נגן וידאו

האם נחגוג את חנוכה בביאת המשיח?

ש מי שאומר שכשיבא המשיח חנוכה יתבטל, ויש מי שאומר שיהיה עדיין חנוכה, וזה מה שאנו אומרים  'ונודה לשמך הגדול סלה' שכל מקום שכתוב שם 'סלה' זה להביא לימות המשיח הלאה

אורך הוידאו:

1:09

דבר תורה ל

דברי הרב

יש מי שאומר שכשיבא המשיח חנוכה יתבטל, ויש מי שאומר שיהיה עדיין חנוכה, וזה מה שאנו אומרים  'ונודה לשמך הגדול סלה' שכל מקום שכתוב שם 'סלה' זה להביא לימות המשיח הלאה.

יש מחלוקת איזה ברכה יש לברך כשיבוא המשיח אם לברך הטוב והמטיב או לברך שהחיינו. ויש האומרים מה לכם להתווכח, כשיבוא המשיח תשאלו אותו מה יש לברך עליו, והוא יאמר לכם.

אלא שהחולקים טוענים שהמשיח אולי יהיה במרחק רב מהם ולא יוכל לגשת אליו ולשאול אותו באופן אישי, ועל כן צריכים לדעת מה לברך מיד כשרואים אותו ולא להפסיד את הברכה. ויש אומרים שכשיבא המשיח יבא משה ואהרן עמו, ויתחלקו בין העם לשאול אותם את ההלכה, והם ילמדו את ההלכה. וגם כאן כשיבא משה ואהרן, נשאל אותו אם להמשיך את חנוכה.

ואני אומר לכם שאהרן ודאי יפסוק להמשיך את חנוכה, שהרי זו ההבטחה שהובטחה לו בחנוכת המזבח להעלות את הנרות גם לדורות הבאים בחנוכה. ומשה רבנו יאמר שאם אהרן פסק כך את ההלכה, והרי אנחנו אחים, אז כך צריך לעשות כפי שהוא פסק. 

ויהי רצון שנזכה אנחנו לשאול את ההלכה הזאת ולקבל את פסק ההלכה, בעגלא ובזמן קריב ואמרו אמן. 

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

הראשון לציון הרב מרדכי אליהו
אקטואליה

הגאולה תבוא רק באחדות ישראל

הדבר היחיד שיכול לאחד את עם ישראל בכל קצוות תבל זה ע"י התורה והעלייה לארץ ישראל או לכל הפחות ירגישו שייכים לארץ ישראל

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה