נגן וידאו

האם נחגוג את חנוכה בביאת המשיח?

ש מי שאומר שכשיבא המשיח חנוכה יתבטל, ויש מי שאומר שיהיה עדיין חנוכה, וזה מה שאנו אומרים  'ונודה לשמך הגדול סלה' שכל מקום שכתוב שם 'סלה' זה להביא לימות המשיח הלאה

אורך הוידאו:

1:09

דבר תורה ל

דברי הרב

יש מי שאומר שכשיבא המשיח חנוכה יתבטל, ויש מי שאומר שיהיה עדיין חנוכה, וזה מה שאנו אומרים  'ונודה לשמך הגדול סלה' שכל מקום שכתוב שם 'סלה' זה להביא לימות המשיח הלאה.

יש מחלוקת איזה ברכה יש לברך כשיבוא המשיח אם לברך הטוב והמטיב או לברך שהחיינו. ויש האומרים מה לכם להתווכח, כשיבוא המשיח תשאלו אותו מה יש לברך עליו, והוא יאמר לכם.

אלא שהחולקים טוענים שהמשיח אולי יהיה במרחק רב מהם ולא יוכל לגשת אליו ולשאול אותו באופן אישי, ועל כן צריכים לדעת מה לברך מיד כשרואים אותו ולא להפסיד את הברכה. ויש אומרים שכשיבא המשיח יבא משה ואהרן עמו, ויתחלקו בין העם לשאול אותם את ההלכה, והם ילמדו את ההלכה. וגם כאן כשיבא משה ואהרן, נשאל אותו אם להמשיך את חנוכה.

ואני אומר לכם שאהרן ודאי יפסוק להמשיך את חנוכה, שהרי זו ההבטחה שהובטחה לו בחנוכת המזבח להעלות את הנרות גם לדורות הבאים בחנוכה. ומשה רבנו יאמר שאם אהרן פסק כך את ההלכה, והרי אנחנו אחים, אז כך צריך לעשות כפי שהוא פסק. 

ויהי רצון שנזכה אנחנו לשאול את ההלכה הזאת ולקבל את פסק ההלכה, בעגלא ובזמן קריב ואמרו אמן. 

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

הדלקת נרות חנוכה בערב שבת

הזמן הראוי להדליק נרות חנוכה בערב שבת ומשך זמן שצריכים להיות דולקים • ומה דין הדלקת נרות שבת קודש בחנוכה • מי קודם למי – נרות שבת לחנוכה או להיפך?

כוחו של כל יהודי? לצאת מהעבדות? פרשת יתרו

כוחו של כל יהודי לצאת מהעבדות | פרשת יתרו

אחת מהמטרות בהתגלות של הקב"ה לעם ישראל במתן תורה הייתה בכדי לרומם את ישראל מעלה – מעלה • הסוד הוא איך לשמור על מדרגה גבוהה בלי להיכשל • המתכון המושלם להרגיש קרבת ה' יום יום • צפו ותחי נפשכם

טעם הענקת דמי חנוכה לילדים

הסיבה המפתיעה שנהגו לתת לילדים דמי חנוכה קשורה דווקא לגזירה ולצרות שעשו היוונים לעם ישראל – פירוש מקורי ומרענן למנהג ישראל הקדום שתורה הוא

חפש סרטון, סיפור, או שיעור