נגן וידאו

ונתתי שלום בתוך ישראל | פרשת בחוקותיי

מהי הסגולה הנפלאה ביותר בכדי למנוע שנאת אחים חס ושלום • "ונתתי שלום בארץ" מה כוונת הכתוב • מחלוקת גורמת לפירוד – השלום גורם לשגשוג כלכלי!

אורך הוידאו:

0:34

דבר תורה לפרשת

"וְנָתַתִּי שָׁלוֹם בָּאָרֶץ" (כ"ו, ו')

כאשר ישראל עמלים בתורה, הם זוכים לברכה המיוחדת של "ונתתי שלום בארץ".

שואל בעל 'אור החיים' הקדוש: "צריך לדעת למה הוצרך לומר זה, אחר שכבר אמר 'וישבתם לבטח'? ואולי שיכוון על עם בני ישראל עצמם, שלא יהיה להם פירוד הלבבות, שיטע ה' ביניהם שלום ורעות".

וכך מבאר ה'אבן עזרא': "'ונתתי שלום בארץ' – ביניכם". וכן הרמב"ן: "שיהיה שלום ביניכם, ולא תילחמו איש באחיו".

רואים אנו שגם אם יש ברכה בארץ, בתבואה ובפירות השדה, אם יש פילוגים בעם, חילוקי דעות ומחלוקות, הרי שאין הברכה מושלמת. שלמותה של הברכה היא רק במצב שכל השפע מגיע מתוך שלום פנימי ואחדות מלאה. לכך זוכים כאשר לומדים תורה ומקיימים את מצוותיה.

בוידאו שלפניכם מובאים דברי מרן הרב זצוק"ל על חשיבות השלום והאחדות וזה דברי קודשו :

לא להתפלג ! לא להיות מפולגים ומפוזרים ביננו ! אנחנו צריכים להכניס אחדות בעם ישראל ! אנחנו צריכים לחבר את כל פלגי עם ישראל בלי פלגים !

איך מחברים אותם ? מורי ורבותיי ! הדרך היחידה כמו שכתוב בזוהר הקדוש "והמים להם חומה מימינם ומשמאלם " אם יש מים – תורה, אז זה חומה על עם ישראל ! זה מאחד את עם ישראל ! זה מלכד את עם ישראל !

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

סרטונים נוספים לפרשת

אולי יעניין אותך גם:

חכמת נשים בנתה ביתה? פרשת קורח

חכמת נשים בנתה ביתה | פרשת קורח

חז"ל אומרים "חכמת נשים בנתה ביתה" נאמר על אשתו של און בן פלת, ו"אוולת בידה תהרסנה" נאמר על אשתו של קורח, צפו בביאור ותיאור נפלא של הנאמר מפי מרן הרב

מעלת יום ראש השנה ותשובה מאהבה

"תחל שנה וברכותיה" כמה חשוב לחזור בתשובה בחודש אלול עוד לפני ראש השנה, ומעלתו של החוזר בתשובה מאהבה שיתקיים בו הפסוק "ווְנָתַן ה' אֱלֹהֶיךָ אֵת כָּל הָאָלוֹת הָאֵלֶּה עַל אֹיְבֶיךָ וְעַל שֹׂנְאֶיךָ אֲשֶׁר רְדָפוּךָ"

חפש סרטון, סיפור, או שיעור