בודק מאות אתרוגים!

היתה לרב טביעת עין מיוחדת, ומומחיותו נודעה בקרב כל הרבנים בכל הנוגע לשאלות המצריכות חדוּת ראייה

מתוך הספר

אביהם של ישראל לילדים

בנושא:

למשל, בהלכות ארבעת המינים, היה הרב מגדולי המומחים בדורו. במשך עשרות שנים – גם כאשר היה הרב הראשי לישראל – היה ביתו הומה אדם בימים הסמוכים לסוכות, והיו בבאים מכל החוגים והמעמדות. באו רבנים ושלוחיהם, שביקשו את הכרעתו של הרב בטרם יקדשו את הלולב והאתרוג שעליהם יברכו. באו מגדלים ומשווקים, שביקשו הדרכה או ברכה לזן מסוים, בידיעה כי אין כמו הרב שישמח לסייע להם להתפרנס אם רק יכיר בכשרות המהודרת של תוצרתם. ובעיקר באו, מי שתמיד באו, אנשים מן השורה, תושבי השכונה ובחורי ישיבת 'מרכז הרב' הסמוכה, ורבים-רבים שהגיעו מירושלים וסביבותיה ואף ממרחקים. לפעמים, היו אנשים נכנסים עם ארגז מלא באתרוגים, בשליחות של קהילה שלמה, והרב היה יושב בסבלנות וממיין בזריזות את דרגות הכשרות וההידור.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

רוח הקודש

"שלא תעיז לקרוא לו יוחאי"

נוצר ויכוח גדול, ובעקבות כך פנה אבי הבן אל הרב וסיפר לו את שאירע. הרב עצם את עיניו ושקע במחשבות, ופתאום קרא בקול: "שלא תעיז לקרא לו יוחאי"!

רוח הקודש

מי מינה אותך על הפרנסה?

הרב פנה אליי ואמר לי: בתי, הקב"ה קובע מראש השנה ועד ראש השנה את פרנסתו של כל אדם. מה שקיבלת ממשרד החינוך – תקבלי ממקום אחר, חודש בחודשו!

טהרה

נס פך השמן

הרבנית שמעה ונדהמה: "איך אפשר לחלק לכל עשרות האנשים שיש כאן מאותו בקבוקון קטן?", אך הרב הרגיע אותה ואמר לה שיחלק להם עם כפית. זה עדיין לא יספיק, חשבה הרבנית, אבל לא אמרה דבר…

ענווה

מגיע לי!

הלך האב והביא את בנו אל הרב. הסתכל הרב על הילד, נגע במקום הנפוח ואמר לו: אין לך כלום. אין לך שום דבר. לא צריך ניתוח. לך הביתה… חזרו האב ובנו לביתם, ובאמת לאחר יומיים הנפיחות עברה ולא נותר ממנה כלום. הכול עבר בלי שום ניתוח.

דן דין אמת

רחום בדין

בשבתו לדון, היה הרב מקפיד על יחס נאות ואנושי כלפי בעלי הדין המתייצבים בפני הדיינים. תמיד זכר והדגיש, כי לכל אדם יש צרכים ורגשות וצריכים להתחשב בהם.

שנות בחרותו

ספרים לא לקישוט

פעם שוחח הרב עם נכדו על דרכי הלימוד, איך לומדים תורה? ובאיזו שיטה קונים ידיעות נרחבות בה?

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה