נגן וידאו

יהונתן פולארד ותרומתו הכבירה לעם ישראל

"אח" טוב לישראל - מרן הרב מברך את יונתן פולארד ומספר על גדלותו של האדם הנפלא והמיוחד הזה - נאמר בשנת תשס"ו 21 שנה לישיבת יהונתן פולארד בכלא,

אורך הוידאו:

2:00

בנושא:

דברי מרן הרב:

קריאה לשחרורו של יונתן פולארד

נהגו בקהילות ישראל להניח בליל פסח כסא וכוס לכבוד אליהו הנביא. וכתוב (תהלים עג, א) "אך טוב לישראל" – א"ך שנים של יונתן פולארד זה לא טוב לישראל.

היום מלאו א"ך שנים שאותו יהודי יושב בבית סוהר בתנאים קשים ועל אנושיים. אנחנו בפסח יצאנו מעבדות לחרות, וצריכים בשבת הגדול כל הרבנים להתפלל לשחרורו של יונתן פולארד בקרוב. עוד מעט יהיה "ב"ך יברך ישראל", והבטחנו לאשתו שכאשר הוא ישוחרר נביא אותו לישיבה שלנו ונלמד אותו תורה.

יש לדעת שיהודי זה פיקח גדול ועצום, עד כדי כך שכשאני הולך לבקר אותו, אנשי הבולשת שבאים לשמור עליו לא מדברים אתי ולא מתייחסים לדבריי, ואפילו דרך המתרגם. רק אחרי שהתרחקנו ממתחם הכלא ארבעים קילומטר היו עונים לי. אמרתי להם, אני מתפלא עליכם, למה אתם לא לוקחים אותו לבלוש אחרי ארגוני טרור, הרי יש לכם את 'אל קעידה' שהפילו לכם את מגדלי התאומים, ועוד הרבה צרות שעשו ושמתכננים כל הזמן לעשות לכם. אמרו לי אתה צודק, אבל אעפ"כ לא רוצים לשחרר אותו. ועכשיו נברך אותו שיתן ה' בלבם של כולם לשחרר אותו ויחזור כאן לארץ ישראל ונקבל את פניו בשמחה ובדיצה.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

כבוד השבת ועם ישראל? פרשת בשלח

כבוד השבת ועם ישראל | פרשת בשלח

איך אפשר להגיע לראיית השבת בחוש ממש • כמה זמן נשארו לעם ישראל המצות משעת יציאתם ממצרים • ואיך לימוד תורה ותפילה מסייע בלחימה בעמלק גם בימים אלו

חפש סרטון, סיפור, או שיעור