נגן וידאו

כיצד חוגגים את יום העצמאות ויום ירושלים?

מלחמת ששת הימים - ניצחון מופלא - התגלות ה' • מרן הרב מביא דו שיח מרתק שנערך בזמנו בין הרב גורן לשאר הרבנים בעניין אמירת הלל ביום ירושלים ויום עצמאות • אף כשיש נשק צבא ועוצמה צריך לדעת שהניצחון הוא רק מאת ה' יתברך

אורך הוידאו:

1:33

דבר תורה ל

"מי חכם וישמור אלה ויתבוננו חסדי ה'". 

היה ויכוח בין – עליו השלום – הרב גורן עליו השלום, לבין רבנים אחרים, אחרי מלחמת ששת הימים כשכבשו את ירושלים; באו הרבנים ורצו לקבוע לומר הלל ביום ירושלים. 

בא – עליו השלום – הרב גורן, ואמר להם: 

-אני לא מבין אתכם! אתם לא רוצים להגיד הלל ביום העצמאות, אז למה אתם אומרים הלל ביום ירושלים? 

-אמרו לו: הרי נס גדול היה לנו!!

אמר להם:

 

איזה נס?! בשלמא במלחמת הקוממיות שאז לא היה נשק ולא היה צבא, והיו שבעה אומות העולם מסביבנו עם נשק ועם צבא, והקב"ה עזר לנו ונצחנו! זה ודאי נס מהקדוש ברוך הוא! אבל במלחמת ששת הימים כבר היו לנו טנקים, והיו לנו מטוסים, היה לנו הרבה אמצעים, אז זה פשוט שננצח!

 

אמרו לו: וכי יעלה על דעתך שניצחנו במלחמת ששת הימים בכח שלנו?! הרי זה בחסדי ה' יתברך שמו ויתעלה אנחנו חיים וקיימים! ולפעמים הקב"ה שולח את הניסים בדרך הטבע; בדרך פגז כזה שיפגע באוייבים וייכשלו. אבל להאמין שהכל… הרי "לא בכח ולא ברוחי אמר ה'". 

כן תצלה את הבשר על ברזלים כאלה או על ברזל אחר – זה מאי נפקא מינה מזה?!

אבל אם תלמד תורה באותו ביום, תודה לקב"ה באותו היום, תודה על חסדי הקב"ה ותתפלל לקב"ה ותאמר: רבונו של עולם! תמשיך בחסדים! זה המעלה וזו החשיבות. 

 

 

 

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

לא כוחי ועוצם ידי - רק מלחמה בשם ה' מנצחים!
אקטואליה

לא כוחי ועוצם ידי – רק מלחמה בשם ה' מנצחים!

בעקבות האיגרת ששלח אל"מ עופר וינטר ללוחמיו אודות יציאתם לקרב, ובהזכירו כי : 'כי ה' אלוהיכם ההולך עמכם להילחם לכם עם אויבכם להושיע אתכם' קמה מהומה בתקשורת ובמיעוט מהעם • מרן הרב לפני 16 שנים בדיוק באותה פרשה הזכיר את החובה להזכיר שם ה' • אשרי העם שאלו לוחמיו

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה