נגן וידאו

איפה קונים שמחה ואיך משיגים אותה?

העצבות לפעמים גורמת ליהודי להגיע למחוזות שאינם רצויים • לעומת זאת שמחה יהודית כשרה מביאה להתעלות בעבודת ה' • אז איך מגיעים לשמחה כזו?

אורך הוידאו:

1:25

דברי מרן הרב זצוק"ל –

השמחה שבלימוד התורה

ועוד פירוש לגבי השמחה, מהפסוק שכותב 'כי לקח טוב נתתי לכם תורתי אל תעזובו".

עיקר השמחה שיש בעולם, אם אדם רוצה להיות שמח, זה על ידי לימוד התורה, שהיא מתנה טובה שהקב"ה בעצמו נתן לנו אותה. ובאמת הדין שבתשעה באב אסור ללמוד תורה בגלל ש 'פקודי ה' ישרים משמחי לב '. ומי שלומד תורה ולא שמח בה, צריך לקחת אותו לרופא לראות מהי מחלתו, שפיו לא טועם את המתיקות שבתורה. ואם לא יעזור רופא רגיל, אז ילך לרופא טבעוני.

ואם זה לא יעזור, ילך לרופא המרפא בעיות רוח ונפש, שיבדקו אותו למה לא מרגיש את השמחה שבתורה. גם אדם שקורא זוהר ולא מבין, אבל הנשמה שלו מבינה.

גם בקריאת תהלים, שאין לנו מושג בעומק של התהלים מהו, ואף על פי כן נפשו זוהרת ומרגישה ושמחה בזה.

ככל שאדם לומד תורה וידבק בה יותר ויותר, זהו הדבקות בהקב"ה. כל מלה ומלה בתורה, וכל אות ואות שבתורה, זהו שמו של הקב"ה, וכמה שלומד יותר, מתקדש יותר ומתעלה יותר, ויגיע למעלה של 'ושמחת בכל הטוב '. שמחה פנימית, רוחנית וגשמית יהיה לאדם.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

התורה ראשונה במעלה? פרשת ויחי

התורה ראשונה במעלה | פרשת ויחי

יעקב אבינו בוחר באופן מפתיע לברך את הנכדים קודם שיבורכו דווקא בשמו ואחר כך שם אבותיו • כל הדרכים בעבודת ה' חשוב החל מחסד, התגברות על המידות ומסירות נפש, אבל תורה מעל הכל • לדעת תמיד יסוד הכל – תורה

חפש סרטון, סיפור, או שיעור