נגן וידאו

איפה קונים שמחה ואיך משיגים אותה?

העצבות לפעמים גורמת ליהודי להגיע למחוזות שאינם רצויים • לעומת זאת שמחה יהודית כשרה מביאה להתעלות בעבודת ה' • אז איך מגיעים לשמחה כזו?

אורך הוידאו:

1:25

דברי מרן הרב זצוק"ל –

השמחה שבלימוד התורה

ועוד פירוש לגבי השמחה, מהפסוק שכותב 'כי לקח טוב נתתי לכם תורתי אל תעזובו".

עיקר השמחה שיש בעולם, אם אדם רוצה להיות שמח, זה על ידי לימוד התורה, שהיא מתנה טובה שהקב"ה בעצמו נתן לנו אותה. ובאמת הדין שבתשעה באב אסור ללמוד תורה בגלל ש 'פקודי ה' ישרים משמחי לב '. ומי שלומד תורה ולא שמח בה, צריך לקחת אותו לרופא לראות מהי מחלתו, שפיו לא טועם את המתיקות שבתורה. ואם לא יעזור רופא רגיל, אז ילך לרופא טבעוני.

ואם זה לא יעזור, ילך לרופא המרפא בעיות רוח ונפש, שיבדקו אותו למה לא מרגיש את השמחה שבתורה. גם אדם שקורא זוהר ולא מבין, אבל הנשמה שלו מבינה.

גם בקריאת תהלים, שאין לנו מושג בעומק של התהלים מהו, ואף על פי כן נפשו זוהרת ומרגישה ושמחה בזה.

ככל שאדם לומד תורה וידבק בה יותר ויותר, זהו הדבקות בהקב"ה. כל מלה ומלה בתורה, וכל אות ואות שבתורה, זהו שמו של הקב"ה, וכמה שלומד יותר, מתקדש יותר ומתעלה יותר, ויגיע למעלה של 'ושמחת בכל הטוב '. שמחה פנימית, רוחנית וגשמית יהיה לאדם.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

תפילת השל"ה לערב ראש חודש סיון
חינוך ילדים

תפילת השל"ה לערב ראש חודש סיון

תפילה נפלאה שתיקן רבינו השל"ה הקדוש עבור הורים. תפילה לזכות לילדים טובים, ושיהיו הילדים יראים ושלמים, בתורה, יראה ומידות טובות תפילת חובה לכל אב ואם בישראל! את התפילה טוב לומר בכל עת, אולם בפרט בערב ראש חודש סיון, כפי שכותב השל"ה בעצמו: "וליבי אומר לי שעת רצון לתפילה זו בערב ראש חודש סיוון".

לקריאה באתר

ביכורים והאדם? פרשת כי תבוא? פרשת כי תבוא

הביכורים והאדם | פרשת כי תבוא

מתי אפשר להגיע לשמחה אמיתית ושלמה? • מה ההבדל בין שמחה פנימית לשמחה חיצונית • שמחה בקיום תורה ומצוות • תורה מאירה נפש האדם בשמחה אין סופית

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה