נגן וידאו

איך לנהוג בתקופת מלחמה?

השאלה נשאלה לרב במלחמת נמפרץ בתקופת האיומים בסקאדים על ארץ הקודש..

אורך הוידאו:

2:30

בנושא:

השאלה נשאלה לרב ע"י ר' יהודה קליין מחיפה בתקופת האיומים בסקאדים על ארץ הקודש..

אנו נמצאים בתקופת מלחמת המפרץ תקופה שבה התקשורת בפניקה של חורבן וסקאדים וכו', ומצד שני אנחנו אמונים על זה שלא יהיה חורבן שלישי, ואיך צריכים להתייחס לתקופה הזאת? תודה רבה."
תשובה: תמיד מאיימים על עם ישראל, מפחידים את עם ישראל, "אמרו ללשוננו נגביר שפתינו אתנו מי אדון לנו", כל אחד יש לו לשון לדבר, אחד ברמז ואחד בגלוי, אחד בסתר ואחד בפרהסיא. כל אחד בצורה אחרת.
והנה יש שני פסוקים. יש פסוק אחד "פחדו בציון חטאים", כלומר אסור לפחוד. ופסוק שני אומר "אשרי אדם מפחד תמיד" והגמרא אומרת הא בדברי תורה כתיב, אדם צריך לפחד שמא ייכשל באיסור. אבל לפחד מאומות העולם, אנחנו לא צריכים לפחד, אדרבה, אנחנו בוטחים בה' וחוסים בה' וישראל בטח בה' עזרם ומגינם הוא, כשאנחנו בוטחים בקב"ה וסומכים על הקב"ה, אז זה דבר חשוב מאוד, וזה הבטחון הכי גדול שיכול להיות.
באים היום חלק מהמנהיגים שלנו ופעם אומרים יש פחד ופעם אומרים אין פחד, כל פעם משנים את עצמם, כל פעם לפי מה ששומעים בחדשות. לא צריכים לשמוע חדשות! מה יש לכם אתם, תהיו קשורים בקב"ה, כתוב "תפול עליהם אימתה ופחד, בגדול זרועך ידמו כאבן""
שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

תפילה

מה אסור לעשות לפני תפילת מנחה?

ממה כדאי להימנע לפני תפילת מנחה – ועד מתי אפשרי להתפלל מנחה בציבור וביחיד – אכילה,תספורת,מלאכה,לימוד,מרחץ – לפני תפילת מנחה

ידיעת ה' מול צביעותו של פרעה? פרשת בא

ידיעת ה' מול צביעותו של פרעה | פרשת בא

המשא ומתן בין פרעה למשה רבינו רצוף שקרים וחרטות מצד פרעה הרשע • במהלך הדין ודברים פתאום פרעה הרשע דואג לרווחתם של ילדי ישראל • דו שיח על חינוך, אמונה, וביטחון בה'

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה