נגן וידאו

דיני אכילה לפני ספירת העומר

מעלתם הגדולה של חיילי צה"ל הי"ד שנהרגו על קידוש ה' בשמירה והגנה על העם והארץ • האם בסעודה שלישית במוצאי שבת - צריך להפסיק לקריאת שמע כשהגיעה זמנה • כשמתפלל ומקדש בערב שבת בפלג המנחה - האם צריך לעצור בסעודתו בזמן קריאת שמע • והדין בספירת העומר

אורך הוידאו:

1:13:25

מספר:

148

נמסר בחודש

אייר

תש"ס

בפרשת:

אמור

• החיילים שמסרו את נשמתם ממש כך כדי להגן על הארץ, נמצאים במחיצתו של רבי עקיבא שאין שום בריה יכולה לעמוד במחיצתם. ועל אותם יהודים שנרצחו בפעולות הטרור של שונאי ישראל, אין כפרה ואין סליחה, מכיוון שעל נשמה של יהודי אין משהו שיכול לבוא במקומה.

• כאוכל סעודה שלישית בשבת ומגיע זמן תפילת ערבית של מוצאי שבת וצריך לקרא קריאת שמע של ערבית- האם צריך להפסיק מסעודתו? למעשה, הדין הוא, שאם התחיל לאכול בהיתר יכול להמשיך בסעודתו כרגיל.

• אם התפלל ערבית של ערב שבת מבעוד יום (דהיינו? פלג המנחה) ועכשיו הוא הולך לביתו לסעודה, צריך לחזור ולקרא קריאת שמע בזמנה בצאת הכוכבים- האם צריך להפסיק כשמגיע זמן קריאת שמע של ערבית או שיכול להמשיך בסעודתו ולקרוא אח"כ? למעשה, הדין הוא, טוב שיקרא ערבית כשמגיע זמנה אך אם רוצה לקרוא אח"כ יש לו על מי לסמוך.

• בימים של ספירת העומר כשמתפלל מוקדם ומגיע זמן ספירת העומר אסור לו להתחיל לאכול קודם שסופר כיוון שעלול לשכוח. אלא צריך להקפיד לספור בזמן צאת הכוכבים ולא יתחיל לאכול אם הגיע זמן הספירה.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב print
הדפס

אולי יעניין אותך גם:

תוכנית רדיו – שאלות ותשובות – ערב שבת פרשת מקץ

מתי מתפללים תפילת מנחה בערב שבת חנוכה? – מה הברכה האחרונה על אכילת עוגות וסופגניות? – השימוש בסלולרי יש בו משום עבודה זרה ומה הדין להשתמש בו בתור שעון מעור בשבת קודש? – קניות ורישות במקום מחלל שבת מותר או אסור?

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה