פוסק שאין לפסוק כמותו

עברו כמה ימים, הטלפון מצלצל בביתנו, ומעבר לקו: "מדבר מרדכי אליהו". מובן מאליו שלא העליתי על דעתי שמדובר בכבוד הרב. מאחר שציפיתי לשמוע מה בפיו של הדובר, הבין הרב שאינני קולטת שהוא זה המדבר אלי, ושוב אמר: "מרדכי אליהו מדבר". המתנתי שוב לבאות, ואז ציין רבנו: "הרב מנחם בורשטיין נמצא לידי". רק אז הבנתי שהרב אליהו הוא הדובר אלי ושאלתי אם אני מדברת עם כבוד הרב בכבודו ובעצמו...

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

היינו בקשר עם ראש מכון פוע"ה, הרה"ג הרב מנחם בורשטיין שליט"א, כדי לקבל הדרכה ופיקוח הלכתי בתקופה שהיינו בטיפולי פוריות. בשלב מסוים הרב בורשטיין הציע לנו לעבור לטיפול שלא ניסינו עד כה ושהיה די חדש בארץ. אמרנו לרב בורשטיין, שעד כמה שידוע לנו אין דעתו של הרב אליהו זצ"ל להתיר טיפול מסוג זה. הרב בורשטיין, שהוא מלא וגדוש גם בחמלה ואהבת הבריות, לא ויתר והציע לקבוע פגישה בביתו של הרב אליהו כדי להיוועץ עמו. הפגישה נקבעה לשעה 22:00 בלילה.

הרבנית אליהו שתחיה פתחה לנו את הדלת במאור פנים, וציינה בפנינו שהרב חזר הביתה לא מזמן, ואינו חש בטוב; אם העניין דחוף אנו מוזמנים להיכנס. החלטנו שלא להיכנס, וסיכמנו שנקבע לזמן אחר. עברו כמה ימים, הטלפון מצלצל בביתנו, ומעבר לקו: "מדבר מרדכי אליהו". מובן מאליו שלא העליתי על דעתי שמדובר בכבוד הרב. מאחר שציפיתי לשמוע מה בפיו של הדובר, הבין הרב שאינני קולטת שהוא זה המדבר אלי, ושוב אמר: "מרדכי אליהו מדבר". המתנתי שוב לבאות, ואז ציין רבנו: "הרב מנחם בורשטיין נמצא לידי". רק אז הבנתי שהרב אליהו הוא הדובר אלי ושאלתי אם אני מדברת עם כבוד הרב.

הרב שוב הציג את עצמו בשמו הפרטי, וציין שמאחר שהפגישה התבטלה התקשר אלי ביחס לטיפול. הוא אמר ששמע את הפרטים מהרב בורשטיין, והורה לי לקבל את הטיפול. אמרתי שאינני ששה לכך, גם על-פי הכתוב בספרי אמונה ובספרים הקדושים. ועוד שיש מחלוקת גדולה בין הפוסקים והדברים לא התבררו דיים וגם הרב עצמו אינו מתיר זאת. אומנם הרב בורשטיין ציין בפני שהרה"ג הרב נחמיה זלמן גולדברג שליט"א מתיר, אלא שאנו פוסקים על-פי הגאון הרב אליהו שליט"א.

מייד השיב לי רבנו: "אם אני הפוסק שלכם, במקרה שלכם אני פוסק שעליכם לפסוק כמו הרה"ג הרב גולדברג שליט"א. ברכה והצלחה".
יסכה בוחניק, מרצה במכללה לבנות, ירושלים) )

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

ענווה

צחוק עשה לי אלוקים

פעם נשאלה הרבנית צביה אליהו שתחיה: מה הייתה תגובתו של בעלך הרב זצ"ל לאחר שהיה פועל מופתים או אחרי שהיה רואה את תגובת הסובבים לאותו מופת?

לאחר פטירתו

פדיון נפש

למחרת בבוקר התעוררתי מההרדמה בעקבות הניתוח, והצוות הרפואי שבא לבדוק אותי לא האמין שאני מסוגל להזיז את הידיים ואת הרגליים.

רוח הקודש

שניים אוחזין בטלית

הוא התרגש מאוד, לקח את הטלית שלו, ניגש לכבוד הרב ואמר לו: כבוד הרב, שלום קשר לי את הטלית הזאת. הרב לקח את הטלית ואמר: לא, שלום לא עשה את זה. אותו אדם התפלא, לקח את הטלית, הסתכל וראה שבטעות הוא לקח טלית אחרת…

תורה

להציל עשוק מיד עושקו

לאחר ההנחיה הלכתית הורה הרב לאתר את האישה, להזהיר אותה מכוונותיו של בעלה, ולהתריע בפניה כי הוא כבר פנה לבית-הדין בתביעת גירושין…

לאחר פטירתו

טוב שמן טוב

זה היה פלא ממש, כי כעבור שעתיים הבחורה התעוררה וחזרה לחיים. השמועה על השמן הפלאי של הרב זצ"ל עשתה לה כנפיים, והגיעו אלי מקרים נוספים של אנשים שהשתתקו. לא לכולם זה הועיל, והאמת היא שאינני יודעת למי זה הועיל ולמי לא. בכל מקרה, שלושה מהאנשים סיפרו לי שזה הועיל להם.

רוח הקודש

בדיוק אותה הברכה

באותה עת, קודם הנסיעה, החלטתי לפנות גם אל הרב מרדכי אליהו זצ"ל לבקש את ברכתו. "כי מלאכיו יצווה לך", הוא אמר. בדיוק את אותה ברכה שקיבלתי מהרבי!

חפש סרטון, סיפור, או שיעור