פלפלתא חריפתא

אמר הבבא סאלי לרב: אם אתה לא אוכל, לפחות תשתה! ומזג לרב כוס ערק. הרב, שלא היה רגיל לשתות משקאות חריפים כלל, בירך ושתה והיה חריף לו מאוד. רצה להפיג את החריפות, הגישו לפניו פלפלין, בירך וטעם והייתה חריפותן קשה מהערק!

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

פרישות הייתה לרב במיוחד בכל מה שקשור לחיים שלו. הרב זצ"ל סיפר, על פעם אחת ביושבו עם המלך במסיבו אצל הבבא סאלי, וקהל הקודש אוכלים שותים ושמחים. וזה היה דרכו של הרב תמיד בחסידותו ובפרישותו, לא לאכול מה שהרבנית בעצמה לא בישלה. פעם אחת ראה הבבא סאלי שהרב אליהו לא אוכל, הביא בעצמו מלפפון, קילפו באולרו והגישו לרב ואכל.

באותה סעודה חשב אחד המשמשים שזה לא כבוד לבבא סאלי שהרב אינו אוכל ממה שהוגש לפניו. גער ברב בתקיפות ואמר לו: "אם הבבא סאלי היה נותן לי ארנבת לאכול – הייתי אוכל! ואתה רגל של תרנגולת לא אוכל?"

מייד סיפר אותו משמש לבבא סאלי שהרב אליהו לא אוכל מהאוכל שלו! אמר הבבא סאלי לרב: אם אתה לא אוכל, לפחות תשתה! ומזג לרב כוס ערק. הרב, שלא היה רגיל לשתות משקאות חריפים כלל, בירך ושתה והיה חריף לו מאוד. רצה להפיג את החריפות, הגישו לפניו פלפלין, בירך וטעם והייתה חריפותן קשה מהערק!

צחק הרב אליהו ואמר כי ברכתן של הפלפלין אינה "בורא פרי האדמה" אלא "דיין האמת". אמר לו הבבא סאלי: מיתקנו אתך את הדינים.
מתוך חוברת "על הצדיקים ועל החסידים", הרב חיים בן שושן, בית-אל

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

תורה

ולב אלמנה ארנין

הפעם ניגש עוזרו של הרב אל הרב ואמר בשקט: "כבוד הרב, כבר היינו בדרך לברית". "ומה עם לב אלמנה?" – רמז לו הרב. לקיים מה שנאמר: "ולב אלמנה ארנין!".

תורה

אורה זו תורה

הרב קלט את הפועל המתבייש, ניגש אליו, לחץ את ידו בחום, למרות שהייתה מלאה בעפר, והזמין אותו לבוא לבית-הכנסת לשמוע דברי תורה…

ענווה

התשובה נמצאת בתוכנו

ואיך החלטת? ביקש הרב לדעת. השבתי לרב מה שהשבתי והוא אמר: "החלטת נכון, הייתה לך כבר התשובה ובאמת לא היית חייבת לדבר אתי. לעתים הזמן נותן לאדם את המחשבות הנכונות, בסבלנות, וזאת תהיה הברכה אלייך, שתמיד תהיה לך סבלנות לשאול את עצמך ולשמוע את תשובתך"!

קדושה

כי חילצת נפשי ממוות

כשהבאתי את הדברים בפני הרב ושאלתי אם צריך לפנות לרופא, הוא עשה תנועת ביטול והוסיף "שטויות". "למה שטויות?" הקשיתי. "כשבחורה שחוותה חוויה טמאה, עושה עבודה רוחנית עם עצמה", החל הרב מסביר, "הרוחניות הטמאה נפלטת החוצה ויוצאת דרך תופעות גופניות של הקאה, חום וכדומה, ואז יוצאת ממנה הטומאה. הגוף מנקה את עצמו לקראת התקדשות".

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה