נגן וידאו

טיל שיוט מתקדם והצרעה הפרימיטיבית | פרשת משפטים

אז איך ייתכן לגרש את האויבים מתוכינו • מדוע יש צורך שגירוש האויבים שייעשה בדרך ניסית יעשה מעט מעט • מהי הצעת מרן לגבי שפיטת אויבי ישראל?

אורך הוידאו:

3:14

דבר תורה לפרשת

דברי מרן הרב זצוק"ל –

היום יש להם לאמריקאים איזה מין "טיל חכם" כך אומרים, ואם למשל סדאם חוסיין הזה של עיראק יתחבא באיזה מערה או שיתחבא באיזה מקלט בתוך מקלט, אז ה"צרעה" הזאת של האמירקאים יכולה ללכת ויודעים לכוון אותה ימינה ושמאלה ושמאלה וימינה עד שתגע בשליט של עיראק ותאבד אותו וכל אשר לו.

מי שמעלה על דעתו שזה "המצאה" חדשה של האמריקאים ופרי טכנולוגיה חדישה ומתקדמת אינו אלא טועה, שהרי כתוב במפורש:

"ושלחתי את הצרעה לפניך וגרשה את החתי ואת הכנעני ואת החוי מלפניך" ואומר רש"י: "שנו רבותינו במסכת סוטה, על שפת הירדן עמדה וזרקה בהם מרה", היא לא עפה, היא לא הלכה לבתים שלהם, כי אמרה: "אני לא באה אליכם…", אלא העמידו אותה שמה והיא זורקת את המרה ובורחים לבתים והיא רצה אחריהם ה"צרעה" הזאת, את המרה של אותה צרעה רדפה אחריהם עד ש"השמדתי את כולם מפניך".

אבל מה כתוב?

"לא אגרשם מפניך בשנה אחת פן תהיה הארץ שממה ורבה עליך חיית השדה, אלא מעט מעט אגרשנו". ובסופו של דבר: "ושתי את גבולך מים סוף עד ים פלשתים ממזרח וממערב, ממדבר ועד הנהר ומן הנהר נהר פרת"! שישמעו בעיראק: "עד נהר פרת"! הגבול של עם ישראל יהיה שמה! ואז אם ירצה לקחת אפילו כוס מים אחת מנהר פרת הוא יצטרך לשלם לנו כסף! כמו שהיה במכת דם במצרים! צריך לשלם את הדברים האלה כולם.

והקדוש ברוך הוא אומר: "ונתתי בידכם את יושבי הארץ וגרשתמו מפניך", לא תשאיר אותו באיזה "מוקטעה" אחד ויתנו לו שמה לאכול ולשתות "פות וכנען…" אלא גרשתמו מפניך, שילך למקום אחר!
היינו אנחנו לפני כמה שבועות בחוץ לארץ, וכל הטלויזיות של חוץ שאלו אותי מה אתה אומר על "פרעה" של הדור שלכם? מה אתה אומר לעשות אתו? אמרתי להם, אני אומר שתי אפשרויות.

אפשרות אחת: "וגרשתמו",

ואפשרות שניה: אני מציע שיבוא שופט אמריקאי ויבוא שופט רוסי ויבוא שופט יהודי וישפטו אותו על כל מעשיו ועל כל מעלליו, ואתם תראו שהשופט היהודי יפחד מהממשלה ומשום כך הוא אולי יעשה כל מיני "קולות", אבל השופטים האמריקאי והרוסי יפסקו עליו "לערוף את ראשו", יפסקו עליו דברים הכי קשים, למה שאין עליהם "אימת מלכות" כי זה האימה שלהם! ופרסמו את זה בכל הערוצים שמה, וזה היה אמת וכך זה יהיה.

אבל אנחנו מצפים "ושלחתי את הצרעה מלפניך" וגרשה את כולם.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

יום העצמאות – להכיר בחסד הבורא ולהתחזק בשמחה ובעבודת ה' – שנת ה-49 למדינת ישראל

דרשה מרגשת, מטלטלת, וחוצבת להבות שמסר מרן הרב זצוק"ל לרגל שנת ה-49 למדינת ישראל • מרן הרב מתריע שמהות היום מטרתו שנהפך בו ליותר רוחניים ולהכיר בניסיו של הקב"ה שעשה עמנו • לא להיגרר אחרי "כוחי ועוצם ידי" • יום של הודאה על העבר ותפילה על העתיד

ברכה ליהודי צרפת
אקטואליה

ברכה ליהודי צרפת

מרן הרב מברך את יהודי צרפת וממליץ להם לעלות לארץ ישראל בהקדם עוד לפני בוא המשיח!

אקטואליה

עם ישראל ארץ ישראל ותורת ישראל!

ואתם תהיו לי ממלכת כהנים וגוי קדוש – מרן הרב מבאר את הפסוק איך הקשר של עם ישראל לתורת ישראל גורם לכך שהקב"ה מעניק לנו את ארץ ישראל

חפש סרטון, סיפור, או שיעור