פוסק שאין לפסוק כמותו

עברו כמה ימים, הטלפון מצלצל בביתנו, ומעבר לקו: "מדבר מרדכי אליהו". מובן מאליו שלא העליתי על דעתי שמדובר בכבוד הרב. מאחר שציפיתי לשמוע מה בפיו של הדובר, הבין הרב שאינני קולטת שהוא זה המדבר אלי, ושוב אמר: "מרדכי אליהו מדבר". המתנתי שוב לבאות, ואז ציין רבנו: "הרב מנחם בורשטיין נמצא לידי". רק אז הבנתי שהרב אליהו הוא הדובר אלי ושאלתי אם אני מדברת עם כבוד הרב בכבודו ובעצמו...

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

היינו בקשר עם ראש מכון פוע"ה, הרה"ג הרב מנחם בורשטיין שליט"א, כדי לקבל הדרכה ופיקוח הלכתי בתקופה שהיינו בטיפולי פוריות. בשלב מסוים הרב בורשטיין הציע לנו לעבור לטיפול שלא ניסינו עד כה ושהיה די חדש בארץ. אמרנו לרב בורשטיין, שעד כמה שידוע לנו אין דעתו של הרב אליהו זצ"ל להתיר טיפול מסוג זה. הרב בורשטיין, שהוא מלא וגדוש גם בחמלה ואהבת הבריות, לא ויתר והציע לקבוע פגישה בביתו של הרב אליהו כדי להיוועץ עמו. הפגישה נקבעה לשעה 22:00 בלילה.

הרבנית אליהו שתחיה פתחה לנו את הדלת במאור פנים, וציינה בפנינו שהרב חזר הביתה לא מזמן, ואינו חש בטוב; אם העניין דחוף אנו מוזמנים להיכנס. החלטנו שלא להיכנס, וסיכמנו שנקבע לזמן אחר. עברו כמה ימים, הטלפון מצלצל בביתנו, ומעבר לקו: "מדבר מרדכי אליהו". מובן מאליו שלא העליתי על דעתי שמדובר בכבוד הרב. מאחר שציפיתי לשמוע מה בפיו של הדובר, הבין הרב שאינני קולטת שהוא זה המדבר אלי, ושוב אמר: "מרדכי אליהו מדבר". המתנתי שוב לבאות, ואז ציין רבנו: "הרב מנחם בורשטיין נמצא לידי". רק אז הבנתי שהרב אליהו הוא הדובר אלי ושאלתי אם אני מדברת עם כבוד הרב.

הרב שוב הציג את עצמו בשמו הפרטי, וציין שמאחר שהפגישה התבטלה התקשר אלי ביחס לטיפול. הוא אמר ששמע את הפרטים מהרב בורשטיין, והורה לי לקבל את הטיפול. אמרתי שאינני ששה לכך, גם על-פי הכתוב בספרי אמונה ובספרים הקדושים. ועוד שיש מחלוקת גדולה בין הפוסקים והדברים לא התבררו דיים וגם הרב עצמו אינו מתיר זאת. אומנם הרב בורשטיין ציין בפני שהרה"ג הרב נחמיה זלמן גולדברג שליט"א מתיר, אלא שאנו פוסקים על-פי הגאון הרב אליהו שליט"א.

מייד השיב לי רבנו: "אם אני הפוסק שלכם, במקרה שלכם אני פוסק שעליכם לפסוק כמו הרה"ג הרב גולדברג שליט"א. ברכה והצלחה".
יסכה בוחניק, מרצה במכללה לבנות, ירושלים) )

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

מהפכת הכשרות

אחד התחומים, שהרב ראה חשיבות גדולה לעסוק בו, הוא תחום הכשרות של הרבנות הראשית לישראל.

פרקי ילדות

והגית בו יומם ולילה

כשהתייתם הרב, בעודו נער צעיר, והמשפחה עברה להתגורר בדירה הקטנה והצפופה, לא היה מקום למיטות ורק לקראת ערב היו פורסים מזרונים על הרצפה.

טהרה

עלייה מדרגה אחר מדרגה

הרב הראה לנו כי גם כאשר יש פסיקה חד-משמעית, צריך להיות קשוב למי שבא לבקש את הפסיקה, לאפשר שילוב של גמישות בפסיקה. הרב תמיד ידע למצוא את הדרך השלישית. את הטור החמישי ב"שולחן ערוך", מבלי לסטות בכהוא-זה מהארבעה המקוריים!

רפואה וחיים

ניתנה רשות לרב לרפא

הרופא אמר לי לבוא לביקורת בעוד שלושה חדשים. כשבאתי אחרי שלושה חודשים לביקורת, שוב לא היה לי כלום. אמר לי הרופא: אינך צריך לבוא יותר לביקורת. ואם חלילה יחזרו הכאבים, אתה כבר יודע למי לפנות….

דן דין אמת

זהירות מנגיעה בדין

בתור דיין, היה הרב ערני מאד שלא לדבר מטוב ועד רע עם אנשים שינסו להתערב ולהשפיע על דיוני בית הדין.

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה