"את האתרוג הזה כבר בדקתי"…

בבחרותו היה הרה"ג רבי אליעזר מלמד שליט"א עוסק בהלכות ארבעת המינים, והתחבבו עליו ההלכות הללו מאד.

מתוך הספר

אביהם של ישראל לילדים

בנושא:

כאשר היו מגיעים סוחרי ארבעת המינים ומציגים את סחורתם החצר ישיבת 'מרכז הרב' – מקום לימודיו, שהיה סמוך לבית הרב – היה רבי אליעזר מסתובב בין הדוכנים ומשתדל לייעץ לבחורים ולאברכים שהתקשו בבחירת המינים.

באחד הימים שב אחד הבחורים מבית הרב, בידו היה אתרוג שנראה היה כמהודר ונאה, אך הרב פסל את האתרוג ואמר שניכר שהפיטם חסר (כלומר, שהיה לו פיטם והוא נפל עם חתיכה קטנה מן הפרי). התפלא רבי אליעזר, כי למראה עיניו היה נדמה שזן האתרוגים הזה הוא כזה שהפיטם נופל מאליו ובמקרה כזה אין בכך פסול הלכתי. לתומו חשב, כי הבחור לא הבין את דברי הרב, או שמא הביט הרב באתרוג ברפרוף ולא הבחין במה שעיניו רואות.

למחרת, כשראה חבר הנוטל ארגז עם אתרוגים לבדיקה אצל הרב, ביקש ממנו שישאל גם על אתרוג זה. כמובן שלא סיפר לו כי האתרוג כבר היה אתמול לנגד עיני הרב, וקיוה שהפעם תתקבל תשובה אחרת. כמה גדלה מבוכתו, כשחזר אותו בחור וסיפר שהרב הקפיד קמעא ואמר לבנו שעמד לימינו: "האתרוג הזה כבר היה כאן אתמול ופסלתי אותו. אולי צריכים לפסול אותו, כי מישהו עוד יבוא להתירו"

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

קדושה

אברהם ושרה לא מתאימים

עמדנו שנינו נבוכים. לתשובה הזאת לא ציפינו. שאלנו אותו מה עושים במקרה כזה, וסוף-סוף סבא חייך ואמר: רגע, אני רוצה לבדוק משהו. לאחר כמה רגעים אמר לנו סבא: בדקתי את השמות של אברהם ושרה, ומצאתי שלפי הספר והחשבונות האלה, גם ביניהם אין התאמה.

טהרה

מרוקרליבך

ראיתי שהברכה של הרב אליהו מתחילה לעבוד במהירות. הגענו ללשכה, ומייד ראש העיר קיבל את פנינו. לאחר שהתיישבנו הוא פנה אלי ואמר: "מר אלבז, אני מתפלא עליך. למה אתה לא חולם גדול? למה אתה חולם קטן? תחלום גדול!"

מורה לילדי ישראל

הלכות נזיפה וסוכריה

אחד מתושבי העיר צפת סיפר לבנו של הרב, הגאון רבי שמואל אליהו שליט"א, רבה הראשי של צפת עיר הקודש סיפור מיוחד

קדושה

קידוש טרם קידושין

הסבא שלך עשה אתנו טובה גדולה. בתי כבר עברה את גיל שלושים ועדיין לא נישאה. היינו מודאגים. באתי אל הרב ושאלתי אותו מה לעשות. הרב שאל אותי האם עשינו לבתנו סעודת הודיה כשהיא נולדה, והשבתי שעשינו. הרב המשיך ושאל: האם הסעודה הייתה ממש על לחם, או רק עוגיות ושתייה? השבתי לו: הרב יודע, כמו שעושים לבת. קידוש.

צדיק בן צדיק

אהגה בתורת א-ל ותחכמני!

נדיר הוא סיפור חייו של המקובל האלוקי רבי סלימאן אליהו זיע"א, אביו של הרב, שאת שנותיו הראשונות עשה במשפחה ובסביבה שלא היתה קרובה להיכלי תורה.

תורה

הגבהת הנעל לשידוכים

איך מרן הרב פסק לבחור שרצה להגביה את קומתו הפיזית באמצעים מלאכותיים ובכך אולי לגנוב את דעתה של המשודכת?

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה