נגן וידאו

מרן הרב על גדול השוחטים הרב בן ציון חוכיימה זצ"ל

הרב ציון חוכמייה זצ"ל 'גדול השוחטים' • איך התבטא עליו מרן הרב מרדכי אליהו זצוק"ל ? • במה הקפיד והידר ובמה היה כוחו גדול בעבודת הקודש • אבידה גדולה לכשרות בארץ הקודש • ת.נ.צ.ב.ה

אורך הוידאו:

1:18

בנושא:

נביא כאן כמה דברים אודות הרב ציון חוכמייה:

בבחרותו למד בישיבת 'פורת יוסף' בעיר העתיקה, שם נחשב לאחד מתלמידיו המובהקים של ראש הישיבה, חכם בן ציון אבא שאול זצ"ל, ושל ראש הישיבה הרב יהודה צדקה זצ"ל.

הרב ציון חוכיימה היה אחד מגדולי השוחטים ושישמש כמפקח בשחיטות של כמה בד"צים, ונודע כמומחה גדול בתחומו, כשוחט ובודק מפורסם מאוד ובר סמכא בכל מה שקשור לתחום השחיטה והניקור. ובשאר בעיית טריפות והעמדת הסכין.

לצד זה שימש גם כמוהל מומחה בבריתות.

היה מקורב לראשון לציון מרן הגר"מ אליהו זצ"ל, ועמד בראש צוות השוחטים בבד"ץ 'ישא ברכה' שבנשיאותו של מרן הרב זצוק"ל יחד עם הגאון הרב יעקב יוסף זצ"ל.

הרב חוכמייה זצ"ל היה גם ראש צוות שוחטים בבד"ץ 'העדה החרדית', שם המשיך להקפיד על כל דקדוקי השחיטה והלכותיה.

בעבר שיבח אותו הראשל"צ הגאון מרן הרב מרדכי אליהו זצוק"ל:

"חכם בן ציון חוכיימה יודע להסביר דברים בצורה ברורה ויפה מאוד. יכול לפרק את הגידים ולאמר מה כשר ומה לא. אנחנו, אף אחד לא בקי בזה. השחיטה של הרב בן ציון חוכיימה – זו השחיטה המהודרת, השחיטה האמתית כמו שנהגו אבותינו ואבות אבותינו".

בהמשך מרן הרב מברך את הרב ציון חוכמייה זצ"ל:

שיזכה להעמיד דור של שוחטים מומחים ויראי שמיים.

הברכה התקיימה במלואה.

במשך השנים הכשיר הרב חוכמייה זצ"ל בין כותלי בבית המדרש "דרכי הוראה לרבנים" שבירושלים מיסודו מרן הרב מרדכי אליהו זצוק"ל בראשות בנו של מרן, הרה"ג הרב יוסף אליהו שליט"א ראש בית המדרש, צוות שוחטים מומחים בתחומם אשר למדו מפיו צעד אחר צעד את מלאכת השחיטה על בוריה, ובזהירות הנדשת לעבודת קודש זו.

תלמידיו שאהבו אהבת נפש ממש קיבלו ממנו בנעימות ובמסירות, בבהירות ובצורה מקיפה בירידה לפרטי פרטים את כל הלכות ודרכי השחיטה.

שוחטים אלו המשיכו את מסורת השחיטה הספרדית מדורי דורות בשחיטה מהודרת תחת הבד"ץ "דרכי הוראה" בכשרותם של רבני וחכמי בית המדרש, ושל ראש בית המדרש הרה"ג יוסף אליהו שליט"א שנקרא "דרכי הוראה".

שבוע לפני פטירתו עבר המנוח זצ"ל דום לב סמוך לביתו בשכונת גאולה. לאחר החייאה שעבר אושפז בבית החולים 'הדסה -עין כרם, ב

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

לשם מה תיקנו מצוות – משלוח מנות ומתנות לאביונים

עיקר "מתנות לאביונים" כנגד החסד שעשה עמנו הקב"ה • ומדוע דווקא נקרא "מתנות לאביונים" ולא "צדקה לאביונים " • לימוד זכות שעושים בשמיים כשמקיימים בהידור משלוח מנות ומתנות לאביונים • ומה זו הגדרה ההלכתית של "מנה" למצוות משלוח מנות • ולא לשכוח לשלוח מנות בכשרות מהודרת ורק תוצרת הארץ

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה