הבשר שהוחלף בטעות

סיפור דומה סיפר יהודי ששימש כמשגיח בבית המלון 'קיסר' בירושלים:

מתוך הספר

אביהם של ישראל לילדים

תגיות:

בית המלון היה רוכש סוגים שונים ומובחרים של בשר, חלק משחיטה מקומית וחלק ממה ששחטו בחוץ לארץ. היו חלקים מובחרים מאד, שקשה להשיגם אך הם מעולים במיוחד, ומאמצים רבים היו משקיעים כדי להביאם. האורחים החשובים ביותר, עשירים גדולים שהגיעו מחוץ לארץ, היו משבחים את הבשר המעולה והיו ממליצים לחבריהם להתארח באותו בית מלון.

פעם היה מחסור בבשר היקר, וזמן רב המתינו עד שישחטו בהמות בחוץ לארץ ויביאו מאותו בשר מיוחד.

ביום מן הימים, התקשר סוחר הבשר להנהלת בית המלון והודיע: "האוניה אמורה לעגון בנמלי ישראל בתוך ימים ספורים, ומיד יובילו לירושלים את הבשר הדרוש לכם".

שבוע חלף והבשר לא הגיע. כאשר התקשרו לסוחר לברר מה סיבת העיכוב, השיב בכעס: "האוניה הגיעה, אבל הרב אליהו אינו מוכן לחתום על הכשרות. הוא אומר שחסרה כאן תעודה כלשהי ולא מספיקות יתר התעודות". כמובן שכל המעורבים בעסק כעסו, ויתכן שהיו כאלו שבלהט הטענות התבטאו ואמרו על הרב דברים לא ראויים.

יומיים חלפו והכעס התחלף בתדהמה.

התברר שלא לחינם היתה חסרה תעודה אחת בין התעודות בטעות נשלח בשר טרף לישראל ואילו הבשר הכשר נשלח למקום אחר.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

צדיק בן צדיק

גור אריות עלה מבבל

כאשר נודע לחכמים כמה גדול הוא הצער שעובר על רבי סלימאן, ניגשו וסיפרו את כל הדברים למרן ה'בן איש חי',

לאחר פטירתו

ברכה כפולה ומשולשת

אולם כמו שאמר לה הרב בחלום – כך היה. בבדיקות שנעשו לה גילו שלושה עוברים חיים ונושמים ברחמה. כצפוי, הרופאים אמרו שצריך לדלל כדי לשמור על העוברים. אבל היא נצמדה להבטחה של הרב בחלום וילדה את שלושתם ממש כמו שהרב אמר: לפני הזמן אבל בריאים ושלמים. הברית הייתה בזמנה…

תורה

שותף בניהול העולם

פעם אחת הרב נכנס למקום שבו אנחנו עושים את ההרצאות. הוא הסתכל על האולם, שהיה למעשה מרתף, ואמר לנו: זה מקום קטן, אתם צריכים מקום גדול פי אלף מהמקום הזה!

רוח הקודש

הניתוח התבטל, החולה בריא ושלם

חתני התקשר אלי בבקשה שאשאל את הרב זצ"ל מה לעשות. תשובת הרב הייתה כי אין צורך בניתוח. הילד יצא מייד בריא מבית-החולים. ירדתי מהמשרד ותוך דקות הייתי בבית-החולים, שם אני רואה את הנכד רץ ומשחק במסדרון. כשראה אותי הנכד הוא אמר לי: שלחו אותנו הביתה.

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה