נגן וידאו

ביכורים הידור מצווה מעלתה ושכרה | פרשת כי תבוא

שיהודי ניגש לרכוש תשמישי קדושה או מצווה צריך לזכור "זה אלי ואנווהו" • לפעמים הידור מצווה חשוב לא פחות מהמצווה עצמה • הידור מצווה - נרות שבת - ונרות יום טוב המשובח ביותר

אורך הוידאו:

1:15

דבר תורה לפרשת

דברי מרן הרב זצוק"ל –

השמחה והנוי שבמצוות

כשאדם מביא דבר הן לבית הכנסת והן לכל דבר מצוה, ישתדל לעשות אותו מהטוב והמשובח ביותר, בבחינת 'זה אלי ואנוהו'. גם אם מביא נר להדליקו בבית הכנסת, צריך להיות יפה ומיוחד.

גם כשמדליק נר של מצוה ושל יום טוב בבית, יכול לכאורה לעשות חור בתפוח אדמה ולתקוע שמה את הנר ולהדליק אותו; אבל לא כן יעשה, אלא יקח פמוטים של כסף נאים ויפים, או מנחושת נאים ויפים, זהו ה'זה אלי ואנוהו'.

וכן 'ושמחת בכל הטוב', לנטוע בך טבע ותכונה שכל מה שיהיה לך, צריך לקבלו בשמחה ובטוב, שתמיד יהיה לך עם זה שמחה וטוב, ותאמר טוב שיש לי את זה וברוך ה' שיש לי את זה.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

מעלת יום ראש השנה ותשובה מאהבה

"תחל שנה וברכותיה" כמה חשוב לחזור בתשובה בחודש אלול עוד לפני ראש השנה, ומעלתו של החוזר בתשובה מאהבה שיתקיים בו הפסוק "ווְנָתַן ה' אֱלֹהֶיךָ אֵת כָּל הָאָלוֹת הָאֵלֶּה עַל אֹיְבֶיךָ וְעַל שֹׂנְאֶיךָ אֲשֶׁר רְדָפוּךָ"

איפה קונים שמחה ואיך משיגים אותה?
לימוד תורה

איפה קונים שמחה ואיך משיגים אותה?

העצבות לפעמים גורמת ליהודי להגיע למחוזות שאינם רצויים • לעומת זאת שמחה יהודית כשרה מביאה להתעלות בעבודת ה' • אז איך מגיעים לשמחה כזו?

חפש סרטון, סיפור, או שיעור