נגן וידאו

טיל שיוט מתקדם והצרעה הפרימיטיבית | פרשת משפטים

אז איך ייתכן לגרש את האויבים מתוכינו • מדוע יש צורך שגירוש האויבים שייעשה בדרך ניסית יעשה מעט מעט • מהי הצעת מרן לגבי שפיטת אויבי ישראל?

אורך הוידאו:

3:14

דבר תורה לפרשת

דברי מרן הרב זצוק"ל –

היום יש להם לאמריקאים איזה מין "טיל חכם" כך אומרים, ואם למשל סדאם חוסיין הזה של עיראק יתחבא באיזה מערה או שיתחבא באיזה מקלט בתוך מקלט, אז ה"צרעה" הזאת של האמירקאים יכולה ללכת ויודעים לכוון אותה ימינה ושמאלה ושמאלה וימינה עד שתגע בשליט של עיראק ותאבד אותו וכל אשר לו.

מי שמעלה על דעתו שזה "המצאה" חדשה של האמריקאים ופרי טכנולוגיה חדישה ומתקדמת אינו אלא טועה, שהרי כתוב במפורש:

"ושלחתי את הצרעה לפניך וגרשה את החתי ואת הכנעני ואת החוי מלפניך" ואומר רש"י: "שנו רבותינו במסכת סוטה, על שפת הירדן עמדה וזרקה בהם מרה", היא לא עפה, היא לא הלכה לבתים שלהם, כי אמרה: "אני לא באה אליכם…", אלא העמידו אותה שמה והיא זורקת את המרה ובורחים לבתים והיא רצה אחריהם ה"צרעה" הזאת, את המרה של אותה צרעה רדפה אחריהם עד ש"השמדתי את כולם מפניך".

אבל מה כתוב?

"לא אגרשם מפניך בשנה אחת פן תהיה הארץ שממה ורבה עליך חיית השדה, אלא מעט מעט אגרשנו". ובסופו של דבר: "ושתי את גבולך מים סוף עד ים פלשתים ממזרח וממערב, ממדבר ועד הנהר ומן הנהר נהר פרת"! שישמעו בעיראק: "עד נהר פרת"! הגבול של עם ישראל יהיה שמה! ואז אם ירצה לקחת אפילו כוס מים אחת מנהר פרת הוא יצטרך לשלם לנו כסף! כמו שהיה במכת דם במצרים! צריך לשלם את הדברים האלה כולם.

והקדוש ברוך הוא אומר: "ונתתי בידכם את יושבי הארץ וגרשתמו מפניך", לא תשאיר אותו באיזה "מוקטעה" אחד ויתנו לו שמה לאכול ולשתות "פות וכנען…" אלא גרשתמו מפניך, שילך למקום אחר!
היינו אנחנו לפני כמה שבועות בחוץ לארץ, וכל הטלויזיות של חוץ שאלו אותי מה אתה אומר על "פרעה" של הדור שלכם? מה אתה אומר לעשות אתו? אמרתי להם, אני אומר שתי אפשרויות.

אפשרות אחת: "וגרשתמו",

ואפשרות שניה: אני מציע שיבוא שופט אמריקאי ויבוא שופט רוסי ויבוא שופט יהודי וישפטו אותו על כל מעשיו ועל כל מעלליו, ואתם תראו שהשופט היהודי יפחד מהממשלה ומשום כך הוא אולי יעשה כל מיני "קולות", אבל השופטים האמריקאי והרוסי יפסקו עליו "לערוף את ראשו", יפסקו עליו דברים הכי קשים, למה שאין עליהם "אימת מלכות" כי זה האימה שלהם! ופרסמו את זה בכל הערוצים שמה, וזה היה אמת וכך זה יהיה.

אבל אנחנו מצפים "ושלחתי את הצרעה מלפניך" וגרשה את כולם.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

מה הטעם לתענית אסתר דווקא בחודש אדר?

מדוע אנו צמים בתענית אסתר בעוד תעניתה האמיתית של אסתר הייתה בכלל בימי ניסן? • גם ביום י"ג באדר עמדו כל עם ישראל בתענית אך לא תענית אסתר • מוסר גדול : הניצחון על אויבי ישראל רק לאחר תענית זעקה ותפילה

כיצד חוגגים את יום העצמאות ויום ירושלים?

מלחמת ששת הימים – ניצחון מופלא – התגלות ה' • מרן הרב מביא דו שיח מרתק שנערך בזמנו בין הרב גורן לשאר הרבנים בעניין אמירת הלל ביום ירושלים ויום עצמאות • אף כשיש נשק צבא ועוצמה צריך לדעת שהניצחון הוא רק מאת ה' יתברך

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה