נגן וידאו

הכנות לראש השנה – לימוד ההלכות והכנת התפילה

כולנו מכינים את עצמינו בקדושה ובטהרה לקראת יום הדין הגדול והנורא • על מה צריך לעמוד בהכנות אלו ועל מה כדאי לעמול לקראת ראש השנה • שכולנו נזכה לשנה טובה ומבורכת אמן

אורך הוידאו:

1:46

דבר תורה ל

 

דברי מרן הרב זצוק"ל – 

 

ואומר גאון עוזנו ותפארתנו בעל ה'בן איש חי', שצריך ללמוד ולדעת את ההלכות. תלמד הלכות יום טוב, הלכות ראש השנה, הלכות יום הכיפורים, וכל ההלכות השייכות לתקופה שאתה נמצא בה. ולא רק הלכות, אלא תקח את המחזור של ראש השנה ושל יום הכיפורים, ותעבור על התפלה שתהיה שגורה בפיך.

 

ועוד אומר הרב, שאת 'ברכת הלבנה' לפעמים אומרים אותה בעל פה מחמת החושך, ולא רואים טוב את הכתב שבדפים או שבסידורים. פעם היו נוהגים האשכנזים, שה' ישמרם ויחייהם, שהיו תולים שלט גדול מפח בפתחי בית הכנסת עם אותיות גדולות מה שנקרא 'אותיות של קידוש לבנה', והיו העם קוראים מתוכו גם בחושך, ואפילו רק לאור הירח היו יכולים לקרוא בו .

 

היום שאין לנו את זה וכבר לא רואים דברים כאלה, אלא קוראים מתוך הסידור, והאותיות קטנות, ויש חשך, זה לא אותו הדבר, אלא זה מקשה, והמצוה הזאת היא גדולה עד מאוד. על כן, אומר הרב בתשובותיו, טוב שלפחות לשליח הציבור יהיה ספר בידו, וכל העם ימשיכו אחריו עד שיגידו 'דוד מלך ישראל חי וקיים'. 

 

ויהי רצון שכל אלה שאוגדים נגדנו, ורודפים נגדנו, תפול עליהם אימתה ופחד, ואנחנו נכתב בספר החיים והשלום ולשנה טובה ומבורכת. 

 

 

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

מעלת יום ראש השנה ותשובה מאהבה

"תחל שנה וברכותיה" כמה חשוב לחזור בתשובה בחודש אלול עוד לפני ראש השנה, ומעלתו של החוזר בתשובה מאהבה שיתקיים בו הפסוק "ווְנָתַן ה' אֱלֹהֶיךָ אֵת כָּל הָאָלוֹת הָאֵלֶּה עַל אֹיְבֶיךָ וְעַל שֹׂנְאֶיךָ אֲשֶׁר רְדָפוּךָ"

כבוד השבת ועם ישראל? פרשת בשלח

כבוד השבת ועם ישראל | פרשת בשלח

איך אפשר להגיע לראיית השבת בחוש ממש • כמה זמן נשארו לעם ישראל המצות משעת יציאתם ממצרים • ואיך לימוד תורה ותפילה מסייע בלחימה בעמלק גם בימים אלו

הקפדה על כשרות סימני ראש השנה

יש להקפיד עוד קודם ראש השנה שה"סימנים" של ראש השנה יהיו כשרים מתולעים – תרומות ומעשרות – ערלה – שביעית – גזל וכן כשרות הבשר והעופות • הקפדה על כשרות כל השנה ובמיוחד בראש השנה

חפש סרטון, סיפור, או שיעור