פוסק שאין לפסוק כמותו

עברו כמה ימים, הטלפון מצלצל בביתנו, ומעבר לקו: "מדבר מרדכי אליהו". מובן מאליו שלא העליתי על דעתי שמדובר בכבוד הרב. מאחר שציפיתי לשמוע מה בפיו של הדובר, הבין הרב שאינני קולטת שהוא זה המדבר אלי, ושוב אמר: "מרדכי אליהו מדבר". המתנתי שוב לבאות, ואז ציין רבנו: "הרב מנחם בורשטיין נמצא לידי". רק אז הבנתי שהרב אליהו הוא הדובר אלי ושאלתי אם אני מדברת עם כבוד הרב בכבודו ובעצמו...

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

היינו בקשר עם ראש מכון פוע"ה, הרה"ג הרב מנחם בורשטיין שליט"א, כדי לקבל הדרכה ופיקוח הלכתי בתקופה שהיינו בטיפולי פוריות. בשלב מסוים הרב בורשטיין הציע לנו לעבור לטיפול שלא ניסינו עד כה ושהיה די חדש בארץ. אמרנו לרב בורשטיין, שעד כמה שידוע לנו אין דעתו של הרב אליהו זצ"ל להתיר טיפול מסוג זה. הרב בורשטיין, שהוא מלא וגדוש גם בחמלה ואהבת הבריות, לא ויתר והציע לקבוע פגישה בביתו של הרב אליהו כדי להיוועץ עמו. הפגישה נקבעה לשעה 22:00 בלילה.

הרבנית אליהו שתחיה פתחה לנו את הדלת במאור פנים, וציינה בפנינו שהרב חזר הביתה לא מזמן, ואינו חש בטוב; אם העניין דחוף אנו מוזמנים להיכנס. החלטנו שלא להיכנס, וסיכמנו שנקבע לזמן אחר. עברו כמה ימים, הטלפון מצלצל בביתנו, ומעבר לקו: "מדבר מרדכי אליהו". מובן מאליו שלא העליתי על דעתי שמדובר בכבוד הרב. מאחר שציפיתי לשמוע מה בפיו של הדובר, הבין הרב שאינני קולטת שהוא זה המדבר אלי, ושוב אמר: "מרדכי אליהו מדבר". המתנתי שוב לבאות, ואז ציין רבנו: "הרב מנחם בורשטיין נמצא לידי". רק אז הבנתי שהרב אליהו הוא הדובר אלי ושאלתי אם אני מדברת עם כבוד הרב.

הרב שוב הציג את עצמו בשמו הפרטי, וציין שמאחר שהפגישה התבטלה התקשר אלי ביחס לטיפול. הוא אמר ששמע את הפרטים מהרב בורשטיין, והורה לי לקבל את הטיפול. אמרתי שאינני ששה לכך, גם על-פי הכתוב בספרי אמונה ובספרים הקדושים. ועוד שיש מחלוקת גדולה בין הפוסקים והדברים לא התבררו דיים וגם הרב עצמו אינו מתיר זאת. אומנם הרב בורשטיין ציין בפני שהרה"ג הרב נחמיה זלמן גולדברג שליט"א מתיר, אלא שאנו פוסקים על-פי הגאון הרב אליהו שליט"א.

מייד השיב לי רבנו: "אם אני הפוסק שלכם, במקרה שלכם אני פוסק שעליכם לפסוק כמו הרה"ג הרב גולדברג שליט"א. ברכה והצלחה".
יסכה בוחניק, מרצה במכללה לבנות, ירושלים) )

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

דרכי הלכה

הבחור הפוסק

כשהרב עוד היה בחור ולמד בישיבת 'פורת יוסף', הכירו כולם בבקיאותו הגדולה בהלכות ובכוחו לפסוק בצורה ברורה וחדה.

קדושה

מקדש עמו ישראל

כעבור שנה הוזמנו לחתונתו, ושוב התלבטתי האם לנסוע, מכיוון שהיינו צריכים לשהות אצל חמותי שנישאה לגוי נישואים שניים וחיה עמו כארבע-עשרה שנה. הרב אמר לנסוע ולא לדאוג, כי עוד מעט הם יתגרשו. לאחר כמה חודשים קיבלנו מכתב שבו הודיעה חמותי על כך שהתגרשה…

טהרה

לבוקר ימין רינה

בשלב כלשהו התקשרו אנשיו של בנימין נתניהו אל סבא הרב, והוא אמר להם: "לערב ילין בכי, ולבוקר רינה". הייתי בטוח כי אם סבא אומר כך – כך יהיה. חזרתי לביתי בצפת רגוע ושליו…

מצודתו פרוסה בכל תפוצות הגולה

"ואל תקרב אל פתח ביתה"!

כשהיה הרב באחת הקהילות הגדולות בארצות הברית, בא יהודי חשוב והזמין אותו להשתתף בברית מילה שהוא עורך לבנו, ואף כיבד את הרב שישמש סנדק וימולו את הרך הנולד על ברכיו.

מורה לילדי ישראל

מחנך מאז ומעולם

עוד בהיותו כבן חמש עשרה שנים בלבד, היה הרב מקבץ נערים לבית הכנסת 'מוסאיוף' שבשכונת הבוכרים, כדי שלא יסתובבו בשעות הערב ברחובות בחוסר מעש.

הרב הראשי לישראל

התמסרות אישית של הרבנים הראשיים

כדי לחולל מהפכה שכזו, הקדישו הרבנים הראשיים לישראל חלק נכבד מסדר היום שלהם – ובעצם, אחוז ניכר מחייהם! הם היו מעורבים באופן אישי בכל הכרעה הלכתית הנוגעת לכשרות.

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה