שאלת חלום

בערב פסח אחד הרב קם באמצע הלילה ואמר לרבנית: יש חמץ בבית. הרבנית זינקה מהמיטה ואמרה: עבדתי כל כך קשה לפסח כדי שיהיה לנו חג כשר, אם יש חמץ אני לא נשארת בבית הזה לדקה אחת. נלך לילדים..

מתוך הספר

אביהם של ישראל חלק חמישי

בנושא:

בערב פסח אחד הרב קם באמצע הלילה ואמר לרבנית: יש חמץ בבית. הרבנית זינקה מהמיטה ואמרה: עבדתי כל כך קשה לפסח כדי שיהיה לנו חג כשר, אם יש חמץ אני לא נשארת בבית הזה לדקה אחת. נלך לילדים. הרב הציע לה להתחיל לחפש. היא התחילה לחפש ונתקלה בשואב אבק. היא חשבה שאולי בשקית של השואב יש חמץ ושלחה את השקית לפח, אבל הרב אמר לה שלא לזה הייתה הכוונה. "אם כך, תעשה שאלת חלום לדעת איפה הוא, ביקשה הרבנית. הרב הסכים וביקש שתצא מהחדר. לאחר כמה זמן היא נכנסה לחדר ומצאה את הרב אדום כולו. הרב ביקש מהרבנית שתביא לו ספר מסוים ותפתח בעמוד כך וכך שורה כך וכך מילה כך וכך.

המילה הייתה: "תרופות". אמרה לו הרבנית: בדקתי בארון התרופות, וכל התרופות שיש בהן אפילו רק חשש לחיטה – זרקתי! הרבנית ניגשה שוב לארון התרופות, ומצאה שם בקבוקון שהרופא הביא באותו שבוע כדי למרוח על עור היד של הרב, שהייתה יבשה. מתברר שהתרופה הזאת הכילה נבט חיטה, והרבנית זרקה אותה מייד.
(הרבנית צביה אליהו שתחיה, אשת הרב(

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

ענווה

אתה תשב סנדק

מצוות הסנדקאות היא מצווה עצומה אבל מידות ודרך ארץ וחשיבה על הזולת גבוהה לאין שיעור….

רוח הקודש

ברכה מדויקת

לאחר זמן מה, התרחש נס גדול לבננו. הוא נפל לבריכה עם בגדיו, וחבר בכיתה א' משך אותו והעלהו מן המים. רק אז הבנתי את פשר מילות הברכה הקצרות והמדויקות, ברוח קודשו של מורנו ורבנו הרב זצ"ל.

בין אדם לחברו

ליווי רגיש

כשהיו מלווים אותו מבית-הכנסת של הרב נעים זצ"ל, אחיו של הרב, הוא היה עוצר במחנה "שנלר" ואומר לאנשים שבאו מהאזור ההוא: עד כאן ליוויתם, מכאן כולם חוזרים הביתה. רק אנשים מקריית-משה היו ממשיכים עם הרב לביתו

ילדים זו שמחה

פתקא טבא

הפליא אותנו מאוד הביטחון של הרב ונקיבת התאריך של שמחת תורה. זה לא היה נוסח רגיל של ברכה, זה היה נוסח של ברכה עם ביטחון. זה התאריך שבו תבושרו בשורות טובות. וכך זה קרה!

התמסרות אישית של הרבנים הראשיים

כדי לחולל מהפכה שכזו, הקדישו הרבנים הראשיים לישראל חלק נכבד מסדר היום שלהם – ובעצם, אחוז ניכר מחייהם! הם היו מעורבים באופן אישי בכל הכרעה הלכתית הנוגעת לכשרות.

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה