קידוש של ליל שבת שקידש את העיניים והזולת

איך נהג הרב באישה אלמנה שהוזמנה לביתו, אך באה ללא דרך-ארץ, בלי כיסוי ראש וללא שרוולים. ממש לא בצניעות ?

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

לפעמים אדם רוצה לקיים את ההלכה אבל זה עלול לפגוע באנשים אחרים שלא מכירים את ההלכה ועלולים לצאת נפגעים ממך. מה עושים במקרים כאלה. סיפר הרב זצ"ל: פעם הזמנו אישה אלמנה לביתנו, והיא באה ללא דרך-ארץ, בלי כיסוי ראש וללא שרוולים. ממש לא בצניעות. כמובן שלא אמרנו לה דבר, אבל ביקשתי מהרבנית שתחיה שתיתן לי סידור תפילה כדי שאוכל לקדש מתוכו.

התפלאה הרבנית, הרי אני רגיל לקדש בעל-פה! אבל לא אמרה דבר. אחרי שהלכו האורחים אמרתי לה שאני זקוק לסידור כדי שיגן בעדי ואוכל להחזיקו בגובה עיניי ממש, כך שיחצוץ בין עיניי לבין אותה האישה שלא הייתה לבושה בצניעות, ואי-אפשר היה לברך מולה. כך שמר הרב על ההלכה גם בדיני צניעות וגם בדינים של בן אדם לחבירו.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

מהפכת הכשרות

אחד התחומים, שהרב ראה חשיבות גדולה לעסוק בו, הוא תחום הכשרות של הרבנות הראשית לישראל.

תורה

פקח-טיסה רוחני

הרב פנה בשאלה למנהל שזה מכבר שאלו את השאלה: "נניח שטייס שרואה מסלול פנוי מבקש לנחות בו, אך המשקיף היושב במקום גבוה זה מורה לו לנחות במסלול אחר. האם יוכל הטייס לנחות בכל זאת במסלול שהוא רוצה?"

תורה

להציל עשוק מיד עושקו

לאחר ההנחיה הלכתית הורה הרב לאתר את האישה, להזהיר אותה מכוונותיו של בעלה, ולהתריע בפניה כי הוא כבר פנה לבית-הדין בתביעת גירושין…

לאחר פטירתו

כפרה בלי תופעות לוואי

ביקשתי ברכה מהרב, והוא אמר לה לעשות כפרה עם כסף לפני הטיפול. היא עשתה כך, והתקשרה כבר למחרת כדי להודיע בתדהמה שהפעם עברה את הטיפול ללא תופעת לוואי בכלל. ברוך ה', עברו מאז כמה שנים, הרבה תפילות וברכות מהרב זצ"ל, והיא נרפאה!

נקיות

חסר פניות

הכבוד הזה שהרב נתן להחלטות שלי כראש ישיבה מעולם לא עזב אותי. למרות שהוא רב כל כך גדול, אחראי על כל כך הרבה אנשים ורבנים וישיבות, ואני רק על ישיבה אחת – הוא כיבד תמיד את החלטתי. ואת זה לעולם אי-אפשר לשכוח!

מורה לילדי ישראל

מחנך מאז ומעולם

עוד בהיותו כבן חמש עשרה שנים בלבד, היה הרב מקבץ נערים לבית הכנסת 'מוסאיוף' שבשכונת הבוכרים, כדי שלא יסתובבו בשעות הערב ברחובות בחוסר מעש.

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה