נגן וידאו

שמיעת הרצאה מ"רבנים" קונסרבטיבים ורפורמים

האם מותר להזמין מרצה קונסרבטיבי הקורא לעצמו "רב" על מנת לשמוע את דעותיו ומשנתו ? • ומה הדין בשמיעת הרצאה ממי שאינו יהודי • ומהי ההגדרה של אותם "רבנים" קונסרבטיבים "יהודים טובים" או "מינים ועמי הארצות" - והחובה עלינו להתפלל שיעשו תשובה

אורך הוידאו:

2:36

בנושא:

השואל הראשון מישיבת המאירי, הרב אביעד כלף – ר"מ בישיבה, בכבוד.

תודה רבה. ערב טוב לכבוד הראשון לציון הרב מרדכי אליהו שליט"א נשיא ישיבתנו ישיבת המאירי, ישיבה בראשותו של הרב שמואל זעפרני שליט"א.

האם מותר לישיבה או למוסד תורני להזמין להרצאה אדם מהתנועה הקונסרבטיבית המכונה "רב" לפי דעתם, כי יש הטוענים שמתוך ההיכרות עמם יהיה קל יותר לפתור מתוך הבנה את הבעיות עם הציבור הזה. מה דעת מרן בעניין הזה? תודה רבה. כל טוב.

מרן הראשל"צ זצוק"ל:

בנוגע לשמוע הרצאה ממינים, הקונסרבטיבים, הרפורמים… הם נקראים "מינים". אבל הם עוד לא נקראים "אפיקורסים", הם נקראים "עמי ארצות". זה ההגדרה שלהם: "מינים ועמי ארצות". הם עושים מה שנוח להם לעשות, עושים את הדברים האלה…

אולי למדו איזה פרק אחד ברמב"ם או איזה משנה אחת וגורסים אותה ואומרים הנה אנחנו יודעים את הרמב"ם ויודעים זה… ו"מסכן" הרמב"ם שנפל "שבוי" לתוך פיהם, נפל לתוך "בוץ של לכלוך" בתוך פיהם.

לשמוע שיחה מאדם כופר, מין – אסור!

אבל כתוב: "ודע מה שתשיב לאפיקורוס"? זה אם הזדמן לך לפגוש את האפיקורוס אז תתווכח אתו, אבל אם אתה תזמין אותו שהוא יבוא אליך?! בשביל מה לך להזמין אותו??

אבל אם יש – נגיד לדוגמא – ישיבה, או שיש שיעורים לאנשים מבוגרים, ואומרים להם אנחנו מביאים לכם עכשו מרצה גוי, שירצה לכם, ואתם תוכיחו אותו ותקחו אותו בשביל להוכיח אותו שהדרך שלו לא נכונה, אז אם זה לשם לימוד חד פעמי בכדי להוכיח לו שהוא לא נכון, אז זה מותר, אבל אם בא סתם להרצות לשם מינות, מינות יכולה להכנס בלבו של אדם ואי אפשר וקשה להוציא אותו ולכן צריכים מאוד מאוד להזהר בדבר הזה.

ויהי רצון שיהיו "ועמך כולם צדיקים לעולם יירשו ארץ" שכולם יחזרו בתשובה, וכל אותם המרצים יחשבו בתשובה ונזמין אותם שיבואו להרצות בחפץ לב ולא רק בבתי מדרשות אלא גם בבתי כנסיות בעגלא ובזמן קריב ואמרו אמן.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

מה דעת הרב על גיור רפורמי?
אקטואליה

מה דעת הרב על גיור רפורמי?

מהו פרצופם האמיתי של אלו המכנים את עצמם "יהודים רפורמים – יהדות מתקדמת"? ומי היורשיים הטבעים של היוונים והמתיוונים שרצו לחלל את כרם ישראל

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה