נגן וידאו

מעלת לומדי התורה – גיוס בני ישיבות

מאז ומתמיד הייתה סוגיית גיוס לומדי התורה בוערת בלב השיח במדינת ישראל. בוידאו שלפניכם הרב מתייחס לכך בלשון שאינה משתמעת לשתי פנים

אורך הוידאו:

1:01

בנושא:

במדרש (מדבר רבה א', ג') "אילו היו אומות העולם יודעים מה המקדש יפה להם, קסטיות (מבצרים) ביו מקיפים אותו כדי לשומרו" כלומר כל השפע שיורד לעולם זה בזכות בית המקדש, ולו ידעו אומות העולם את כוחו של בית המקדש היו מעמידים שמירה כדי לשמור אותו.
מאז שחרב בית המקדש אין להקב"ה אלא ארבע אמות של הלכה. ואלו הממתים את עצמם באוהלה של תורה מתוך מסירות נפש ראויים להגנה ולשמירה כמו בית המקדש ולא לרדיפה והשמצות כפי ששומעים לצערינו הרב מדי יום.
לצערנו הביזוי ששל תלמידי חכמים שיושבים ועוסקים בתורה כל כך חמור עד שבגללו חרבה ירושלים (שבת קי"ט:).
אנו קוראים לכל המחוקקים להציב לפניהם את הפסוק: "אל תיגעו במשיחי" אלו תינוקות של בית רבן, "ובנביאי אל תרעו" אלו תלמידי חכמים.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סרטים וקליפים

יום הזיכרון בשנת תשס"ב | השכבה ומי שברך לחיילי צה"ל בבית מדרשו של הרב מרדכי אליהו

לפני שיעורו השבועי של מרן הראשון לציון הרב מרדכי אליהו, ביקש לערוך השכבה לחללי צה"ל ולאחר מכן לומר מי שברך לחיילי ישראל • מה צריך לעשות עם מחבלים שתפסו אותם בחיים האם לכלוא אותם או לכלות אותם?

ממלכת כהנים ואנשי חיל? דברי הרב לחיילים?  פרשת יתרו

ממלכת כהנים ואנשי חיל דברי הרב לחיילים | פרשת יתרו

יתרו שרק עכשיו בא ומתגייר כבר נותן עצות למשה רבינו במינוי דיינים וכדו'. הייתכן?! • מדוע משה ממנה דווקא "אנשי חיל" (חיילים) ולא "תלמידי חכמים" – או – "רבנים"? • אף הקב"ה הסכים עם משה – דברי הרב על לימוד תורה והוראה בקרב כוחות הביטחון ושבחם של אנשי המשטרה והצבא

חפש סרטון, סיפור, או שיעור