מבית דרכי הוראה לרבנים

נגן וידאו

והתקדשתם והייתם קדושים סיפור חזק ממרן הרב על הבבא חאקי

מרן הרב מספר על הבבא סאלי איך גרם שעל ידי שמירה של נטילת ידים זוכים להתקדש בכל המצות כולם

אורך הוידאו:

02:07

דבר תורה לפרשת

מעשה באדם אחד עשיר גדול שהגיע מחוץ לארץ כדי לבקר את הבבא סאלי זיע"א. עשיר זה היה רחוק מכל דבר שביהדות, ואפילו היה אוכל שקצים ורמשים ללא משים. וכשהוא בא לפני הבבא סאלי, הוא ביקש להשאיר אצלו מתת יד מכובדת והגונה, אך הבבא סאלי זיע"א לא רצה לקבל זאת ממנו למרות הפצרותיו של אותו עשיר.

לבסוף אמר לו הבבא סאלי, שהוא לא יקבל בשום אופן, אבל אם הוא מתעקש, אזי יפקיד את הכסף בידי אחיו הבבא חאקי זיע"א. שם אותו עשיר פעמיו לכיוון ביתו של הבבא חאקי זיע"א, ובינתיים התקשר אליו הבבא סאלי ומסר בידו הנחיות מדויקות. כשבא אותו עשיר לבבא חאקי זיע"א, גם הוא לא רצה לקבל זאת ממנו, וכשהלה הפציר בו מאוד, אמר לו שהוא מוכן לקבל את מתנתו בתנאי שהוא יקבל על עצמו רק דבר אחד קטן והוא: שיטול ידיו לפני כל סעודה. התפלא אותו עשיר ואמר, "זהו?!, זה כל מה שאתה מבקש ממני?! הרי זה דבר באמת פעוט", והסכים.

ועוד אמר לו הבבא חאקי "אם אתה רוצה, גם תברך לפני  האוכל, והרי זה באמת לא קשה". וגם לכך הסכים העשיר. כשעלו העשיר ואשתו למטוס בדרכם חזרה לחו"ל, הזמין כדרכו סעודה של שקצים ורמשים. הזכירה לו אשתו שהוא התחייב ליטול ידיים לפני האוכל. והנה כשהוא בא לברך, אמרה לו אשתו על מה אתה מברך, על החזיר, החולד והעכבר? הבין אותו עשיר שהוא "נפל" במלכודת קודש של בבא חאקי, ומאז נמנע מלאכול כל מאכל שאיננו כשר בתכלית ההכשר וההידור.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפור על דבר שטיבולו במשקה

החובה הקדושה ליטול ידיים לכל פרי או ירק שטיבולו במשקה אינו נוגע רק לפסח אלא לכל השנה כולה • הזהירות גם בקרב יהודים המדקדים בכשרות ויעיד המעשה שסיפר מרן הרב שהתרחש אצל אחד האדמורי"ם המפורסמים…

אתר הרב מרדכי אליהו

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה