נגן וידאו

על הבחירות ואיך מתנהגים ביום הבחירות

יום הבחירות - המערכת הפוליטית כולה בלחץ ובפעילות - האזרח שנמצא בחופש מה מומלץ לו לעשות ביום זה • באיזה מפלגה ראוי לתמוך ולחזק • על הזהירות הנדרשת מיהודי שומר תורה ומצוות בימים אלו • מרן הרב בהתחייסות נדירה במהלך ימי הבחירות לכנסת בשנת 2003

אורך הוידאו:

3:46

בנושא:

כתוב: "לא נתנו שבתות ומועדי ישראל אלא לעסוק בהם בתורה".

זאת אומרת, שאם יש יום חופשי, אין לנצל אותם לטיולים, וביום הבחירות אין לבזבז את הזמן! כמה זמן כבר לוקח לזרוק לתוך הקלפי את הפתק ולבחור, כמה זמן?? חמש דקות, עשר דקות, מקסימום חצי שעה! מה אתה עושה במשך עשרים וארבע שעות?? תלמד תורה!!

קודם כל, אם אתה יכול ללמוד משנה – תלמד, גמרא – תלמד, תהלים – תלמד, ותגיד שיהיה להצלחת כל אלה שומרי התורה והמצוות שיעלו רק הדתיים, שיעלו רק מי שאוהבי ארץ ישראל שהם יעלו ויצליחו, תתפלל עליהם! זה לא תעמולה לבחירות – זה מותר, זה הלכה – אין דבר.
בכל אופן, הלימוד התורה והלימוד ביום – זה חשוב מאוד. יום זה הוא יום שאם חס וחלילה! חס וחלילה! אם שונאינו… לא נגיד… לא נפתח פה לשטן… אז זה לא טוב! "וגבר ישראל"! צריך להרים יד ושכל שומרי התורה והמצוות יתגברו מעלה מעלה.

אז צריך אדם ביום זה ללמוד תורה ולהרבות תורה, להרבות במעשים טובים, בתהלים, במשנה ובגמרא וללמוד תורה וזה דבר חשוב מאוד.

היה אחד שרגיל ללמוד תהלים וגומר את התהלים – למשל – ספר אחד גומר, ואחר כך קורא עוד עשרה פרקים ועוד עשרה מזמורים. היו שואלים אותו: בשביל מה עשרה המזמורים האלה? היה אומר להם זה "רזרבה" – וכמו שבאוטו יש גלגל רזרבה, גם בזה אני קורא תהלים וזה רזרבה, לא כל יום אני יכול לקרוא תהלים, אני קראתי עכשו "על חשבון" מה שאני צריך לקרוא בעתיד, וזה גם כן טוב וזה מי שיש לו זמן קבוע ללמוד תהלים זה דבר חשוב מאוד הדבר הזה כולו.

אבל עיקר העיקרים הוא לזכור שאתה יכול לבחור אדם, אתה יכול לעשות שליח, יש נבחר במקומך ואתה שולח אותו שליח שלך, ואם אתה לא מאמין בו או מסופק בו ולא מאמין בו – אל תבחר בו! לא בגלל שנתנו לו כסף… "אלהי כסף ואלהי זהב לא תעשה לך"! אם האדם הזה חשוב וירא שמים, שומר תורה ומצוות והוא ישמור על ארץ ישראל, על שלמות התורה והארץ – אתה בוחר בו, ואם לא – אתה אל תבחר בו!

בלאו הכי אנשי החוק קבעו שהבחירות הם "חשאיות", ולכן מהדין אדם יכול לפרסם את מה שהוא בחר, אין בזה פגם לפרסם במה שהוא בחר, אבל לא חייב לפרסם ואם הוא לא רוצה לפרסם – הוא לא חייב לפרסם!

ואדם צריך לזכור שיום שבת נקבע ל"יום שבתון" בשביל לימוד תורה, ובכל שבת וכל מנוחה, ואם אתה רוצה ללכת ולטייל שעה או שעתיים אין דבר, נעשה אותו "חציו", "חציו – לכם וחציו – להקדוש ברוך הוא", כלומר שחצי יום תטייל ואם תרצה להסתובב וללכת לראות איך ש"זורקים ניירות"… אלה אין להם דרך ארץ, הם לוקחים "מי לה' אליי" וזורקים אותו ברצפה, מי מתיר להם לעשות דבר כזה?? מי לה' אליי!? אם אדם רואה דבר כזה – צריך מייד להתכופף ולהרים אותו! להרים את הדבר הזה כולו.
אמנם אנחנו לא כל כך מחמירים להרים עיתון זרוק על הרצפה, כמו שהיה חכם צדקה הזקן עליו השלום נוהג, אבל את הקטע הזה המצטט פסוק: "מי לה' אליי&quo

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה