נגן וידאו

כיבוש הארץ השלימה רק כשהמלשינים ייצאו מאיתנו | פרשת לך לך

הידעתם שגם בזמנו של אברהם אבינו בשורת כיבוש הארץ הגיעה רק כשנעלמו כל המלשינים? • ומדוע לוט היה ה"אבא" של כל ארגוני שמאל קיצוני ושאר מוציאי דיבת הארץ רעה • מה שהיה הוא מה שהיום קיים

אורך הוידאו:

1:11

דבר תורה לפרשת

תמצית דבר מרן הרב זצוק"ל –

בפרשת מסופר שרק לאחר שלוט נפרד מאברהם אבינו ע"ה הקב"ה הבטיח לאברהם אבינו את ארץ ישראל.

ויש לעיין עדיין בדבר, לפי שקשה למה רק עתה אומר לו הקב"ה שהוא נותן לו את הארץ, והלוא כבר אמר לו לך לך מארצך וממולדתך ומבית אביך?

והביאור בזה מתאים למה שקורה בימינו אלו, ואילו הייתי מתרץ את זה לפני כמה שנים, לא היו מבינים את כוונתי.

(כוונת מרן הרב זצוק"ל – על כל מיני אירגונים יהודיים בשיתוף גויים שונאי ישראל, שדואגים להשמיץ את ישראל בעולם על בנייה ברחבי ארץ ישראל ועל "פשעי מלחמה" – "כיבוש" כביכול וכן אירגונים שמקדמים חרם כלכלי ותרבותי על מדינת ישראל – צ.ה.)

בפרשה כתוב (בראשית יד-יז) וַה' אָמַר אֶל אַבְרָם אַחֲרֵי הִפָּרֶד לוֹט מֵעִמּוֹ שָׂא נָא עֵינֶיךָ וּרְאֵה מִן הַמָּקוֹם אֲשֶׁר אַתָּה שָׁם צָפֹנָה וָנֶגְבָּה וָקֵדְמָה וָיָמָּה. כִּי אֶת כָּל הָאָרֶץ אֲשֶׁר אַתָּה רֹאֶה לְךָ אֶתְּנֶנָּה וּלְזַרְעֲךָ עַד עוֹלָם. וְשַׂמְתִּי אֶת זַרְעֲךָ כַּעֲפַר הָאָרֶץ אֲשֶׁר אִם יוּכַל אִישׁ לִמְנוֹת אֶת עֲפַר הָאָרֶץ גַּם זַרְעֲךָ יִמָּנֶה. קוּם הִתְהַלֵּךְ בָּאָרֶץ לְאָרְכָּהּ וּלְרָחְבָּהּ כִּי לְךָ אֶתְּנֶנָּה".

ולמה לא אמר לו בפני לוט, לפי שאם היה מבטיח הקב"ה בפני לוט, היה הולך ו'מלשין' על אברהם שהוא מתכונן לכבוש ארץ שלמה שיושבים עליה עשרה עממים, והיו באים מכל העולם להפריע לו, על כן אמר לו את זה אחרי שלוט נפרד ממנו….

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

תכנית מוסף המוספים עם מרן הרב מרדכי אליהו והרב אברהם שפירא זצוק"ל
אקטואליה

תכנית מוסף המוספים עם מרן הרב מרדכי אליהו והרב אברהם שפירא זצוק"ל

דן מרגלית מארח את הרבנים הראשיים בהיכל שלמה: הרב מרדכי אליהו זצוק"ל – הראשון לציון והרב הראשי לישראל- הרב אברהם שפירא זצוק"ל ודן איתם בנושאים שונים כגון: גיוס תלמידי ישיבות לצה"ל. חנינה לאנשי המחתרת ולאזרחים יהודיים נוספים בישראל ובגולה. עניין אי חלוקת ארץ ישראל. התחרדות במגזר הדתי, אחדות עם ישראל ועוד

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה