קידוש של ליל שבת שקידש את העיניים והזולת

איך נהג הרב באישה אלמנה שהוזמנה לביתו, אך באה ללא דרך-ארץ, בלי כיסוי ראש וללא שרוולים. ממש לא בצניעות ?

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

לפעמים אדם רוצה לקיים את ההלכה אבל זה עלול לפגוע באנשים אחרים שלא מכירים את ההלכה ועלולים לצאת נפגעים ממך. מה עושים במקרים כאלה. סיפר הרב זצ"ל: פעם הזמנו אישה אלמנה לביתנו, והיא באה ללא דרך-ארץ, בלי כיסוי ראש וללא שרוולים. ממש לא בצניעות. כמובן שלא אמרנו לה דבר, אבל ביקשתי מהרבנית שתחיה שתיתן לי סידור תפילה כדי שאוכל לקדש מתוכו.

התפלאה הרבנית, הרי אני רגיל לקדש בעל-פה! אבל לא אמרה דבר. אחרי שהלכו האורחים אמרתי לה שאני זקוק לסידור כדי שיגן בעדי ואוכל להחזיקו בגובה עיניי ממש, כך שיחצוץ בין עיניי לבין אותה האישה שלא הייתה לבושה בצניעות, ואי-אפשר היה לברך מולה. כך שמר הרב על ההלכה גם בדיני צניעות וגם בדינים של בן אדם לחבירו.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

זריזות

בבית אלוקים נהלך ברג"ש – רוח, גשם, שלג

הרב ירד מביתו, ואף אחד לא חשב לומר לו להיכנס למכונית שלי. אבל הרב ניגש מייד למכוניתי, פתח את הדלת, נכנס והתיישב…בדרך חזרה לביתו של הרב הדבר חזר על עצמו. ירד שלג כבד, הכול היה מלא בוץ ומחליק, אבל אני נסעתי עם כבוד הרב כאילו מדובר ביום אביבי נעים….

דן דין אמת

רחום בדין

בשבתו לדון, היה הרב מקפיד על יחס נאות ואנושי כלפי בעלי הדין המתייצבים בפני הדיינים. תמיד זכר והדגיש, כי לכל אדם יש צרכים ורגשות וצריכים להתחשב בהם.

טהרה

הנה עין ה' אל יראיו

באותו יום, קודם הפיגוע, ביקש הרב אליהו זצ"ל להתפלל בכותל המערבי לביטול איזו גזירה שאף אחד לא ידע מה היא, ורק אחר כך התבררה כפיגוע שבו נהרגו שמונת תלמידי הישיבה. על כן רבים היו בכותל באותה תפילה, וכך גם אנחנו…הרב יצא באותו יום מהכותל בפנים חתומות, שלא כדרכו.

צדיק בן צדיק

אהגה בתורת א-ל ותחכמני!

נדיר הוא סיפור חייו של המקובל האלוקי רבי סלימאן אליהו זיע"א, אביו של הרב, שאת שנותיו הראשונות עשה במשפחה ובסביבה שלא היתה קרובה להיכלי תורה.

רוח הקודש

שניים אוחזין בטלית

הוא התרגש מאוד, לקח את הטלית שלו, ניגש לכבוד הרב ואמר לו: כבוד הרב, שלום קשר לי את הטלית הזאת. הרב לקח את הטלית ואמר: לא, שלום לא עשה את זה. אותו אדם התפלא, לקח את הטלית, הסתכל וראה שבטעות הוא לקח טלית אחרת…

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה