכבוד הנפטרת. כל כך הבנתי את הדרכת הרב.

כשהרב בא להספיד את אמי, הוא אישר את מחשבתי ואמר לי: עכשיו אתה מבין?
(ר' עזרא ברנע, חזן בית-הכנסת "היכל יעקב")

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

סיפורים מהעולם הבא

נפטרה מהעולם הבא

היא הסתכלה אל הרב ואמרה: "ופתאום אתה באת, פנית אליי ואמרת לי: 'אם תשמרי על צניעות, כיסוי ראש וכל מה שנצרך לאישה, את יכולה לרדת חזרה לעולם הזה. את מקבלת על עצמך?' ואני אמרתי לרב שכן, וקיבלתי זאת על עצמי כדי שאוכל לרדת חזרה למטה. ואז בשמים הכריזו שמכיוון שהרב אליהו אמר שאני יכולה לרדת, אז כך יהיה". הרב לא הכחיש…

טהרה

הסבלנות משתלמת

אם מתחילים במלחמה – לא ננצח! חכה ותראה שעם הזמן הם כולם יבואו ויתחברו לעם ישראל… ומי הסית את הקייסים האתיופים לא לקבל את עמדת מרן לגבי יהודתם של יהודי אתיופיה

תורה

רבע ושליש של בלוק קרח שהמיסו את הלב

המסר האדיר שקיבל המוכר קרח : מי שמכבד את אשתו – סופו להתעשר… הדברים הללו עשו רושם רב על מוכר הקרח, שראה את הכבוד שנוהג הרב באשתו למרות שהיה מדובר בפרוטות, והוא זכר אותם שנים רבות…

יראת חטא

שאלת חלום

בערב פסח אחד הרב קם באמצע הלילה ואמר לרבנית: יש חמץ בבית. הרבנית זינקה מהמיטה ואמרה: עבדתי כל כך קשה לפסח כדי שיהיה לנו חג כשר, אם יש חמץ אני לא נשארת בבית הזה לדקה אחת. נלך לילדים..

סיפורים מהעולם הבא

אלפי מנורות של אור

לאחר מכן באו אלי שני אנשים מאירי פנים ביותר ואמרו לי: "אנחנו לא רוצים לראות אותך פה בעולם העליון. אנחנו רוצים לראות אותך שמח במירון. רוקד כמו שאתה רגיל לעשות כל שנה. לך רד לעולם הזה". באותו רגע בדיוק נתן לי ד"ר בוריס את מכת החשמל השביעית, לפי בקשתו של אחי, והתעוררתי…

חפש סרטון, סיפור, או שיעור